ScrollToTop

Off News

Off Fashion <strong>Robert Kupisz</strong></br>Nowy Juror

Robert Kupisz
Nowy Juror

Z radością informujemy, że do grona Jurorów XIX Edycji Konkursu Off Fashion dołączył Robert Kupisz.

Polski projektant mody Robert Kupisz urodził się w małej miejscowości Gacki, a wychował w Kielcach, gdzie skończył liceum plastyczne i studia pedagogiczne. Jego pasją od zawsze był taniec. Gdy zdobył 3 miejsce w World Latin Formation Championships, zdecydował się na założenie szkoły tańca towarzyskiego Step by Step. W ciągu 10 lat prowadzenia szkoły trenował tak krajowych, jak i międzynarodowych mistrzów. W pewnym momencie jednak uznał, że czas na coś nowego. Postawił wszystko na jedną kartę, totalnie zmieniając swoje życie: sprzedał mieszkanie w Kielcach i przeprowadził się do Londynu, gdzie wziął udział w kursie stylizacji fryzur w słynnej The Toni & Guy Academy. Z nowym fachem “w ręku” przeniósł się do Warszawy, gdzie dosłownie w przeciągu kilku mięsięcy zdobył czołową pozycję jako stylista fryzur. Współpracował z polskimi i zagranicznymi magazynami takimi, jak Vogue, Chic, L'Officiel, Elle, Vanity Fair, Madame, Marie Claire, Cosmopolitan czy G.Q. Współpracował również z twórcami polskiej sceny i kinematografii: Krzysztofem Warlikowskim (w Operze Paryskiej przy przedstawieniach Sprawa Makropolus, Ifigenia w Taurydzie, Parsifal oraz sztukach teatralnych (A)pollonia, Burza, Anioły w Ameryce, Krum),Janem Komasą (Sala Samobójców) i Jerzym Skolimowskim (Essential Killing).

Każdy pokaz mody Roberta Kupisza, tak różny od tego, co proponują inni, jest wyczekiwanym wydarzeniem modowym, wzbudza skrajne emocje i jest szeroko komentowany i omawiany przez różne środowiska.

Dążenie do wolności i nie poddawanie się utartym konwenansom, wsłuchiwanie się we własny instynkt, są wartościami, które projektant bardzo ceni. Bliski też jest mu styl grunge, w którym można się bawić i używać wyobraźni, zestawiać ze sobą praktycznie wszystko. Liczy się niepowtarzalność i bycie autentycznym. Jego kolekcje tworzące styl rockowy oraz polski streetwear, zyskują mu zarówno zwoleników, jak przeciwników, klientów i krytyków. Robert Kupisz kocha swoją pracę, a swoje kolekcje tworzy, jak sam często mówi „z myślą o moich klientach, im mają się podobać“.

Polecamy także

Fotorelacja

Z Półfinału XXI Edycji Konkursu OFF FASHION

Fotorelacja

Z Gali Finałowej XXI Edycji Konkursu OFF FASHION

Fotorelacja

Z wernisażu wystawy "Królowe", który odbył się 30 maja

Fotorelacja

Z pokazu mody, który odbył się 26 maja w Galerii Echo