ScrollToTop

Off News

Off Fashion <strong> Wieczór </strong>II<br />U MINCLA I WOKULSKIEGO

Wieczór II
U MINCLA I WOKULSKIEGO

22 października, godz. 16.00
miejsce: Galeria Echo, ul. Świętokrzyska 20, Kielce.

Zapraszamy do Galerii Echo na Pokaz Mody Projektantów Off Fashion.

Daria Wierzbicka - Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach na specjalności technik malarskich i pozłotniczych. Obecnie studentka Katedry Mody Warszawskiej ASP. Współpracuje przy projektach filmowych jako kostiumograf. Poszukuje nowych doświadczeń i nie toleruje ograniczeń. Wierzy w to, że łączenie różnych pasji jest receptą na sukces. 

Kolekcja - TRANSITION - Powstałe projekty są indywidualną interpretacją świata przyszłości, w którym człowiek i jego otoczenie ulegają diametralnej zmianie. Stąd zderzenie form obcych dla typowej sylwetki wraz z hermetyczną bielą i ręcznie farbowaną tkaniną. 

Zdjęcia - Weronika Szustak

Agnieszka Barańska - Kielczanka, rocznik 1978, ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu a przez ponad 12 lat pełniła funkcje menadżerskie w dużej kieleckiej międzynarodowej firmie. Od sierpnia 2016 roku rozwija własną markę odzieżową Duhla kierowaną do niezależnych, pracujących zawodowo kobiet. Pomysł rozwoju własnej marki wynika z wielkiej pasji, zainteresowań i marzeń, aby rozwijać swój potencjał w kierunku mody i sztuki, ale również z obserwacji rynku oraz potrzeb kobiet, które współcześnie łączą wiele funkcji społecznych i dla których ubiór musi mieć nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalne. Praktyczne doświadczenie w biznesie,  umiejętność obserwacji potrzeb współczesnych kobiet oraz naturalne artystyczne predyspozycje pozwalają projektantce zaskakiwać nowościami i proponować kobietom takie ubrania w których czują się kobieco, ale też komfortowo.

Swoją pierwszą kolekcję projektantka pokazała podczas charytatywnego pokazu z udziałem polskich aktorów i gwiazd - Warsaw Fashion Day 2017 udowadniając tym samym, że klasyka nie musi być szara i nudna, ale może zaskakiwać krojem, kolorem oraz szerokimi możliwościami nowych stylizacji.   


Marka DUHLA została stworzona w odpowiedzi na intensywny styl życia współczesnych kobiet, które bez względu na porę dnia chcą wyglądać wyjątkowo oraz świeżo. Projekty marki kierowane są do kobiet nowoczesnych i zadbanych, ale przede wszystkim takich, które mają na prawdę dużo obowiązków, a dla których wizerunek zewnętrzny jest nie tylko przyjemnością, ale i „narzędziem pracy”. Funkcjonalność, wygoda i estetyka to słowa kluczowe dla marki.
Marka proponuję ubrania damskie, które sprzyjają kobiecym sylwetkom czyli doskonale skrojone sukienki czy spódnice z podwyższoną talią, dodatkowo podkreślaną takimi elementami jak nowocześnie zaprojektowane kieszenie, paski czy zdobienia. Kobiety, w tak skomponowanych projektach, mogą swobodnie dobierać dodatki i zmieniać się w zależności od pory dnia oraz zadań, które muszą zrealizować.


Marka najbardziej znana jest z zaskakującej umiejętności łączenia różnych stylów oraz świeżej, nowoczesnej interpretacji klasyki, gdzie w centrum uwagi zawsze znajduje się kobieta i jej sylwetka.


O kolekcji
Najnowsza kolekcja obejmuje interesujące modele ubrań, zdobione nowoczesnymi, prostymi motywami, które w subtelny, niekrzykliwy sposób przyciągają uwagę, podkreślając jednocześnie poczucie smaku i elegancji osoby, która je nosi. Proponowane modele sukienek wizytowych łączą w sobie elegancję, ponadczasową klasykę oraz wyrazistość formy z dyskretną kobiecą zmysłowością, przełamując tym samym sztywne ramy dziennego czy biznesowego stylu.


Kierunek kolekcji wyznacza hasło przewodnie marki - „Classical style in a new shape”, które wynika z mojego zamiłowania do porządku oraz zasad z jednoczesną potrzebą łamania tych schematów oraz z mojej skłonności do szukania idealnych rozwiązań wraz z jednoczesną potrzebą uproszczenia i skrócenia sobie tej drogi. Stąd w kolekcji widoczne są asymetryczne cięcia, łączenie kontrastowych, ale klasycznych kolorów i uporządkowanie poszczególnych zdobień w prostą i schludną kompozycję.


Najnowsza kolekcja w oryginalny sposób interpretuje klasyczny styl i adaptuje go na potrzeby współczesnych i wymagających kobiet.

logo duhla

 


Marzena Chełmińska - właścicielka marki SENS

 

Marka SENS

Misją marki jest  utożsamienie się z aktualnym zapotrzebowaniem rynku i wypełnienie niszy na wysokogatunkową, komfortową odzież męską , która podkreśli męski indywidualizm. Marka skupia się na innowacyjnych, komfortowych projektach, produkcji odzieży wysokogatunkowej, szytej z pasją, wnikliwe śledzenie trendów i potrzeb rynku odzieży męskiej, dąży do bycia rzetelnym i kompetentnym producentem, a w przyszłości liderem casualowej odzieży męskiej.

Stawiamy na jakość i innowacyjność w naszych projektach, dlatego zależy nam na pozytywnym odbiorze tak specyficznych i wrażliwych odbiorców, jakimi są mężczyźni, dlatego staramy się do nich dotrzeć poprzez prężnie działające media społecznościowe. www.sens-fashion.pl   https://www.facebook.com/FashionSens/  https://www.instagram.com/sensfashion/?hl=pl
 
W tym roku marka SENS dostała prestiżową wyróżnienie za jakość, otrzymując certyfikat Męskiej Marki Roku.
 
Wyróżnił nas również  Amerykański magazyn SHEEBA publikując kolekcję marki SENS ww wrześniowym wydaniu czasopisma.
 
SENS to konstruktywna odzież dla każdego odważnego i silnego faceta, gotowego stawić czoła wyzwaniom. Jednolita kolorystyka, gruntowny detal i zabawa formą podkreśla wyjątkową męską osobowość, a wysokogatunkowe materiały zapewniają pożądaną wygodę i luz. 
 
Motto marki:
 
SENS męski luz, streetowy indywidualizm.
 
IMG 7209

 


Magda Mróz Studio
 

Pod taką marką zobaczymy najnowsze propozycje autorskiej kolekcji Magdaleny Baczyńskiej vel Mróz. Projektantka przez wiele lat związana była z  Lubelskim teatrem, w którym projektowała nie tylko kostiumy i scenografie ale także zajmowała się redakcją programów teatralnych, oraz tworzeniem  kampanii promocyjnych spektakli. Swoją przygodę z modą rozpoczęła w maju 2016 r. prezentując w duecie z inną projektantką finałową kolekcję konkursu Off Fashion. Od tego czasu kolekcje duetu można było oglądać na kilku pokazach, między innymi w Chicago i Grodno. 
Tym razem prezentuje swoją autorską kolekcję, która choć wywodzi się z bardziej minimalistycznego nurtu to jednak nie ukryje się w niej pasji i zamiłowania projektantki do teatru. Kolorystyka kolekcji jest dość zróżnicowana, począwszy od soczystej czerwieni, aksamitnej zieleni, miękkiej perłowej tonacji przytulnych wełen, po odcienie granatu, kosmicznego srebra i eleganckich ponadczasowych czerni. Projektantka zadbała o to by nie tylko było ciepło, przytulnie i przyjemnie ale przede wszystkim pięknie, uczuciowo, luksusowo - w myśl zasady "sztuka jest sublimacją uczuć".

mmlogoMarcel Sabat


Młody, obiecujący aktor. Udział w filmie „Kamienie na szaniec” okazał się dla niego przepustką do popularności. Pochodzący z Kielc Marcel, deklaruje, że jest w nim nuta romantyzmu. Jego motto życiowe, to parafraza fragmentu ostatniego monologu Henryka, z jego ukochanego dramatu Gombrowicza pt. „Ślub”. - „Wierzę w człowieka i wierzę w miłość”. Co ciekawe, jest właścicielem własnej marki odzieżowej. Zagrał w takich produkcjach jak: "Komisja Morderstw" czy Facet Niepotrzebny od Zaraz". W przyszłym roku pojawi się w kinach nowy film z jego udziałem pt."Kamerdyner".

1Wstęp wolny.

Polecamy także

Fotorelacja

Z Półfinału XXI Edycji Konkursu OFF FASHION

Fotorelacja

Z Gali Finałowej XXI Edycji Konkursu OFF FASHION

Fotorelacja

Z wernisażu wystawy "Królowe", który odbył się 30 maja

Fotorelacja

Z pokazu mody, który odbył się 26 maja w Galerii Echo