ScrollToTop

Off News

Off Fashion <strong> Wieczór </strong>VI<br />ARYSTOKRATKA

Wieczór VI
ARYSTOKRATKA

27 października, godz. 20.00
Miejsce: Duża Scena KCK


Zapraszamy na Pokaz Mody Deni Cler Milano do Kieleckiego Centrum Kultury.


1972 – 2017, All about ICONS


„45”- bez odwołania do tej liczby niemożliwe jest zrozumienie nie tyle znaczenia, co treści kapsułowej kolekcji ICONS. 45 tyle lat istnienia świętuje Deni Cler Milano, ICONS – bo świętuje na przekór – odwołaniem do tego co stanowi jej estetyczne credo. Ukazuje elementy ikoniczne z punktu widzenia kobiecej garderoby, a tym samym ikoniczne także dla niej samej, ale w sposób tak naprawdę jedynie słuszny – jako ciągle żywe, obecne, wspierające kobiety w ich sile, wolności, zaspokające poczucie jakości i estetyki.

Moda to nie balsamowanie tego, co dla niej ważne, zamykanie w gablocie i bezrefleksyjny podziw. Moda to życie, zmiana, bieg do przodu. Pełna pasji gonitwa za marzeniami i wyśnionym obrazem piękna.

Kapsułowa kolekcja ICONS to nic innego jak z jednej strony podkreślenie statusu tego, co w modzie ponad wszystkim, a z drugiej ukazanie nie tyle znaczenia, co ciągłej aktualności. Na kolekcję składają się dwa garnitury: pierwszy – czarny o górze w formie męskiej marynarki, drugi biały, którego górę stanowi krótki, pudełkowy żakiet, a także biała koszula i bluzka, czerwona i czarna sukienka, wreszcie płaszcze, jeden - bardziej sensualny o szlafrokowym kroju, drugi - surowy , oddalony od ciała.

Linia sylwetki, jaką kreślą ICONS jest z jednej strony kobieca, z drugiej androgeniczna, nie na zasadzie braku podkreślenia linii, co rodzaju tajemnicy. Kluczem czytania całości kolekcji jest brak przeskalowania. Kontury są wyraźne, ale jest w nich coś ponad, jest szacunek dla kobiecego ciała, ale też sztuki zachowania proporcji i zgodnego z prawdą sposobu kreślenia kształtu postaci. Dlatego też sukienki podkreślają talię i wydobywają linię szyi, garnitury wydłużają osie nóg, przy jednoczesnym zaznaczeniu łamań i rzeźby górnej partii sylwetki. Bluzka ma w sobie przestrzeń, która potęguje poczucie wolności, a koszula stanowi rodzaj ramy nie zabierając nic z poczucia swobody. A płaszcze – jeden z nich czule otula, drugi pozwala się sobą opleść, dając się ujarzmić w niepowtarzalny dla każdej z posiadających go kobiet sposób.

Barwy kolekcji podkreślają jej linie, jest to głęboka czerń, nieskazitelna, wyraźna biel, nasycona fakturą gęstego splotu wibrująca czerwień. Jedyne przełamanie to zgaszony pudrowy róż goszczący na szlafrokowym płaszczu, ale tutaj inny kolor nie mógł wystąpić. Barwy potęgują znaczenie kroju, ten z kolei daje im pole ekspresji, a całość kolekcji ICONS, to manifest kobiet o kobietach. Siła, wolność, zmysły – one nie mają wieku, nie zważają na czas – będące ponad nim zawsze bronią swojego znaczenia, są zawsze pożądane i zawsze, ale to zawsze aktualne i niezaprzeczalne w swej wartości.Milanese Vibes, London Energy, Venice Gold - pokaz Deni Cler Milano.

 

Power of gold     logo lexus     

 

Galeria zdjęć

Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk