ScrollToTop

Off News

Off Fashion Beata Guzinska

Beata Guzinska

Grayson Perry CBE RA jest angielskim artystą, sztuki wspolczesnej znanym głównie z ceramicznych wazonów i cross-dressingu. 

Wazony Perry mają klasyczne formy i są udekorowane w jasnych kolorach, przedstawiających osoby nie zgadzające się z ich atrakcyjnym wyglądem. W jego pracach jest silny element autobiograficzny, w którym często pojawiają się obrazy Perry'ego jako "Claire", jego kobiecego alter ego. Otrzymał nagrodę Turnera w 2003 roku.

W 2008 Perry zajął 32 miejsce na liście telegrafu "100 najpotężniejszych ludzi w brytyjskiej kulturze". W 2012 roku Perry znalazł się wśród brytyjskich ikon kulturowych wybranych przez artystę Sir Petera Blake'a, aby pojawić się w nowej wersji swojego najsłynniejszego dzieła - sagi Beatlesów. Okładka albumu Pepper's Lonely Hearts Club Band - z okazji brytyjskich postaci kulturalnych w jego życiu.

Grayson Perry jest narodowym skarbem. Rozpoczynając karierę jako kontrowersyjny "transwestyta garncarz", od tego czasu stał się laureatem nagrody Turnera; Laureat nagrody BAFTA; autor; komentator społeczny; kurator; Reith wykładowca; nie wspominając o oddanym mężu i ojcu.

W 2006 roku Perry wydał swoją autobiografię, Portrait OfThe Artist As A Young Girl.

Oprócz bycia częścią i główną cechą wielu z nich, był także kuratorem kilku filmów, w tym TheTomb Of The Unknown Craftsman w British Museum.

W 2012 roku stworzył serię sześciu gobelin pod tytułem TheVanity Of Small Differences, który został wystawiony w Galerii Victoria Miro. Ich twórczość została opisana w serii filmów dokumentalnych na Channel 4, które zgłębiały smak i klasy w Wielkiej Brytanii.

W 2013 roku zdobył nagrodę BAFTA dla najlepszego specjalistycznego programu fakultatywnego "Wszystko w najlepszym możliwym smaku" z Grayson Perry, a także jako dokumentalny prezenter roku na rozdaniu GriersonDocumentary Awards.

https://www.royalacademy.org.uk/artist/grayson-perry-ra

http://www.serpentinegalleries.org/…/grayson-perry-most-pop…

https://www.facebook.com/guzinskabeata/

Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk