ScrollToTop

Off News

Off Fashion  <strong>IMPREZA TOWARZYSZĄCA<br />OFF FASHION</strong>

IMPREZA TOWARZYSZĄCA
OFF FASHION

"Tym pokazem wyprzedzisz czas"

Zapraszamy na niezwykły pokaz mody Katarzyny Łęckiej i Jacka Mroczkowskiego, który odbędzie się 14 maja o godzinie 21 w salonie samochodowym BMW ZK Motors w Kielcach, ul. Wystawowa 2.

Marka BMW ZK Motors – mecenas OFF FASHION, fundator konkursowej II Nagrody wręczanej na Gali Finałowej, zaprasza na pokaz kieleckiej projektantki Katarzyna Łęckiej - założycielki marki L. Catherine London, która swoje kolekcje prezentowała na Tygodniach Mody w Nowym Yorku i Londynie. Nim stworzyła własną markę, pracowała w Fashion House of Emilio Pucci, jednym z ulubionych projektantów Sophii Loren i Jackie Kennedy. Projektantka słynie z kreacji szczególnie uwydatniających kobiece kształty, odważnie łączy wyraziste kolory z motywami kwiatowymi. Jej ulubionym materiałem jest jedwab, który wykorzystuje prawie przy każdej kolekcji, polskie koronki, włoskie buty i skórzane dodatki. 

Swoje kolekcje zaprezentuje także finalista X edycji konkursu Off Fashion Afterlife – Jacek Mroczkowski, który zasłynął kolekcją: ,,Powrotu Babcinego Filcu” z odmłodzonym futurystycznym designem. Kolekcja stworzona jest z nietypowego połączenia materiału - ciepłych, filcowych okryć i walonek.

Katarzyna Łęcka
Marka L.Catherine London została założona przez projektantkę i dziennikarkę, Catherine Lecką, absolwentkę dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, która ukończyła też studia magisterskie w International Fashion Institute, Polimoda we włoskiej Florencji. Catherine kontynuowała swoją edukację związaną z projektowaniem i stylizacją w Central Saint Martins College of Art w Londynie. Przed założeniem własnej marki w 2008 r. pracowała ona we Włoszech dla Fashion House of Emilio Pucci, a także dla różnych stacji mody w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Po przeprowadzce Catherine do Londynu zaczęła ona pracę dla luksusowych domów mody jak Roberto Cavalli, Balenciaga, Burberry. Obecnie poza własną marką Catherine pracuje dla marki Louis Vuitton.
Catherine została nagrodzona Perłą Mądrości od Flower of Feminity, organizacji non-profit wspierającej badania i budowanie świadomości odnośnie raka szyjki macicy. Ostatni pokaz Catherine w Londynie wspierał organizację Teenage Cancer Trust.

Jacek Mroczkowski
Projektant odzieży i obuwia, absolwent Łódzkiej ASP, laureat wielu nagród i wyróżnień min: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012, Nagroda Rektora ASP za dorobek twórczy i projektancki 2010, Tytuł „RUSING STAR” przyznana przez Fundację Dobrego Desingu, I miejsce podczas Spotkania z Modą w Łęczycy, Trzykrotny finalista na OFF Fashion w Kielcach.
Zawodowo zajmuję się projektowaniem obuwia głównie na rynek niemiecki dla jednej z liczących się firm obuwniczych. Dodatkowo realizuję swoje pasje twórcze w modzie odzieżowej, wzornictwie oraz malarstwie i rzeźbie abstrakcyjnej.


Opis kolekcji

W skład kolekcji wchodzą własnoręcznie wykonane bluzy techniką ręcznego filcowania. Do ich wytworzenia wykorzystałem naturalne, niefarbowane runo różnych gatunków owiec, a także sierść innych zwierząt. W efekcie uzyskałem bardzo oryginalne i niepowtarzalne formy rzeźbiarskie oraz faktury w mojej filcowej tkaninie. Korpusy bluz wykonane są w całości, to znaczy filcowane

na formie i pozbawione cięć konstrukcyjnych i szwów. Ze względów praktycznych dołączyłem do nich wełniane rękawy wykonane na grubych drutach. Całość dopełniają filcowe buty, zaprojektowane i wykonane przeze mnie, inspirowane walonkami. W mojej unikatowej kolekcji dokonałem próby zestawienia archaicznej
już techniki wytwarzania filcu z awangardowym spojrzeniem na modę i wyjściem
z nią na ulicę.


Wstęp za okazaniem zaproszenia.jm logo110x60

Galeria zdjęć

Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk