ScrollToTop

Off News

Off Fashion <strong>Wystawa kostiumów z filmów</strong>

Wystawa kostiumów z filmów

Zapraszamy na wytawę "Lalka" oraz "Rekopis znaleziony w Saragossie", która odbędzie się 27 maja o godz. 17.45 w Galerii Sztuki Nowoczesnej "Winda".

Wystawa będzie częścią ekspozycji, która była pokazywana w zeszłym roku w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. Są to specjalnie odrestaurowane kostiumy, które pochodzą ze zbiorów dawnej Wytwórni Filmów Fabularnej (dzisiejszego Centrum Technologii Audiowizualnych) i zachwycały w filmach największych mistrzów – Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hasa, Romana Polańskiego, Stanisława Lenartowicza, Sylwestra Chęcińskiego.

W Kostiumerii zobaczymy niezwykłe prace Lidii i Jerzego Skarżyńskich interpretujących świat bohaterów powieści „Rękopis znaleziony w Saragossie” Jana Potockiego oraz „Lalki” Bolesława Prusa w filmach Wojciecha Jerzego Hasa.

Jak mówiła jedna z kuratorek wystawy we Wrocławiu i opiekunka kolekcji, kostiumografka Maria Duffek (wykonała częściową rekonstrukcję i renowację kostiumów) – Państwo Skarżyńscy tak precyzyjnie podchodzili do projektowania strojów z „Lalki” Wojciecha Jerzego Hasa, że np. na podstawie wykonanego przez nich kroju turniury można precyzyjnie datować okres, w jakim kobiety nosiły określone suknie.

Kuratorzy - Maria Duffek, Szymon Uberman.

Zapraszamy!

Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk