ScrollToTop

Off News

Off Fashion  <strong>KONKURS</strong>

KONKURS

W 1913 roku tango szturmem przejęło europejskie parkiety. Ponad wiek później spoglądamy na ten fascynujący moment w historii mody i wraz z Muzeum Teatralne w Warszawie oraz Kieleckie Centrum Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na rekonstrukcję sukni typu tango-visite. W ciągu najbliższych kilku tygodni postaramy się przybliżyć Wam ten inspirujący temat oraz podzielić się przykładami i inspiracjami , więc zachęcamy do uważnego śledzenia naszych fanpage.


Szczegółowy regulamin konkursu, informacje o nagrodach oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Teatru Wielkiego w zakładce Działalność (bezpośredni link w komentarzu).


Zobacz informacje o KONKURSIE na stronie Teatru Wielkiego. 


W ramach inspiracji w poszukiwaniu tangowych sukien do rekonstrukcji, będziemy publikować projekty, rysunki i zdjęcia z epoki. Dziś sięgamy po wielkiego Léona Baksta (1866–1924) scenografa i projektanta kostiumów związanego z Ballets Russes Diagilewa. Prezentowany przez nas projekt kostiumu dla Ethel Levy pochodzi z rewii „Hullo, Tango!” Maxa Pembertona i Alberta de Courville z muzyką Louisa Hirscha wystawionej w londyńskim Hippodrome  23 grudnia 1913 roku.
Grafika:
Le Dernier Tango, Xavier Sager, ok. 1913.
Costume design for Ethel Levy in Hello Tango by L. Bakst, 1914.
Carte postale Xavier Sager – Collection D.Lescarret.

Galeria zdjęć

Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk