ScrollToTop

Off News

Off Fashion  <strong>Galeria Echo<br />pokaz mody</strong>

Galeria Echo
pokaz mody

Galeria Echo, ul Świętokrzyska 20, 25-406 Kielce  g.17.00 wstęp wolny 

 

Zapraszamy na pokaz mody nietuzinkowych projektantów z pokolenia Off Fashion.

 

Izabela Biskupska  projektantka mieszkająca w Kielcach. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i owania Ubioru w Warszawie. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem. Finalistka konkursów : Off Fashion 2018 w Kielcach, Radom Fashion Show oraz Złotej Nitki 2018 w Łodzi.

Opis kolekcji:
Jej dyplomowa kolekcja o nazwie "Soul Glow" jest inspirowana wierszem Kazimierza Przerwy - Tetmajera " W lesie". W mojej kolekcji ubrań damskich na pierwszym planie uwidacznia się różnorodność form i elementów, które mają za zadanie wzajemnie się uzupełniać, nierozerwalnie współgrać ze sobą tworząc uporządkowaną, estetyczną i niepowtarzalną całość.Kluczowym elementem są w niej ręcznie robione swetry. Projekty utrzymane są w wyważonej tonacji kolorystycznej: granatu, bieli, stalowego, niebieskiego oraz szmaragdowej zieleni. Rzeźbiarskie dodatki wsparte blaskiem użytych haftów mają dostarczyć odbiorcy przyjemnych doznań estetycznych. Wiele różnorodnych elementów starannie dobranych, przemyślanych i połączonych w jedną spójną i harmonijną całość.


Wioletta Podsiadlik, urodzona w 1978 roku w Częstochowie. Absolwentka Częstochowskich Szkół Odzieżowych, o profilu krawiectwo ciężkie. Kilkuletnia praca zawodowa w zakładzie odzieżowym pomaga jej zdobyć doświadczenie i podwyższyć umiejętności. W tym czasie kończy również podyplomowa szkołę ekonomiczną, zdobywając wiedzę na temat księgowości i rynku handlu.Od 14 lat właścicielka atelier modowego. Projektuje i wykonuje w nim własnoręcznie ubiory na indywidualne zamówienia klientów. Posiada publikacje w takich magazynach jak Ellements Magazine, Vouge Itallia, Dark Beauty Magazine i wielu innych. W jej projektach wystąpili uczestnicy programu Voice of Poland 2017. Tegoroczna absolwentka Krakowskich Szkołach Artystycznych (SAPU) na kierunku projektant mody.

Opis kolekcji:
KUNA YALA Inspiracją do kolekcji posłużyły motywy , obyczaje i wielobarwność otoczenia indian z plemienia ,,KunaYala,, Różnobarwne motywy w kolekcji wykonane są technika mola . Technika ta polega na nakładaniu na siebie kilku warstw kolorowych tkanin , wycinaniu aplikacji i zszywaniu . Powstajace kolorowe wzory tworzą motywy przedstawiajace zwierzeta , rośliny lub geometryczne wzory ktore widzimy wykorzystane jako glowny element w kolekcji.


Anna Pruszanowska, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego. Urodzona i zamieszkała w Warszawie.

Miłośniczka sztuki, architektury oraz nowoczesnego designu. Modę uważa za jedną z dziedzin sztuki i to właśnie w niej znalazła ujście dla swojej artystycznej ekspresji. Zwolenniczka minimalizmu i czystej, prostej formy.

Pasjonatka podróży oraz osoba niebojąca się nowych wyzwań. W 2015 roku przeprowadziła się na rok do Barcelony, gdzie na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie studiowała język i literaturę hiszpańską. W trakcie nauki na MSKPU uczestniczyła w przygotowaniach pokazów mody polskich projektantów, w tym Michała Szulca, gdzie odkryła tajniki prezentacji kolekcji oraz organizacji wydarzeń modowych. Uważa, że drogą do sukcesu na rynku mody jest poznanie jego struktury na wielu płaszczyznach. W 2016 roku odbyła 3-miesięczny staż w dziale mody magazynu Viva!Moda gdzie poznała tajniki komunikacji z odbiorcą, prezentacji produktu oraz marketingu w prasie. W sierpniu 2017 roku ukończyła kurs tworzenia nowych konceptów w modzie na prestiżowej uczelni Central Saint Martins w Londynie, podczas którego nauczyła się innowacyjnych metod szukania inspiracji w celu tworzenia wyrazistych współczesnych kolekcji. Nauka w najlepszej szkole projektowania ubioru na świecie rozbudziła kreatywność projektantki oraz ukształtowała jej indywidualny styl. Właśnie podczas wyjazdu do stolicy Wielkiej Brytanii narodził się pomysł jej kolekcji dyplomowej Clear Space, dzięki której Anna zakwalifikowała się do półfinału XX edycji konkursu dla projektantów i entuzjastów mody OFF Fashion oraz ćwierćfinału 9 edycji międzynarodowego konkursu Fashion Designer Awards.

Anna włada pięcioma językami obcymi, w tym posiada biegłą znajomość języka angielskiego oraz hiszpańskiego.


Opis kolekcji: 
Kolekcja Clear Space zaprojektowana przez Annę Pruszanowską powstała z inspiracji modernistyczną architekturą. W projektach można dostrzec oversize’owe formy zamknięte w koncepcji minimalizmu i jasnego przekazu. Idea czystości, powtarzalności i jasności zostały zawarte w mocnych, geometrycznych formach projektów. Kolekcja jest też grą kontrastów na płaszczyźnie tkanin. Naturalne, miękkie wełny zostały połączone ze sztucznym i sztywnym plastikiem oraz gumą. Dzięki temu zabiegowi zostały otrzymane przerysowane kształty rękawów lub kieszeni. Ubrania są pewnego rodzaju konstrukcją na ciele człowieka, nie przylegają do ciała, lecz jedynie je okrywają, wpuszczając momentami powietrze między powierzchnię skóry a materiału. Kolekcja nazywa się Clear Space ponieważ jej główną inspiracją była wspomniana czystość, nieskazitelne i proste industrialne wnętrza. Jednocześnie zawarte w niej projekty to ubrania które dają odbiorcy-człowiekowi wolną przestrzeń, zarówno fizyczną, swobodę ruchu, wygodę, jak i wolność wyrazu samego siebie. Zawierają w sobie istotę otwartości i indywidualności.

Kolekcja projektantki została zakwalifikowana do półfinału XX edycji konkursu dla projektantów i entuzjastów mody OFF Fashion oraz ćwierćfinału 9 edycji międzynarodowego konkursu Fashion Designer Awards.


Alex A. Szczurek (b. 1996) na codzień mieszka i tworzy we Wrocławiu. Ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne. Poza sztuką i modą stawia na design. Skupia się na tworzeniu „piękna". Mogą to być zarówno obrazy, jak i przedmioty użytkowe. Piękno jest moim priorytetem. Uwielbia linie, prostą geometrie i typografię.

Opis Kolekcji:
Sztuka szukania właściwego kontekstu. Efekt artystycznej interpretacji osobistych uczuć i doświadczeń projektantki.Porusza tematykę człowieka w relacjach międzyludzkich, jego przestrzeni i drogi jaką musi przejść. Mroczna kolorystyka, warstwowość, surowe wykończenia, agresywne cięcia, autorskie pikowania, krata, możliwość ubrania każdej rzeczy na kilka sposobów, symbolizujące niepokój, niemoc i wysiłek związany z codziennym poszukiwaniem samego siebie. Co staje się fundamentem naszej własnej kreacji siebie i rzeczywistości.


Magdalena Wilk-Dryło

Opis kolekcji:
Kolekcja inspirowana pop - artem odsyłająca do kultury masowej lat 60 - tych XX wieku. Jest to kolekcja korespondująca z wielkomiejskim stylem życia Nowego Yorku. Intensywność i zdecydowanie kontrastujących ze sobą barw wprost wyraża szalone tempo i energię dużego miasta. Pozytywny chaos intensywnych barw, odważnych kontrastujących ze sobą kolorów to clou całej kolekcji. Zabawne dodatki, autorskie nadruki, hafty, aplikacje i ręcznie malowane wzory w stylu pop art to kwintesencja całej kolekcji.

 

Paulina Pikiel

 

Opis kolekcji:
„Metropolitan Samurai- współczesna interpretacja ubioru samuraja”

Kolekcja ubrań „Metropolitan Samurai” przedstawia japońskiego wojownika we współczesnym wydaniu. Tradycyjne japońskie formy odzieżowe, mieszają się tu z nowoczesną awangardą i nonszalancją street looku. Wszystkie ubrania można dowolnie komponować w różne zestawy. Każda sylwetka tworzy surową przestrzenną formę, która buduje sylwetkę od nowa, zaś funkcje zdobniczą przejmują nadruki. Materiały, z których uszyta jest kolekcja, to płótno bawełniane oraz dzianina bawełniana. Podkreślając uniwersalny charakter samurajskich strojów, stworzyłam kolekcję o charakterze unisex. Kolekcja utrzymana jest w kolorystyce czerni szarości i bieli, która podkreśla formę ubioru oraz nadruki, stanowi ona nieco odważniejszą wersję ubioru prêt-à-porter i jest przeznaczona dla odbiorców w każdym wieku, o zdefiniowanym guście i stylu.

 

Polecamy także

Fotorelacja

Z Półfinału XXI Edycji Konkursu OFF FASHION

Fotorelacja

Z Gali Finałowej XXI Edycji Konkursu OFF FASHION

Fotorelacja

Z wernisażu wystawy "Królowe", który odbył się 30 maja

Fotorelacja

Z pokazu mody, który odbył się 26 maja w Galerii Echo