ScrollToTop

Off News

Off Fashion  <strong>Czytanie jest modne </strong><br />

Czytanie jest modne

Foyer Małej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury, plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce, g. 18.00 Wstęp wolny

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym dniu Akademi Off Fashion pod nazwą Czytanie jest modne.

 

W 1995 roku prawie 220 tysięcy osób obejrzało w kinach film JA CIĘ KOCHAM, A TY ŚPISZ. Znacznie więcej zobaczyło go później odtwarzając na magnetowidach lub na jednym z telewizyjnych kanałów. Ilu z tych widzów wiedziało, że polski tytuł jest cytatem z „TANGA” Sławomira Mrożka? Pewnie niewielu…

Nie chodzi tu wcale o objawienie na miarę Pana Jourdain, który w zdumieniu odkrywa, że od przeszło czterdziestu lat mówi prozą, ale raczej o zrozumienie, że literatura, podobnie jak i moda, nieustannie i nieodparcie wpływają na nasze życie, choć może nawet tego nie wiemy. Łącząc między innymi, w zaskakujący sposób, wybitnego polskiego dramaturga z przebojową, hollywoodzką romantyczną komedią.

Wydarzenia odbywające się w ramach Akademii OFF FASHON pod hasłem „Czytanie jest modne” to właśnie taka wędrówka po literackich skojarzeniach.

To nie tylko opisy strojów, to także charakterystyka stylu życia, to nie tylko cień wachlarza – ale i skryty w tym cieniu człowiek. Kobieta w koronkach, mężczyzna w meloniku, surdut, prochowiec, czy nawet zbroja – wszystko to elementy ubioru, ale też i charakterystyka postaci: pachnącej perfumami femme fatale czy otoczonego dymem z cygar detektywa. Życie, literatura i moda przenikają się, tworząc fascynujące portrety.

To człowiek jest najważniejszy – czy to w literackich fabułach, czy w modowych kreacjach. Piękny, niedoskonały człowiek. Zakochany i pełen obaw, czy będzie się podobał. Czasem przestraszony, ale w końcu znajdujący w sobie odwagę, żeby zatańczyć TANGO.

Zapraszamy więc do naszego literackiego TANGA, bo „Czytanie jest modne”.

 

I niesie z sobą mnóstwo dobrej zabawy!

 

Sponsorzy:

12

Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk