ScrollToTop

Off News

Off Fashion  <strong>GALERIA ECHO</strong>

GALERIA ECHO

KOCHANI!

Od kilku lat Konkurs OFF FASHION gości w Galerii ECHO, która jest Ambasadorem Młodych Projektantów. Nie tylko funduje nagrody dla rozbłyskujących na razie talentów, ale także – co bardzo ważne – użycza swojej przestrzeni, pozwala postawić ten jakże ważny – pierwszy krok.

Na Czerwonej Scenie mamy możliwość prezentacji kolekcji tych Młodych Projektantów, którzy brali już udział w OFF FASHION, ale także pokazujemy marki stworzone przez Kielczan. A naprawdę – jest się czym pochwalić!

W tym roku ten wyjątkowy pokaz odbędzie się w dniu szczególnym – 26 maja! Postaramy się – a będą także z nami nowi Partnerzy – by ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich Mam. Będą na Was czekały niespodzianki, prezenty i niepowtarzalna atmosfera!

Wszystkie Mamy są najpiękniejsze – pokaz mody w Galerii ECHO będzie tego podkreśleniem, modową oprawą.

Czekamy na Was wszystkich!

 

 

MARTA PILAS

W kolekcji "PAUSE" postanowilam wziąć na warsztat temat choroby, jaką jest depresja. Cała koncepcja oparta została na trzech kolorach, czerń: żałoba, czerwień: krew, życie, biel: nadzieja. Choroba, która we współczesnym świecie dotyka wielu osób, a która nadal w licznych kręgach uważana jest za temat tabu, ukazana została za pomocą figur zaczerpniętych z japońskich filmów animowanych, czego wyrazem są pojawiające się akcesoria, ręczne hafty, aplikacje sugerujące całą koncepcję.

W 2018r.w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru,  uzyskałam tytuł Projektanta mody. Byłam finalistką konkursów , Cracow Fashion Awords,  Off Fashion,  FFA 2018r.noizz. Inspirację do tworzenia czerpie z problemów współczesnego świata, staram się je ubrać w bajkowy scenariusz, z tąd moje motto " tworzę aby uleczyć duszę ".
   W przyszłości mam zamiar stworzyć własną markę, która będzie trafiała do ludzi odważnych , pragnących wyróżniać się z pośród tłumu, nie zawsze podążając za trendami.

" witajcie w mojej bajce"Zobacz kolekcję >

 

 

MARCIN URZĘDOWSKI

PREPOSTEVOLUTION - modowa marka Marcina Urzędowskiego powstała w roku 2017 inspirowana końcem świata i postapokalipsą. Ubrania tworzone w duchu TRASHION z wykorzystaniem recyklingu. Marka PREPOSTEVOLUTION angażuje się w liczne projekty społeczne takie jak: "Piękna i Bestia" - nyski projekt modowy skupiający wokół siebie kobiety z chorobami nowotworowymi, czy "Beauty and Smog" poruszający problem zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach. Filozofią marki jest hasło: "PRZYSZŁOŚĆ Z NATURY" bowiem Marcin Urzędowski - pasjonat kultur plemiennych wykorzystuje w tworzeniu kostiumów liczne naturalne elementy odzwierzęce, jak znalezione w lasach czaszki, kości, zęby itd. łącząc je z futurystycznymi formami swoich ubrań.

KOLEKCJA "FIRE AND BLOOD" to najnowsza propozycja Prepostevolution łącząca krwiste czerwienie i płomienne temperamenty wojowniczek, które pojawiają się na scenie. W kolekcji zauważyć można białą broń często tworzoną z rogów, kości i recyklingowych elementów.

 

 Zobacz kolekcję >

 

 

ADRIAN KRUPA

Student projektowania ubioru na drugim roku studiów magisterskich w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoje umiejętności doskonali w słynnej pracowni 240 pod okiem Michała Szulca i Małgorzaty Czudak. Zajmuje się projektowaniem ubrań, butów i dodatków. Samodzielnie tworzy konstrukcję i sam szyje swoje projekty dlatego każde ubranie spod jego ręki jest unikatowe. Swoją działalność określa jako awangardę w której spokojnie można wyjść na ulicę . W swoich pracach eksperymentuje z formą, konstrukcją i wyjątkowymi tkaninami . Debiutował podczas konkursu Złota Nitka 2017, po czym jego ubrania zaczęły nosić gwiazdy m.in. Natalia Nykiel, Karolina Gilon, Natasza Urbańska, Michał Szpak, Julia Wieniawa, Marta Gałuszewska, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Marcelina Zawadzka i Honorata Skarbek. Jego prace pojawiały się na łamach takich magazynów jak KMAG, VulkanMagazine, Sezon Magazine, Lounge Magazine, Vouge polska, Twój Styl, Fashion Magazine, Elle Polska. Jest laureatem nagrody ministra kultury i dziedzictwa narodowego za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie oraz konkursów, takich jak: Złota nitka 2018, Off Fashion, Złoty Guzik, Radom Fashion Show.

Główną inspiracją mojej kolekcji była japońska subkultura „Zentai”. Zentai to właściwie słowo w języku japońskim, oznaczające rodzaj obcisłego stroju pokrywającego całe ciało. Nazwa ta znaczy tyle, co "rajstopy na całe ciało". Zentai są także często kojarzone z fetyszyzmem. Ten konkretny fetysz, odnosiłby się do tkanin rozciągliwych, pokrywających/zakrywających ciało człowieka. Dla jednych noszenie zentai może dostarczać wrażenia całkowitego komfortu ciała, podczas gdy dla innych stanowi to środek anonimowego ekshibicjonizmu. Niektórzy fetyszyści wykorzystują stroje zentai w grach niewolniczo-seksualnych, mimo że same stroje nie ograniczają ruchu osoby. Anonimowość , którą zapewnia kombinezon, nadała kierunek przy doborze tkanin do kompletów oraz konstrukcji wybranych asortymentów. Przy doborze materiałów starałem się, nie ograniczać w kontekście zróżnicowanych faktury , gramatur i kolorów. Całość może wydawać się eklektyczna lecz  każda sylwetka jest jak uderzenie w harmonijnej melodii. Starałem się aby każdy z kombinezonów uszyty był z jak najbardziej zróżnicowanych materiałów, użyłem błyszczących dzianin, matowych Eco skór w zdecydowanych kolorach i przezroczystych siatek, które mimo że zakrywają całe ciało nadają sylwetkom seksualnego charakteru. Podczas tworzenia konstrukcji poszczególnych asortymentów postanowiłem zinterpretować warstwowy charakter kolekcji, efekt założonych na siebie kilku rzeczy które tak naprawdę są zszytą całością. Inspiracją do kolorystyki i ogólnego klimatu kolekcji były dla mnie obrazy belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritta, artysta często w swoich obraz zasłaniał twarze, było to spowodowane jego traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa. Samobójstwo popełniła jego matka, a wydarzenie to (wyłowione z rzeki zwłoki miały twarz owiniętą nocna koszulą) znalazło odbicie w twórczości przyszłego malarza.

Pod wpływem wyznaczonych inspiracji powstała kolekcja ubiorów  damskich, składająca się z dwunastu sylwetek, na sezon jesień/zima 2018/2019 o nazwie „FETISH”.  W jej skład wchodzą pięćdziesiąt trzy asortymenty m. in. ręcznie pikowane kurtki, płaszcze, garnitur, szmizjerki, spódnice, spodnie.  Całości  skonstruowana i uszyta przeze mnie własnoręcznie. Chciałem pokazać spektrum moich możliwości projektowych i technicznych. Był to bardzo żmudny proces, z którym postanowiłem uporać się samodzielnie. Powstał również sweter, który sam wydziergałem na drutach, było to bardzo pracochłonne. Niektóre ubrania zostały wyszyte metalowymi rurkami aby podkreślić nieoczywiste detale . Dzięki anonimowości, którą zapewniają kombinezony „Zentai” mogłem pozwolić sobie na dobór najbardziej efektownych tkanin  i obdarować moje projekty jak największą ilością detali konstrukcyjnych. Każdy z asortymentów cechuje duża dbałość o szczegóły i wygodę użytkowania, dlatego większość z nich wykończona jest podszewką. Kolorystyka i estetyka kolekcji jest interpretacją surrealistycznych obrazów Rene Magritta. Aby podkreślić oryginalność kolekcji postanowiłem zaprojektować i wykonać autorskie buty. Samodzielnie stworzyłem do nich konstrukcję oraz dobrałem materiały, spody i obcasy. Kolejnym elementem, którym zaprojektowałem są nakrycia głowy do których samodzielnie stworzyłem konstrukcje i je wykonałem.Zobacz kolekcję >

JOANNA MAŁECKA

Joanna Małecka to marka założona w 2018 roku przez studentkę studiów magisterskich Projektowania Ubionu na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od dwóch lat projektantka pokazuje swoje autorskie kolekcje na prestiżowych konkursach m. in. na Off Fashion Kielce i Złotej Nitce. Debiutująca marka posiada w swojej ofercie propozycje ubiorów pret – a – porter dla kobiet. Projektantka uwzględnia możliwość szycia na miarę i wykonywania projektów indywidualnych, pod konkretne zamówienie klienta. Marka słynie z asymetrycznych form, które najczęściej dominują w proponowanych ubiorach, jednak czasami występują tylko w detalu. Sama założycielka nie definiuje swojej klientki docelowej. „Jest to marka założona przez młodą kobietę dla kobiet w każdym wieku. Moda nie zna metryki. Najważniejsze, aby ubiór współgrał z twoją wrażliwością i temperamentem.” – mówi Joanna Małecka.

 

Kolekcja A/W 18/19 “The Other Side” inspirowana jest naturą kobiecości. Skupia się na jej dualizmie, ukazując zarówno tę eteryczną, delikatną stronę, z którą zwykle utożsamiane są kobiety, jak i tę drapieżną, ciemną. “The Other Side” stawia szczególny nacisk właśnie na to drugie oblicze, kreując silną i twardo stąpającą po ziemi kobietę, która uwodzi swoją zmysłowością. Dla wzmocnienia tego efektu w ubiorach z kolekcji zastosowane zostały wycięcia konstrukcyjne oraz delikatne, ale przezroczyste tkaniny-szyfony, odkrywające fragmenty ciała. Formy oversize z silnie zaznaczonymi, rozbudowanymi ramionami podkreślają mocną, przerysowaną sylwetkę. Kroje są jednak typowo kobiece i oparte na klasyce. Ubiory są wykonane z materiałów delikatnych i naturalnych takich jak bawełna, wełna, len w połączeniu z syntetycznymi tkaninami z lekkim błyskiem. W kolekcji znajdziemy propozycje kurtek, płaszczy, sukienek, spódnic, body, a także ręcznie wykonanych obszernych swetrów. Kolorystyka „ The Other Side” jest utrzymana w ciemnych barwach. Odnajdziemy w niej czernie, granaty, ciemne zielenie i ciemne fiolety.

“The Other Side” to kolekcja, która wzięła udział w finale konkursu Złota Nitka 2018 oraz Off Fashion Kielce 2018.Zobacz kolekcję >

 

 

HANNA MIKHALKEVICH

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej, przez rok studiowała konstrukcje ubioru na Uniwersytecie Vitebsk State Technological. Brała udział w pokazach: Junk Fashion Show (projekt z papieru), No Waste Show (projekt wykonany z materiałów recyklingowych), Laboratorium Mody Art Fashion Show (projekt zainspirowany wybranym dziełem Wyspiańskiego). Uwielbia podróże, a wolnej chwili zajmuje się fotografią analogową.

 

Kolekcja Geometric Fusion

 

Główną inspiracją kolekcji są lata 70. Piękne kobiety, wnętrza i architektura tych lat. Kolekcja składa się z 8 sylwetek ubrań damskich na sezon jesień-zima 2018/19. Tkaniny to głównie bawełna satynowa, tiul elastyczny, eko skóry w kolorach beżu, bordo, zieleni i żółci. Najważniejszym celem było odnalezienie i stworzenie nowych interesujących wykrojów i form. W tych obszernych geometrycznych formach, występujących w kolekcji, kobieta ma poczucie pewności siebie, cała chowa się przed światem i wygląda bardzo męsko, ale gdzieś w środku pozostawia swoją delikatność i grację. Kobieta nigdy nie straci swojej kobiecości, z którą przyszłą na świat.Zobacz kolekcję >Polecamy także

Współpraca

O fryzury podczas pokazów zadba szkoła ZDZ. Dziękujemy!

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Agnieszki Szlagi

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Anastazji Zareckay

Akademia Off Fashion

27 października, Galeria Echo - pokaz mody Alicji Tkaczyk