ScrollToTop

EDYCJA XIX


Najlepsze kolekcje XIX edycji Off Fashion zostały nagrodzone podczas finału, który odbył się 3 czerwca 2017 r. w Kielcach na deskach Kieleckiego Centrum Kultury.

 

Temat przewodni brzmiał „Cinema”. Ten motyw zdominował pokaz kostiumowy, który przygotowała Magdalena Kusztal wraz z Kieleckim Teatrem Tańca. 


Dzień wcześniej 2 czerwca 2017 r odbył się półfinał konkursu. Do Kielc przyjechało 98 projektantów. Jury w składzie Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki – przewodniczący, Mariusz Przybylski, Robert Kupisz, Lidia Popiel, Sun Xuefei, Bianca Lami, Wojciech Grzybała, Jakub „Jacob” Bartnik i Michał Zaczyński wyłoniło 20 finalistów. 

Oprócz półfinału i finału odbyło się wiele imprez towarzyszących. W Galerii Winda podziwialiśmy „Sekretną rozmowę wachlarza, parasolki i laski”, natomiast w Galerii Echo małą część swojej modowej twórczości pokazały projektantki z Kielc i województwa: Duet Popis & Słońska, Iwona Raczyńska, Aleksandra Jendryka, Monika Pawelec, Kinga Gola, Ewa Łukawska, Agata Kuliczkowska i Justyna Gamoń-Wesołowska. Zwieńczeniem imprezy był pokaz, wyjątkowy pokaz – niespodzianka. Na wybiegu pojawiły się mamy wraz ze swoimi dziećmi. Już po raz IV odbył się Fashion Test – test wiedzy o modzie. O atrakcyjne nagrody walczyło ponad 100 osób w kategorii „open” i ponad 20 w kategorii VIP. Podróżniczka Elżbieta Dzikowska była gościem specjalnym kolejnej imprezy towarzyszącej Off Fashion „Biżuteria Świata” oraz wystawa z kolekcji Muzeum Podróżników. Elżbieta Dzikowska opowiadała o swojej fascynacji Polską, wojażach po świecie, początkach kariery globtroterki oraz o biżuterii. W czwartek wieczorem 1 czerwca Off Fashion gościło w salonie samochodowym BMW ZK Motors. Białe BMW z modelką w roli głównej wjechało na wybieg i tym samym otworzyło niezwykły pokaz mody. Zaprezentowana została kolekcja „Eklektyzm” autorstwa duetu Baczyńska & Czamara. 

Zwycięzcy edycji

 

Natalia Golec

 

Sandra Stachura

 

Duet Rad - M.Jóźwicki, J.Rusin

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA XIX EDYCJI OFF FASHION 2017 CINEMA 

1. Czek o wartości 3 tys. złotych od Galerii Echo w Kielcach dla Barbara Bylewskaya

2. Stypendium w wysokości 5 tys. złotych w ramach programu stypendialnego Grand od stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla Daria Wierzbicka

3. Nagroda od firmy Media Markt: maszyna do szycia i żelazko parowe dla duet Rad Jóźwicki Maciej i Rusin Juliusz

4. Półroczne stypendium w Pekinie ufundował Beijing Institute of Fashion Technology (BIFT) dla Natalia Golec

5. Akademia Mody z Rzymu Koefia ufundowała stypendium dla Patryk Jordan

6. Stypendium ufundował Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach dla Chi Yuan

7. Wyróżnienie Przyjaciel OFF FASHION wręczyła Dyrektor Naczelna Konkursu Pani Magdalena Kusztal dla prof. Jacka Semaniaka

8. Nagroda Publiczności ufundowana przez Galerie Echo czek o wartości 3.000 dla Patrycja Pagas

9. Nagrodę dla najlepszej modelki bądź modela - telewizor ufundowany przez Media Markt i ekskluzywną bieliznę Bella Rosa dla Krystian Przybylski

 

Nagrody regulaminowe

I. pierwsze miejsce i czek o wartości 15. 000 PLN, tytuł najlepszego projektanta offowego i statuetka Prezydenta Kielc - Natalia Golec

II. drugie miejsce i czek o wartości 8. 000 PLN ufundowany przez salon BMW ZK Motors Kielce - Sandra Stachura

III. trzecie miejsce i czek o wartości 6.000 PLN ufundowany przez Andrzeja Mochonia Prezesa Targów Kielce – Duet Rad (Jóźwicki Maciej i Juliusz Rusin)

EDYCJA XVIII


„Muza” – tak brzmiał temat przewodni XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion (3-4 czerwca 2016r) .
Spośród 125 półfinalistów, którzy zaprezentowali swoje prace w piątek na Bazie Zbożowej w Kielcach, jurorzy wyłonili 21 finalistów. Ich kolekcje zostały pokazane w sobotę, podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury.

Nagrody regulaminowe:

Największe uznanie jurorów zdobyła kolekcja zatytułowana „Exposition”, autorstwa Angeliki Józefczyk z Łodzi, absolwentki Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Zdobyła nie tylko główną nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych, ale także dwa wyróżnienia: statuetkę Talent i kupon materiału od firmy Hexeline oraz nagrodę publiczności, którą był czek na dwa tysiące złotych.

Druga nagroda i czek na 8 tysięcy złotych powędrował do Yuqi Wang, studentki Instytutu Technologii Mody w Pekinie. – Kolekcja „Splash” .

Trzecią nagrodę i czek na 6 tysięcy złotych otrzymał Tang Long za kolekcję „Topspirit”.

Zwycięzcy edycji

 

Angelika Józefczyk

 

Yuqi Wang

 

Long Tang

Nagrody i wyróżnienia XVII edycji OFF Fashion:

Podczas tej edycji nie zabrakło wyróżnień. Czek o wartości 6 tysięcy złotych od Galerii Echo otrzymała Paulina Korzeniowska. Z kolei nagroda finansowa w wysokości 1500 złotych oraz infrastruktura Centrum Fashion Designu do dyspozycji na okres dwóch tygodni (studio fotograficzne, szwalnia, pracownia graficzna) od Kieleckiego Parku Technologicznego trafiły do Martyny Renk. Projektant Dastin Poraziński stał się posiadaczem nagrody rzeczowej, ufundowanej przez BMW ZK Motors z Kielc, zaś kultowa nagroda od firmy Media Markt, czyli maszyna do szycia i stacja pary powędrowały do duetu Monika Wierzchowska i Paulina Bżdzikot.
Tradycyjnie już Connie Vaever wręczyła indeks na wybrany kierunek studiów na uczelni VIA Design z Danii. Trafił on do Song Shuang’a z Chin.
W Instytucie Technologii i Projektowania Mody BIFT w Pekinie swoją wiedzę będzie rozwijała Aleksandra Jendryka z Chorzowa.
Stypendium Grand Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny w wysokości 5 tysięcy złotych trafiło do Mai Kusińskiej z Kielc.

Podczas XVIII edycji Off Fashion każdy z projektantów, który znalazł się w finale, otrzymał nagrodę w postaci 20 kilogramów przędzy na stworzenie własnej dzianinowej kolekcji. Fundatorem nagrody była fabryka przędzy Kristina Tex pana Chaban Nukari.
Magdalena Kusztal – dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, organizator Off Fashion, wręczyła wyróżnienie „Przyjaciela Off Fashion” Elżbiecie Szlufik - Pańtak dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.
Nagrodzona została także najlepsza modelka, czyli tytułowa Muza Off Fashion –została nią Patrycja Cedro.

Projektantów oceniało profesjonalne i międzynarodowe jury pod przewodnictwem duetu: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Jakub „Jacob” Birge, Mariusz Przybylski, Katarzyna Zawadzka z firmy Hexeline, publicyści, znawcy rynku modowego: Wojciech Grzybała, Michał Zaczyński, Dorota Wróblewska, fotograf Lidia Popiel, wykładowcy Connie Vaever z duńskiej uczelni VIA Design oraz ZhengXue Zhang z Instytutu Technologii i Mody w Pekinie.

Galę finałową XVIII edycji Off Fashion otworzył multimedialny, widowiskowy pokaz, zatytułowany „Obraz mistrzów”. W reżyserii i choreografii Magdaleny Kusztal. W spektaklu brały udział modelki Off Fashion oraz soliści i adepci Kieleckiego Teatru Tańca. Kostiumy pochodziły z krakowskich teatrów: Słowackiego, Starego, Opery Krakowskiej oraz od młodego i utalentowanego projektanta, finalisty Off Fashion Rafała Zielińskiego.

Gospodarzem wieczoru był Szymon Hołownia, zaś muzyczną gwiazdą Artur Andrus.
Wśród gości imprezy znalazła się pochodząca z Kielc tancerka i aktorka, Edyta Herbuś, która wręczała nagrodę dla projektanta wyróżnionego przez widzów.


XVIII edycji Off Fashion to nie tylko imprezy główne ale wiele wspaniałych eventów:

11 maja 2016r w KCK za stalową kurtyną został zorganizowany pokaz mody wiosna – lato 2016 Łukasza Jemioła. W Galerii Winda (14 maja) odbyła się wystawa malarstwa „Abra Kadabra” Olgii Wolniak, zaś w Galerii Kostiumeria wernisaż wystawy „Czarne i białe”. Na wystawie można było zobaczyć suknie Poli Negrii oraz zabytkowe eksponaty z okresu Art. Deko pochodzące ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie. Nie zabrakło również imprez naukowych o modzie. I tak jedną z nich była konferencja naukowo – artystyczna pn „Moda na fotografię mody – inspiracje, muzy, trendy” przygotowana przez przedstawicieli doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i poświęcona zagadnieniom związanym z fotografią.
25 maja Off Fashion gościło w Galerii Echo. Był to wieczór z Hexeline. Swoje kolekcję również zaprezentowały laureatki nagrody Hexe Talent Marlena Czak oraz Aneta Larysa Knap. Tuż przed półfinałami już po raz trzeci Off Fashion wspólnie z sympatykami konkursu ze stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” zorganizowali sprawdzian z wiedzy o modzie czyli Wielki Test Wiedzy o Modzie zwycięzcą został Jarosław Panek.

Program XVIII Edycji Off Fashion Kielce

 

 


Międzynarodowy konkurs dla projektantów i Entuzjastów mody Off fashion
XVIII edycja „MUZA”
3-4 czerwca 2016

11 maja 2016r g. 20.00 miejsce: KCK za stalową kurtyną
Pokaz Mody Łukasza Jemioła kolekcja SS 2016

m lukasz jemiol 2016Kolekcję pret-a-porter wiosna/lato 2016 Łukasza Jemioła charakteryzuje wyważona mieszanka eleganckiego minimalizmu. Inspiracją do jej powstania była moda uliczna z europejskich stolic. To propozycja pełna różnorodności, idealna na każdą porę dnia - od stylowych garniturów do pracy, przez dzienne sukienki na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi, po eleganckie, zwiewne suknie na wyjątkowe okazje. W kolekcji nie zabrakło także najmodniejszej kurtki sezonu - bomberki z możliwością personalizacji. Zainteresowani jej zakupem będą mogli wybrać dowolne warianty kolorystyczne, zarówno kurtki, jak i kolorów haftu motywów kolekcji lub swoich inicjałów. Własną personalizowaną kurtkę z tej kolekcji noszą już m.in. Małgorzata Kożuchowska i Marcin Tyszka. W nowej kolekcji znajdą się m.in. jedwabne koszule z fontaziem w wiosennych kolorach, sukienki boho, tuniki, lekkie oversize’owe płaszcze, wiązane w talii i marynarki. Jemioł w tym sezonie lansuje pastelowe, wiosenne kolory, m.in. piaskowe beże, kolor kości słoniowej, kamienne szarości, pudrowy róż i rozbieloną miętę. W tej linii zakochają się nie tylko fanki subtelnych, romantycznych stylizacji, ale także zwolenniczki wyraźnych i mocnych akcentów. Kolekcja wpisuje się w aktualne trendy, odznaczając się jednocześnie ponadczasowością.
Łukasz Jemioł ukończył studia na kierunku projektowanie ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Debiutował w 2005 roku startując w konkursach dla młodych projektantów i wygrywając najważniejsze wyróżnienia w Polsce. Prezentował swoje kolekcje w Lizbonie i Dubaju. We wrześniu 2015 roku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbył się pokaz jubileuszowy, który obejrzało łącznie na warszawskim Służewcu oraz za pośrednictwem transmisji online w internecie ponad 3.200 osób.
Butik oraz pracowania mieszczą się przy ul. Mokotowskiej 26. Drugi butik własny, w którym można znaleźć wyłącznie linię Basic oraz Kids znajduje się w łódzkiej Manufakturze. Łukasz Jemioł należy do grona projektantów, którzy postanowili oddzielić artystyczną linię Premium od linii codziennej. Basic to przede wszystkim koszulki, bluzy, spodnie, kurtki, swetry i sukienki. Ideą tej linii jest wygoda, zwiększenie przystępności mody i miejski luz. To moda, która wprost z wybiegu może trafić do szafy, jest ponadczasowa i międzypokoleniowa.
Muzą oraz przyjaciółką Łukasza Jemioła od wielu lat jest Małgorzata Socha. Wraz z lubianą aktorką pojawił się 23 listopada 2015 roku na czerwonym dywanie prestiżowego rozdania nagród British Fashion Awards 2015 w Londynie jako reprezentant polskiej branży mody. Jego ubrania chętnie noszą także: Anja Rubik, Agnieszka Dygant, Magdalena Mielcarz, Alicja Bachleda-Curuś, Agata Kulesza, Joanna Horodyńska, Kasia Sokołowska i Sylwia Gliwa. Kolekcje Łukasza są często wybierane przez stylistów i publikowane w magazynach, m.in. Elle, Viva, Party, Flesz, Pani, Wysokie Obcasy, Gala, Twój Styl, Glamour, InStyle.
Wejście na imprezę z zaproszeniem. Zaproszenia od 25 kwietnia można odebrać w kasie Kieleckiego Centrum Kultury. 

14 maja 2016 g. 21.00 miejsce: Galeria WINDA, Plac Moniuszki 2b, Kielce
ABRA KADABRA – wystawa malarstwa
Europejska Noc Muzeów

m wolniak 2016Olga Wolniak urodziła się w 1957 roku w Rangunie w Birmie. W latach 1975 – 1980 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. T. Dominika oraz dyplom z Malarstwa w Architekturze (obecnie Sztuka w Przestrzeni Publicznej) u prof. J. Karczewskiego. Jest aktywna twórczo, uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Galerii Zachęta w Warszawie, w kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie, w Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, w Muzeum Ilany Goor w Jaffie, a także w zbiorach prywatnych. Artystka współpracuje, tworząc malowidła ścienne, murale dla pracowni architektonicznych Bogusławscy i Partnerzy, JEMS Architekci oraz dla architekta A. Wyszyńskiego. W latach 1995-2004 współdziała w ruchu tworzenia życia artystycznego na warszawskiej Pradze organizując „Otwarte Pracownie” i artystyczne eventy. W ostatnich latach aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym warszawskiego Żoliborza, organizując plenerowe akcje malowania w ramach Święta Żoliborza i Żolifestu. W 2012r. brała udział w Żoligarazu – malowaniu murali w przestrzeni publicznej dzielnicy. Od 2013 roku jest zaangażowana w projekt sztuki w przestrzeni publicznej "Żoliborz Artystyczny".
Wstęp wolny. 

23 maja 2016r g. 9.00-16.00 miejsce: Mała Scena KCK, Plac Moniuszki 2b, Kielce
Konferencja naukowo-artystyczna „Moda na fotografię mody - inspiracje, muzy, trendy”

konferencjaPrzedstawiciele doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach mają przyjemność zaproponować konferencję naukowo-artystyczną poświęconą zagadnieniom związanym z fotografią. Skierowana jest ona do artystów, historyków, kulturoznawców i wszystkich innych zainteresowanych tematyką. Chcielibyśmy zachęcić do dyskusji nad interesującą formą wyrazu artystycznego, podyskutować na temat interpretacji, inspiracji i trendów zmieniających się w fotografii na przestrzeni dziejów. W szczególności jesteśmy zainteresowani fotografiami, które planujemy zaprezentować w formie wystawy. Zależy nam na interdyscyplinarności i otwartości zarówno na historyczne aspekty dziejów fotografii, jak i współczesne trendy. Planujemy wydanie monografii naukowej będącej pokłosiem konferencji, a także katalogu prezentującego fotografie znajdujące się na wystawie.

Proponujemy zagadnienia tematyczne:
• Moda, trendy na fotografiach na przestrzeniach dziejów
• Fotografia artystyczna (twórcy, początki, teorie)
• Inspiracje dla fotografików (przedmiot inspiracji, pytanie: czym jest inspiracja?)
• Muzy fotografików
• Współczesna fotografia artystyczna (trendy, założenia, cele)
• rola fotografii w pokazach mody
• o funkcji fotografii w modzie
• mistrzowie fotografii i ich muzy

Jesteśmy otwarci na wszelkie inne pomysły i propozycje. Temat prac artystycznych, taki jak w tytule: „Moda na fotografię mody - inspiracje, muzy, trendy”
Wstęp wolny. 

25 maja 2016r g. 18.00 miejsce: Galeria Echo, ul. Świętokrzyska, Kielce
Wieczór z Hexeline – Przyjaciel Off Fashion

m hexeline 2016Kolekcja Wiosna-lato 2016 Hexeline Hexeline na najbliższy sezon przenosi nas w odległe zakątki Azji. Jedziemy więc pociągiem przez Indie, podziwiamy świat naokoło. W takiej letniej atmosferze spokoju, relaksu, niemalże kontemplacji odnajdujemy eleganckie i bardzo stylowe stroje z kolekcji wiosenno – letniej. Robi to niesamowite wrażenie. Wydaje się, że niemalże samo założenie kreacji z kolekcji Hexeline pozwoli na dotknięte i poczucie tych odległych klimatów. W tym sezonie Hexeline stawia na elegancję i klasykę ale z nutą nonszalancji i artystycznego szaleństwa. Barwy, które pojawiły się w kolekcji doskonale wpasowują się najnowsze trendy. Jest więc kolorowo ale nie brakuje stonowanych odcieni beżu czy bieli. Każda kobieta poszukująca ubrań, które są eleganckie ale jednak zachowują walory użytkowe, czyli są wygodne, wykonane z najwyższej jakości tkanin, znajdzie je w kolekcji Hexeline. W tym sezonie pojawiają się eleganckie koronki, delikatne naturalne jedwabie nadające letnim kreacjom lekkości i szyku. Hexeline jako marka premium stawia przede wszystkim na elegancję i bardzo wysoką jakość, co widać w perfekcyjnie dopracowanych detalach i doborze doskonałych jakościowo tkanin. W tym roku marka rozpoczęła współpracę z Galerią Stalowa to kolejna inicjatywa związana z wspieraniem polskiej kultury i sztuki. Wiosna z Hexeline zapowiada się więc uroczo, barwnie, niemalże bajkowo.
Wstęp wolny.

29 maja 2016 g. 17.00 miejsce: Mała Scena KCK
Wielki Test Wiedzy o Modzie

m fashion testModa to fascynujący, różnorodny i niezwykle barwny świat. To jednak także modowe niuanse, zmieniające się trendy, a niekiedy i spore skandale! Już po raz trzeci organizatorzy konkursu OFF Fashion, wspólnie z sympatykami konkursu ze stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” zapraszają na jedyny w swoim rodzaju sprawdzian z wiedzy o modzie! W 30 pytaniach podzielonych na 3 serie czekać będzie nas wyjątkowa i pełna przygód wycieczka po świecie mody - niezapomnianych projektantach, pięknych kreacjach, zagadkowych akcesoriach i skandalach, które ubiory niejednokrotnie już wywoływały.
Trzecia edycja Fashion Testu odbędzie się w niedzielę, 29 maja o godzinie 17:00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wstęp jak zawsze wolny, a na najlepszych uczestników testu czekać będą wyjątkowe nagrody i wspaniałe upominki. Modowe emocje jak zawsze gwarantowane!
Wstęp wolny.


W przerwie Kostiumeria Foyer M.S. Wernisaż „Czarne i białe Art. Deco Pola Negri”


m wystawa winda

3 czerwca 2016r g. 18.00 miejsce: Baza Zbożowa 4, Kielce
Półfinał konkursu Pokazy konkursowe 150 projektantów z kraju i ze świata.

Oceniać będzie Jury w składzie: Paprocki&Brzozowski, Mariusz Przybylski, Conni Veaver, Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Jakub „Jacob” Bartnik, Lidia Popiel, Katarzyna Zawadzka,
Wstęp wolny.

4 czerwca 2016r g. 19.00 miejsce: Duża Scena KCK
Finał konkursu

Tematem przewodnim XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion jest „MUZA”

Gala Finałowa kończąca tegoroczny konkurs będzie inspirowana malarstwem, gdzie bardzo wyraźnie widać natchnienie twórcy. Zaprezentowane będą malarskie inspiracje Fridy Kahlo, Marca Chagalla, Diego Velazqueza, Jana Vermeera i innych.
Charakter Gali jest niezwykle widowiskowy i spektakularny. Na ten jedyny wieczór w roku przygotowywana jest specjalna bardzo rozbudowana scenografia, wyjątkowe oświetlenie i starannie dobrana muzyka często na żywo. Inspirujemy się wielkimi pokazami Houte Coture. W Gali uczestniczą dla nas najważniejsze osoby czyli: finaliści wyselekcjonowani przez profesjonalne jury podczas półfinałów (dzień wcześniej) wiemy, że osoby, które w naszym konkursie zdobywają laury zaczynają budować samodzielne niezależne kariery w branży mody.
Ocenia ich profesjonalne jury które jest z nami od początku funkcjonowania konkursu jest to: Duet Paprocki&Brzozowski, Mariusz Przybylski , Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Lidia Popiel czy wykładowcy wyższych uczelni wzornictwa z zagranicy (Dania , Rzym). Prowadzącym tegoroczną Galę będzie Szymon Hołownia, wśród gości którzy zaszczycają nas swoją obecnością na Gali jest Artur Andrus, Edyta Herbuś i inni.
Off Fashion jest wydarzeniem ogólnopolskim ale mocno wpisujący się w charakter regionu jest to jedyna impreza na którą ustawiają się długie kolejki do kasy aby zdobyć zaproszenia na Galę.
Wejście na imprezę z zaproszeniem.

 

Edycja XVII

12-13.06.2015
Nagrody regulaminowe:

I miejsce i czek o wartości 15 tys. złotych - Zuzanna Kwapisz

II miejsce i czek o wartości 6 tys. złotych oraz całościową kreację graficzną z wizerunkową stroną www ufundowaną przez Agencję Kreatywną Designum - Dastin Poraziński

III miejsce i czek o wartości 3 tys. złotych ufundowany przez Targi Kielce - Kamil Parcheta


Zwycięzcy edycji

 

Zuzanna Kwapisz

 

Dastin Poraziński

 

Kamil Parcheta

Nagrody i wyróżnienia XVII edycji OFF Fashion

 

  • Stypendium w wysokości 5 tys. złotych w ramach programu stypendialnego Grant od stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla Patrycji Siwiec

 

  • Nagroda od firmy Media Markt o wartości 2,5 tysiąca złotych: maszyna do szycia dla Aleksandry Kowalskiej i żelazko parowe dla Anety Zielińskiej
  • Czek o wartości 3 tys. złotych od Galerii Handlowej Echo w Kielcach dla Dagmary Stawiarskiej
  • Statuetka Talent od firmy Hexeline dla Marleny Czak
  • Nagroda od tegorocznego partnera Off Fashion BMW ZK MOTORS dla Romana Marchewki
  • indeks na wybranym kierunku uczelni VIA Design w Danii dla Kamila Parchety
  • Wyróżnienie Przyjaciel OFF FASHION wręczyła Dyrektor Naczelna Konkursu pani Magdalena Kusztal dla Mariusza Przybylskiego
  • Nagrodę dla najlepszej modelki ufundowaną przez panią Annę Dudę właścicielkę salonu ekskluzywnej bielizny Bella Rosa w Kielcach, oraz wydawnictwa książkowe o modzie dla modelki Darii Kalety i nagrodę dla modela w postaci wczasów dla dwóch osób we Bułgarii ufundowaną przez Biuro Podróży "Selvatour" Marcina Wzorka dla modela Patryka Kucharczyka
  • Nagroda Publiczności XVII edycji Off Fashion 2015 dla Walerii Tokarzewskiej
  • Nagroda w postaci uczestnictwa w pokazie Warsow Fashion Street ufundowała pomysłodawczyni tej imprezy pani Dorota Wróblewska dla Katarzyny Romańskiej i Walerii Tokarzewskiej

 

Program XVII Edycji Off Fashion Kielce

 

29 maja 2015 r. 
Dworzec PKP g. 21.00
Pokaz mody Firmy Hexeline


30 maja 2015 r.

Kieleckie Centrum Kultury M.S. g. 17.00


fashion testFashion Test, czyli test wiedzy o modzie na stałe wpisał się w kalendarz imprez towarzyszących Off Fashion.
Przyjaciel Off Fashion – Adam Smuga wraz z grupą miłośników mody przygotują pytania z historii mody i biografii sławnych projektantów, być może w puli pytań znajdą się i te dotyczące legendarnego Orient Expressu? – kto wie… Test przebiegać będzie w dwóch kategoriach: VIP i Fashionistów.
Poza świetną zabawą i gwarantowaną satysfakcją mnóstwo nagród do wygrania (i to jakie!) Test odbędzie się 30 maja o godzinie 17.00 na Małej Scenie KCK

Wstęp wolny. Czekamy zatem na wszystkich wielbicieli mody.

3 czerwca 2015 r. 

Galeria Handlowa Echo, Kielce ul. Al. Solidarności g. 17.00
Pokazy mody

pokazy echo- Karolina Pakaszewska
Karolina Pakaszewska, z wykształcenia projektant mody oraz magister sztuki. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Grafika projektowa i Reklama, który ukończyła z wyróżnieniem.
Zadebiutowała swoją pierwszą autorską kolekcją na Cracow Fashion Week 2014, dzięki której zdobyła wiele nagród. Wyróżniona przez Dorotę Wróblewską na łamach portalu Sophisti.pl, co zaowocowało zaproszeniem na Warsaw Fashion Street. Laureatka Business Fashion&Technology w konkursie Nowoczesna Klasyka z wykorzystaniem najnowszych technologi w modzie. Dwukrotna półfinalistka Off Fashion Kielce. Niejednokrotnie wyróżniona na Cracow Fashion Awards jako najlepsza projektantka młodego pokolenia, otrzymała nagrody indywidualne w postaci wyjazdu do Budapesztu oraz vouchera na promocję w internecie o wartości 10 tys złotych.
Odbywała staże u najlepszych polskich marek z segmentu luksusowego: Eva Minge Design oraz La Mania, gdzie zdobyła doświadczenie oraz świetne referencje.
Jej prace są publikowane na łamach magazynów internetowych oraz drukowanych m. in. Catwalk Magazine, Confashion, Art&Business, Gentleman oraz portalach internetowych Sophilisti.pl oraz Luksusportal.pl.
Jest także jurorem konkursu kierowanego do młodych projektantów Young Fashion Day, a jej twórczość z zakresu malarstwa oraz fotografii można było zobaczyć na wystawach krajowych.
Swoją działalnością pragnie wyjść naprzeciw masowej produkcji za granicą, dlatego szyje lokalnie używając wysokojakościowych tkanin.
Tworzy dla kobiet, które lubią podkreślać swoją indywidualność w subtelny sposób. Łącząc klasykę z nowoczesnością, projektantka poszukuje modernistycznego kształtu odpowiadającego wymaganiom współczesnej kobiety.

- Katarzyna Lanckorońska
Katarzyna Lanckorońska pochodzi z Kielc i aktualnie mieszka w Herning w Danii. Modą zaczęła się pasjonować już na początku swojej edukacji w Liceum Plastycznym w Kielcach. Jej praca dyplomowa z projektowania graficznego, którą była kolekcja ubrań z wydrukami na tkaninach, zdobyła wielkie uznanie komisji. Kolekcja uczestniczyła w podyplomowej wystawie w Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie wzbudziła również zachwyt publiczności.
Aktualnie Katarzyna jest studentką 3 roku projektowania i konstrukcji ubioru w największej skandynawskiej szkole projektowania i biznesu TEKO Design+Business, VIA University College Herning.
Jest również laureatką wielu modowych konkursów. W roku 2012 otrzymała najwyższą nagrodę w konkursie Off Fashion oraz Young Fashion Day. W tym ostatnim uczestniczyła także jako juror oceniając prace młodych projektantów.
Katarzyna pobierała nauki w amerykańskich firmach odzieżowych, m. in. w kalifornijskiej firmie odzieżowej i bieliźniarskiej For Love & Lemons, gdzie spędziła 4 miesiące wzbogacając swoje doświadczenia oraz u Mila Hermanowski - finalistki amerykańskiego Project Runway, gdzie zdobywała wiedzę z zakresu projektowania unikalnych kolekcji odzieżowych i kierowania biznesem modowym.
W chwili obecnej zajmuje się tworzeniem swojej nowej letniej kolekcji pod nazwą „Madame Butterfly” oraz czuwa nad oprawą stylistyczną i graficzną internetowego sklepu z galanterią i biżuterią damską swojej mamy Evangarda.pl, gdzie wkrótce będzie dostępna do zakupu jej najnowsza kolekcja.


- Katarzyna Kuca
Modą i projektowaniem interesuję się od wielu lat. Tworzone przeze mnie kolekcje inspirowane są głównie przyrodą, a same pomysły rodzą się naturalnie w mojej wyobraźni. Interesują mnie gry form, barw i kształtów, a przez zastosowanie niekonwencjonalnych materiałów, pragnę nadać moim kreacjom oryginalnego charakteru. Jestem laureatką konkursu dla młodych projektantów Young Fashion Day 2014, półfinalistką Off fashion XV oraz XVI edycji, oraz finalistką Eco Made Festival 2014. Pragnę w przyszłości podjąć studia na kierunku projektowanie ubioru.

- Monika Pawelec
Monika Pawelec, studentka wzornictwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach; niepoprawna romantyczka, blondynka pokroju Elle Woods; Lubi happy endy, bardziej w życiu niż literaturze, Kasię Grocholę oraz Salvadora Dali; Laureatka „Talentów Świętokrzyskich” w roku 2012 oraz 2014 za całokształt artystyczny; półfinalistka XII oraz XIV edycji Off Fashion; autorka książek „Ostatnie mroźne lato” oraz „Jedenaste przykazanie”; swoją przyszłość wiąże z projektowaniem produktu.

- Karolina Sańpruch
Urodzona i zamieszkała w Kielcach, w których kończyła IV Liceum Ogólnokształcące. Studentka wzornictwa na specjalności projektowanie produktu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Brała udział w licznych konkursach i warsztatach, między innymi w Kieleckim Parku Technologicznym, Vive Textile Recycling oraz w półfinałach XVI edycji Off Fashion. Przyszłość wiąże z projektowaniem ubioru, w tej dziedzinie tworzy dyplom oraz pracę licencjacką. Inspiruje ją geometria, natura i muzyka.

- Beata Miklewicz
jest studentką Wzornictwa na specjalizacji Architektura Ubioru na Politechnice Łódzkiej. Urodzona w 1991 roku od najmłodszych lat przejawiała uzdolnienia plastyczne. Z biegiem czasu do fascynacji sztuką dołączyła moda, z czego zrodził się pomysł projektowania ubioru. Nieustanna poszukiwaczka inspiracji w wolnych chwilach interesująca się stylizacją, wizażem oraz fotografią mody. W swoich projektach stara się mieszać style, łącząc tradycyjne formy z nowoczesnymi rozwiązaniami. Kobieta którą, kreuje poprzez swoje projekty jest silna, zdecydowana i niezależna, a także wyrafinowana i kusząca.

- Beata Guzińska
Urodzona w Koninie. Mieszka na stałe w Londynie, gdzie tworzy swoje unikatowe kolekcje. Jej kariera zaczęła sie kiedy wygrała konkurs Off Fashion w Kielcach i zdobyła tytul "Najlepszego Projektanta Offowego" w 2011 roku. Inspiruje sie materiałami, fakturą tkanin i tym jak zachowują się podczas szycia. Inspiracji szuka rownież w swoim otoczeniu: ulicy, architekturze i ludziach.
10 czerwca 2015 Kieleckie Centrum Kultury – Galeria Sztuki Współczesnej „WINDA” g. 19.00
Wernisaż Jan Saudek


11 czerwca 2015 r.

Kieleckie Centrum Kultury, Foyer M.S. g. 18.00
ALTERNATYWNE METODY PARZENIA KAWY

kawaPodróż ,,Orient Expressem” przywodzi na myśl pojęcie luksusu, bogactwa, dobrego gustu i rozkosznego smaku. Pasażerowie orientalnego pociągu chętnie korzystali z Sali barowej, w której mogli nie tylko napić się mocniejszych trunków, ale i wypić aromatyczną kawę. Zapraszamy Państwa na wyjątkowy pokaz, prezentujący niecodzienne sposoby parzenia kawy, tak, aby wyciagnać z niej aromatyczny zapach oraz niezwykły smak. Prowadzącym będzie Mistrz Polskich Baristów- Marcin Rusnarczyk.
Wyruszmy w aromatyczną podróż kawy pochodzącej z różnych stron świata. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane takie metody parzenia kawy tj.: syfon, aeropress, dripper (zwany inaczej drip) i chemex. Kawa w kilku odsłonach. To, jaką kawę pijemy, w jaki sposób ją przygotowujemy i podajemy, odzwierciedla nasze tempo życia. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję skosztować kaw jednorodnych z półki speciality coffee, pochodzących z różnych regionów świata.


12 czerwca 2015 r. 

Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4, Kielce g. 18.00

fashion biznes- g. 8.00-14.00 – Biuro Konkursowe – rejestracja projektantów
- g. 15.00 - warsztaty na temat biznesu w branży modowej. - Fashion Biznes
Jak wypromować i sprzedać swoją kolekcję? Z kim warto współpracować, a z kim nie? Jak rozmawiać z klientem i mediami? Na te pytania i wiele innych będzie można uzyskać odpowiedź podczas panelu dyskusyjnego. Tematyka warsztatów będzie dotyczyła następujących zagadnień:
BIZNES - Wspomaganie sprzedaży, czyli jak i gdzie dobrze wykorzystywać zasoby ludzkie tak, aby przyniosły najlepszy efekt: mając dobry produkt należy wiedzieć w czyje ręce go podać, aby się sprzedał. Planowanie sprzedaży. Organizacja eventów, czyli jak sprawić, aby klient poczuł się wyjątkowo: wydarzenia w sklepach, targi.
NETWORKING - Dlaczego warto ,,bywać” i chodzić na różne eventy?
FINANSE - Wpływ giełdy i kursu walut na każdego projektanta.
NEWS - Codzienne wiadomości branżowe z Polski i ze świata stanowią podstawę pracy każdego.
BEHAWIORALNE - Komunikacja- profesjonalizm w rozmowie z klientem i z mediami, czyli jak i z kim rozmawiać, aby zjednać sobie ludzi. Przyjaźń vs. Defensywa Warsztaty przeznaczone są dla półfinalistów konkursu OFF Fashion Orient Express, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.
Fashion Biznes to nie tylko skrupulatna platforma informacyjna, ale przede wszystkim źródło inspiracji i narzędzi do podejmowania ważnych, strategicznych decyzji w biznesie modowym.

- g. 18.00 - Półfinał Międzynarodowego Konkursu Dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion


13 czerwca 2015 r. 

Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b, Kielce
Duża Scena g. 20.00

Gala Finałowa XVII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion
-pokaz kostiumowy
- pokazy mody 20 finałowej
- koncert Kayah
- wręczenie nagród i wyróżnień

Edycja XVI

21-22.11.2014
Nagrody regulaminowe:

III miejsce i czek o wartości 3 000 zł - Filip Wojciechowski

II miejsce i czek o wartości 6 000 zł - Michał Wójciak

I miejsce i czek o wartości 15 000 zł - Zuzanna Feliga

Zwycięzcy edycji

 

Zuzanna Feliga

 

Michał Wójciak

 

Filip Wojciechowski

Wyróżnienia:

 

  • Stypendium w wysokości 5 000 zł w ramach Programu Stypendialnego Grand od Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla Dagmary Stawiarskiej

 

 

  • Kultową nagrodę od Firmy Media Markt o wartości 2 500 zł dla Duetu Izabeli Marcinek i Agnieszki Wiśniewskiej

 

 

  • Czek o wartości 3 tyś zł od Galerii Handlowej Echo w Kielcach dla Katarzyny Lanckorońskiej

 

 

  • Statuetkę Talent od Firmy Hexeline dla Radosława Smędzika

 

 

  • Po raz pierwszy w historii konkursu swoje wyróżnienie wręczyła Agencja kreatywna DESIGNUM: pakiet brandingowy - czyli całościową kreację graficzną z wizerunkową stroną internetową oraz doradztwo marketingowe. Wartość nagrody - 4 000 zł. dla Zuzanny Feligi

 

 

  • Po raz pierwszy zostało wręczone wyróżnienie od nowego polskiego portalu dóbr luksusowych PIQ.pl w  postaci patronatu i szczególnej promocji projektanta w butiku internetowym dla Filipa Wojciechowskiego

 

 

  • Nowe wyróżnienie ufundował Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego - semestr nauki języka chińskiego dla Sylwi Bis

 

 

  • Wyróżnienie ekskluzywną bieliznę oraz pobyt w hotelu Odyssey Spa od Salonu Bella Rosa w Kielcach oraz Firmy Centrospaw z Dąbrowy dla Dominiki Sornat

 

 

  • Wyróżnienie "Przyjaciel Off Fashion" wręczyła dyrektor Off Fashion pani Magdalena Kusztal - dla Mateusza Szymkowiaka

 

 

  • Nagroda Publiczności dla Magdaleny Arłukiewicz - uzyskała 138 spośród 622 oddach ważnych głosów

    

Program XVI Edycji Off Fashion Kielce
8 listopada 2014, g. 18:00 - Institute of Design Kielce

Wystawa autorska Przemysława Piniaka


piniakWystawa autorska Piniaka to droga, którą przechodzi materia by stać się Butem. Obok tej drogi rozpościerają się krainy osobistych inspiracji, autorskich projektów i eksperymentów. Współpraca z pracownią tkanin oraz kieleckim Fab Labem- drukiem 3D (pracowniami mieszczącymi się w Institute of Design Kielce), to ścieżka, którą podążył Piniak szukając zastosowań nowatorskich technologii w procesie tworzenia butów. Efekt pierwszych w Polsce, ekskluzywnych warsztatów szewskich, stał się dla projektanta portem wprowadzającym na szerokie wody możliwości twórczych.


Kolekcja butów Piniaka jest osobną planetą, której mapa całego procesu powstawania obiektu jest równie ważna, jak efekt docelowy, czyli wyjątkowy But.


Przemysław Piniak to projektant ręcznie szytego obuwia, laureat licznych nagród i publikacji (Wysokie Obcasy, Art.&Business, Label Magazine, Acivist, Viva moda). Jego projekty łączą tradycję z nowoczesnością wyrastając z klasycznych obrazów, trzewików, pantofli, butów noszonych na wielkopańskich dworach. Projekty Piniaka bywają awangardowe, ale powstają na najbardziej tradycyjnym szewskim kopycie.
WSTĘP WOLNY


13 listopada 2014r - g. 19.00 - Galeria Sztuki Współczesnej "WINDA"
"Śniadanie u Tiffany’ego - Moda jak biżuteria" ze zbiorów Rodziny Sosenko

tiffany plakat"Śniadanie u Tiffany’ego - moda jak biżuteria" zorganizowana w ramach tegorocznego konkursu OFF Fashion gości w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach. Kuratorem i pomysłodawcą wystawy jest historyk sztuki Katarzyna Sosenko. Wystawa jest prezentacją unikatowej kolekcji związanej z zabytkowymi akcesoriami mody wchodzącej w skład zbiorów rodziny Sosenko, cenionych kolekcjonerów rzemiosła artystycznego i sztuki dekoracyjnej, twórców największego w Polsce zespołu prywatnych kolekcji.


WSTĘP WYŁĄCZNIE ZA ZAPROSZENIAMI
Do odbioru w Galerii WINDA

14 listopada 2014r - g. 18.00 - Galeria Handlowa Echo w Kielcach

pokaz mody młodych projektantów

lsajdak 03Lidia Sajdak - filolog angielski, tyflopedagog, absolwentka SAPU. Projektowanie dla niej to odruch bezwarunkowy. Nie interesuje się modą wychodząc z założenia, że to moda powinna interesować się nią. Oczarowana estetyką Azji. Kocha eksperymenty. Specjalizuje się w kategorii mixed media. W swojej pracy posługuje się najnowszymi technologiami, m.in. wydruku 3D. Nie rywalizuje z nikim o nic. Jej proces twórczy jest kategorią samą w sobie. Tworzy zarówno rzeczy użytkowe jak i o charakterze scenicznym; część jej projektów została wykorzystana w teatrze oraz w produkcjach typu videoart.
Jej prace doczekały się wielu publikacji w prasie zarówno polskiej i jak i zagranicznej (EksMagazyn, Confashion, KYAA, the Ellement, Vogue.it).

psiwiec 07Patrycja Siwiec - Studentka budownictwa na Politechnice Krakowskiej i od tego roku zaczęła naukę w Krakowskich Szkołach Artystycznych na kierunku projektowanie ubioru. Zaczęła projektować w wieku 16 lat. Wówczas po raz pierwszy spróbowała swoich sił w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion". Obecnie projektowanie traktuje jako hobby, jednak w przyszłości chciałaby wiązać z nim plany zawodowe. Tworzy amatorsko, ale poprzez konkursy i przede wszystkim spotkania z profesjonalistami w dziedzinie mody, czy innymi jej miłośnikami, nabiera większego doświadczenia, które może kiedyś zaowocuje. W codziennym życiu próbuje odszukać inspiracji do tworzenia. W projektach stara się połączyć wygodę z elegancją, szczególną uwagę przywiązując do wysokiej jakości tkanin i form.

awojcik 03Angelika Wójcik - Studiuje projektowanie ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W tym roku obroniła licencjat i zaczęła naukę na stopniu magisterskim. Pół roku temu wygrała stypendium GRAND na konkursie OFF FASHION w Kielcach. W październiku 2014 będzie można zobaczyć kolekcję FOGO na Alei Projektantów na Fashion Week Poland wŁodzi. NANKO to nowa marka stworzona przez studentkę łódzkiego ASP. Łączy w sobie minimalizm, funkcjonalność, nowoczesność, oraz nietypowe konstrukcje. Skierowana jest do młodych, odważnych osób poszukujących niekonwencjonalnych rozwiązań oraz ceniących sobie oryginalny wygląd. Fogo to kolekcja damsko-męska na wiosnę/lato 2015, prezentująca innowacyjne ubrania, będące połączeniem dwóch kontrastowych stylów - eleganckiego I sportowego. Moim celem nie było dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców, lecz do węższego grona osób, poszukującego niekonwencjonalnych rozwiązań. Dbając o codzienny komfort użytkownika, odzież została stworzona tak, aby była zarówno wygodna jak i wyszukana. Skierowana jest do młodych, odważnych kobiet i mężczyzn, ceniących sobie oryginalny wygląd, komfort w życiu codziennym oraz wysoką jakość tkanin. Idealna dla osób nowoczesnych, dynamicznych, lubiących kontrasty i łączenie stylów. Kolekcja zdobędzie uznanie wśród zwolenników minimalizmu. Ubrania z kolekcji FOGO nawiązują również do street style’u.
WSTĘP WOLNY

echo logo 200

18 listopada 2014r Foyer Małej Sceny KCK
g. 19.00 Ceremonia parzenia chińskiej herbaty

herbataPokaz parzenia herbaty tradycyjną metodą chińską jest kolejną propozycją towarzyszącą wielkiemu wydarzeniu, jakim jest OFF FASHION Chinatown. To niecodzienne spotkanie z kulturą Wschodu jest okazją do bliższego poznania piękna zawartego w ceremonii parzenia herbaty i delektowaniu się smakiem długo powstającego, prawdziwego chińskiego napoju. Przygotowanie dobrej chińskiej herbaty wymaga wiedzy i doświadczenia. Podstawą jest dobranie odpowiednich proporcji liści herbaty, wody, jej temperatury i czasu tworzenia, tak aby wydobyć z herbaty jej najcenniejsze właściwości. Prawidłowo przygotowany napar ma przyjemny aromat, piękny kolor i delikatny gorzko-cierpki smak. Tradycyjne parzenie herbaty w Chinach wymaga także odpowiednich utensyliów: czajniczek z czerwonej kamionki i maleńkie czarki.
Zapraszamy na ceremonię parzenia chińskiej herbaty
liczba miejsc ograniczona
Wstęp za zaproszeniami do odbioru w kasie KCK od 10 listopada 2014
Tel. 41-34-381-42


19 listopada 2014r -g. 19.00 - Mała Scena KCK
Projekcja filmu "Chinatown"

film chinatown"Chinatown" - jedno z arcydzieł światowego kina. Wyreżyserowana przez Romana Polańskiego historia nie zestarzała się, nie popadła w zapomnienie, wciąż zachwyca i inspiruje.
Jesteśmy w piekącym żarem Los Angeles. Widzimy przed sobą nieomal pustynny widok.
Kamera odprowadza nas nieco w bok, wprowadzając detektywa J.J Gittesa (rewelacyjny, jedyny i niepowtarzalny Jack Nicholson). Wynajęty przez panią Mulrway, ma za zadanie śledzić jej męża podejrzewanego o zdradę. Wyciąga swoją lornetkę, by bacznie obserwować jego spotkanie. Nie podejrzewa, że ta pozornie błaha sprawa wciągnie go w sam środek wielkomiejskiej afery.
Ciemne interesy wokół zaopatrzenia w wodę, urzędnicza korupcja oraz przynajmniej jedno morderstwo - to świat, w którym nagle znajdzie się prywatny detektyw. Jego śledztwo komplikują złożone relacje uczuciowe, a im więcej się dowiaduje, tym bardziej mroczna i tajemnicza staje się sprawa, w wir której został wplątany.
Scenariusz filmu Romana Polańskiego "Chinatown" jest chyba najlepszym kiedykolwiek napisanym do jakiegokolwiek filmu.
Robert Towne napisał historię totalną - doskonałą w strukturze i bezlitośnie logiczną; spokojną i jednostajną, a jednocześnie przez cały czas trzymającą w napięciu; przepełnioną całą masą barwnych bohaterów z tajemnicami, których odkrywanie parę razy obraca przebieg filmu o sto osiemdziesiąt stopni; wreszcie z centralną rolą cynicznego, antypatycznego antybohatera, któremu kibicujemy do samego końca.
"Casablanca" ma wspaniałą strukturę i dopełniających się bohaterów, "Obywatel Kane" to wnikliwe studium upadku wielkiego człowieka, ale żadna z tych historii nie jest tak subtelna i obdarzona tak potężnym klimatem nadchodzącej katastrofy jak tekst scenariusza "Chinatown". Żadna z nich również nie obfituje w tyle dwuznaczności i zagadkowej symboliki, jakimi amerykański scenarzysta ozdobił swoje dzieło.
Ten film koniecznie trzeba zobaczyć. A kto zobaczy, ten już nigdy nie zapomni o "Chinatown".
WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI DO ODBIORU W KASIE KCK OD 10 LISTOPADA 2014
Tel. 41-34-381-4221 listopada 2014r - g. 18.00 - Targi Kielce
Centrum Kongresowe


półfinał konkursu
WSTĘP WOLNY

logo targikielce 25022 listopada 2014r - g. 19.00 - Kieleckie Centrum Kultury

Gala Finałowa

"Chinatown" - pokaz otwierający
- pokaz finałowej 20 projektantów
- Singin' Birds
WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI
DO ODBIORU W KASIE KCK OD 10 LISTOPADA 2014
Tel. 41-34-381-42
 

 

OFF FASHION na ALTAROMA w Rzymie

16.07.2014

Podsumowanie pokazów w Rzymie

Kochani !

To był udany debiut w Rzymie!

Zakończyliśmy pokazy w ramach Alta Moda Alta Roma 2014. Byliśmy jedynym polskim akcentem w tej edycji. Awangarda polska na wybiegu podobała się bardzo!

Nasi projektanci mają wiele powodów do dumy i satysfakcji. Są znakomici!

Katarzyna Jaworska, Halina Mrożek, Michał Mrzygłód, Łukasz Stachowicz, Aneta Zielińska, Rafał Zieliński, oraz Magdalena Stępnik-Kozłowska (projekty tej projektantki zostały pokazane na konferencji prasowej w dniu 14.07.2014r w Wydziale Promocji Ambasady Polskiej w Rzymie.

 

Dziękuję wszystkim przyjaciołom za wsparcie:

 • Panu Ambasadorowi Wojciechowi Ponikiewskiemu za otwartość i zaufanie oraz całemu Zespołowi Ambasady.
 • Serdeczne podziękowania dla Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji dla pana Radcy Michała Górskiego za piękną promocję polskich projektantów we Włoszech oraz całego zespołu, którym kieruje w szczególności pani Barbarze Górskiej.
 • Teatrowi Lalki i Aktora "Kubuś" panu dyrektorowi Robertowi Drobniuchowi
 • Instytutowi of design Kielce panu dyrektorowi Januszowi Knapowi
 • Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu panu dyrektorowi Szymonowi Mazurkiewiczowi
 • Naszym dobrodziejom, którzy nigdy nie zawodzą Galerii Echo w Kielcach panu dyrektorowi Grzegorzowi Czekajowi

Jak zwykle były i kibicowały Off Fashion tym razem duszą i ciałem znakomite dziennikarki:

Pani Angelina Kosiek - (Gazeta Wyborcza)

Pani Dorota Klusek - (Echo Dnia)

Pani Ewa Okońska - (Polskie Radio Kielce)

Edycja XV

23-24.05.2014

Laureaci XV edycji Off Fashion

I miejsce - Zofia Osińska
II miejsce - Michał Mrzygłód
III miejsce - Aneta Zielińska

Zwycięzcy edycji

 

Zofia Osińska

 

Michał Mrzygłód

Jest studentem drugiego roku projektowania mody męskiej na London College of Fashion.
Zadebiutował w 2013 roku ze swoją autorską kolekcją 'chin-suru' (z jap. 'mikrofalówka'), otrzymując drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów Ubioru 'Złota Nitka' w Łodzi. Wyróżniony nagrodą Hush Warsaw oraz T-mobile Fashion za debiut roku 2013.
Kolejna kolekcja - 'call of duty' - zaprezentowana została w części w finale konkursu OFF Fashion w Kielcach, pełna premiera kolekcji zaplanowana jest natomiast na początek lipca tego roku.
Swój styl projektowy opisuje jako bezkompromisowy eklektyzm odarty z kategorii płciowości. Tworzony z myślą o mężczyznach, niekoniecznie jednak do nich kierowany. Oderwany i niekompletny. Oparty na tłumaczeniu elementów rzeczywistości, na ich zestawianiu oraz późniejszym przekładaniu na język mody.

 

Aneta Zielińska

Absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie. Ukończyła również staż w Akademii Koefia w Rzymie. Laureatka wielu konkursów modowych. Projektowanie ubioru jest dla niej sposobem na wypowiedź artystyczną. Impresje i wrażenia przekłada na materiał i artystyczne koncepty swoich realizacji. Jej kolekcje to opowieści o uczuciach.

Wyróżnienia XV edycji Off Fashion

 • Kancelaria Prawna "Pałucki i Trusiński" z Warszawy ufundowała roczną opiekę prawną w zakresie prawa mody, praw autorskich i pokrewnych oraz innych dla Zofii Osińskiej
 • Indeks w Wyższej Szkole Designu i Biznesu Teko w Danii otrzymała Maria Fedro
 • Indeks na jeden semestr nauki w Szkole Kreatywnej Fotografii dla Kamili Błaszkiewicz
 • Indeks na jeden semestr nauki (do wyboru) w Szkole Visual Merchandisingu lub, dla osoby, która nie ukończyła innej szkoły mody - indeks na jeden semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymała Edyta Jermacz
 • Zaproszenie do udziału w pokazach  na  Warsaw Fashion Street dla Aleksandry Skurtys
 • Opracowanie strategii marki dla Marii Fedro
 • Stypendium w  wysokości 5.000,00 zł. w ramach Programu Stypendialnego Grand od Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla Angeliki Wójcik
 • Bon stypendialny o wartości 15 000,00 zł. od Foso Fashion  Diamonds  Discovery dla Klaudii Cichoń
 • Udział w najbardziej prestiżowym pokazie mody na świecie Alta Moda Roma w Rzymie wiosna/lato 2014 w dniu 16 lipca 2014r otrzymali: Aneta Zielińska, Michał Mrzygłód i Łukasz Stachowicz
 • Po raz pierwszy w historii Off Fashion: wykonanie stylizacji prowadzącej koncert Sopot TopTrendy Festiwal 2014r  Pauliny Sykut-Jeżyny dla Macieja Trzmiela
 • Kultową nagrodę od Firmy Media Markt o wartości 2,5 tyś zł: żelazko dla Macieja Trzmiela i maszyna do szycia dla Anny Romanowskiej
 • Czek o wartości 3 000,00 zł.  od Galerii Handlowej Echo w Kielcach dla Joanny Samolewicz
 • Ekskluzywne kosmetyki o wartości 4 000,00 zł od Firmy Sephora otrzymał Duet KUPLO
 • Statuetka Talent od Firmy Hexeline dla Anety Zielińskiej
 • Magazyn Rynek Mody ufundował wyróżnienie w postaci publikacji w Rynku Mody i wsparcia promocyjno-sprzedażowego dla Soni Kitki
 • Wyróżnienie dla najlepszej modelki tegorocznej edycji Off Fashion  wręczył aktor Marcel Sabat: Do wyróżnienia została dołączona ekskluzywną bielizna projektantki i modelki Elle MacPerson ufundowaną przez szefową Salonu Bella Rosa w Kielcach P. Annę Dudę dla Anny Piątek oraz torba ufundowaną przez panią Małgorzatę Kołosowską - szefową butiku Simple Creative Products dla Izabeli Skrzyniarz
 • Znakomity polski projektant Mariusz Przybylski ufundował wyróżnienie dla najlepszego modela w postaci udziału jako model w autorskim pokazie w Warszawie, otrzymał je Krystian Zagożdżon
 • Firma Mexx ufundowała upominki firmowe dla wszystkich projektantów.
 • Wyróżnienie "Przyjaciel Off Fashion" otrzymał Henryk Milcarz

   

  Program XV Edycji Off Fashion Kielce


  15 maja 2014r - godz. 19.00
  Galeria Sztuki Współczesnej "WINDA"
  wernisaż profesor Magdaleny Abakanowicz 


  manekinyPo raz pierwszy w Kielcach będziemy gościć wybitną twórczość i wybitną artystkę Magdalenę Abakanowicz
  Serdecznie zapraszamy na wernisaż 15 maja 2014 na godzinę 19:00
  wstęp wolny


  Magdalena Abakanowicz - to ona zrewolucjonizowała tkaninę artystyczną!
  Urodzona w 1930 roku w Falentach w rodzinie obywateli ziemskich.
  W 1954 roku kończy studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
  Szukając własnej rzeczywistości, maluje wielkowymiarowe gwasze na papierach i płótnach, pełne barw, wymyślonych, wyobrażonych kształtów roślin, ryb, owadów. Przestrzenie niekontrolowane przez nikogo poza nią samą budzą potrzebę trzeciego wymiaru. Zwraca się ku technice tkactwa, która interpretowana i modyfikowana daje jej materię organiczną, giętką, z której może formować kształty trójwymiarowe. Zbiera stare liny, tworzy własną technikę ich splatania. Powstają powierzchnie o głębokich reliefach i strukturach, wypukłych otworach i pęknięciach. Kształtuje z nich monumentalne obiekty. Nazwano te niezwykłe rzeźby Abakanami, ponieważ nic podobnego wcześniej nie istniało w sztuce.


  16 maja 2014r - godz. 20:00

  Kieleckie Centrum Kultury - Scena "Za stalową kurtyną"
  POKAZ MODY POLSKIEJ MARKI DENI CLER


  dcKolekcja wiosna-lato 2014 Deni Cler Milano zachwyca autentyczną różnorodnością tkanin, sylwetek, wzorów i barw. W kolekcji na nadchodzący sezon każda kobieta odnajdzie modele, których oczekuje: podstawowe garniturowe spodnie i żakiety do pracy obok bardzo kobiecych propozycji, np. kwiatowych, kolorowych sukienek. Marynarki i miękkie dzianiny obok śmielszych propozycji o wyraźnie designerskim sznycie. Tworząc tę kolekcję projektantom szczególnie zależało, by za podkreśleniem możliwości wyboru i różnorodności podążała potrzeba rozwijania i udoskonalania każdego aspektu dobrego produktu: formy i kształtu, proporcji, cięcia, materiału i detalu.
  Kolekcję budują podstawowe części garderoby niezbędne w szafie każdej kobiety, zestawiane ze stylowymi rozwiązaniami nawiązującymi do najnowszych trendów, a kluczem jak zawsze w Deni Cler Milano jest jakość i sylwetka. Innowacyjność i odwaga designerska, która pociąga kobiety powściągana jest przez oszczędne, nieprzerysowane w projekcie i kroju modele. Stąd modele w wersji klasycznej obok tych bardziej innowacyjnych tkanin idealnie pasujących do różnych okazji. Uniwersalne propozycje, które przeprowadzą kobietę przez cały dzień służąc zarówno do pracy jak również na wieczorne wyjścia.
  Wstęp za zaproszeniami  17 maja 2014r - godz. 16:00
  Mała Scena KCK
  Fashion Test


  f testFashion Test - czyli test wiedzy o modzie to debiutant. Nigdy w historii Off Fashion nie było takiej formy modowej imprezy. Grupa sympatyków naszego konkursu skupiona wokół przyjaciela Off Fashion Adama Smugi przygotowuje konkursowe pytania. Test odbędzie się 17 maja o godzinie 16:00 (Mała Scena KCK). Przebiegać będzie w dwóch kategoriach: VIP i Fashionistów. Poza świetną zabawą i gwarantowaną satysfakcją, mnóstwo nagród do wygrania (i to jakie!). Pobierz regulamin konkursu.
  Podczas przerwy, kiedy jury będzie sprawdzać nasze testy, zapraszamy na otwarcie nowej Galerii "Kostiumeria", w której zaprezentujemy kostiumy sceniczne polskich kostiumografów współpracujących z Off Fashion. Tradycyjnie częstować będziemy szampanem i truskawkami.
  Wstęp wolny


  17 maja 2014r - godz. 17:00
  otwarcie Galerii "Kostiumeria"

  manekinKostiumeria - to nowa Galeria w budynku Kieleckiego Centrum Kultury.
  Powstała w miejscu dawnej palarni, która już przestała istnieć. Prezentowane w niej dzieła to kostiumy teatralne i operowe oraz kostiumy z pogranicza rzeźby. Zaprezentujemy prace znakomitych polskich kostiumografów, którzy współpracowali z Off Fashion m.in. Dorota Kołodyńska - "Taniec Wampirów", Małgorzata Słoniowska, Halina Mrożek, Anna Czyż. Na ekspozycji znajdziemy również akcesoria związane z modą i krawiectwem. Premierowe otwarcie Kostiumerii odbędzie się 17 maja 2014 o godz. 17:00 (w przerwie Fashion Testu)
  Wstęp wolny


  18 maja 2014r - godz. 16:00
  Galeria Handlowa Echo w Kielcach
  Pokazy mody "Młodych Projektantów"
  Firma Rabarbar, Aleksandra Król, LIT fashion
  Wstęp wolny

  echo logo 200 sephora logo 250 rabarbar w300 akrol liftfashion logo  23 maja 2014r - godz. 18:00
  Półfinał konkursu Off Fashion
  Baza Zbożowa Kielce
  Wstęp wolny

  baza logo


  24 maja 2014r - godz. 19:00
  Gala Finałowa - Kieleckie Centrum Kultury
  PROGRAM:
  "Słodcy Buntownicy?" - pokaz otwierający
  pokaz finałowej 20 projektantów
  gwiazda wieczoru: Elektryczne Gitary
  pokaz studentów TEKO, Via University z Danii oraz Akademii Sztuk Pięknych ze Lwowa
  Wstęp za zaproszeniami

Edycja XIV

22-23.11.2013

Nagrody regulaminowe XIV edycji Off Fashion

I miejsce i czek o wartości 15 tys złotych - Katarzyna Skórzyńska
II miejsce i czek o wartości 6 tys. złotych - Duet Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska
III miejsce i czek o wartości 3 tys. złotych ufundowany przez Targi Kielce - Aneta Zielińska

Zwycięzcy edycji

 

Katarzyna Skórzyńska

 

Duet Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska

 

Aneta Zielińska

Absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie. Ukończyła również staż w Akademii Koefia w Rzymie. Laureatka wielu konkursów modowych. Projektowanie ubioru jest dla niej sposobem na wypowiedź artystyczną. Impresje i wrażenia przekłada na materiał i artystyczne koncepty swoich realizacji. Jej kolekcje to opowieści o uczuciach.

Wyróżnienia XIV edycji Off Fashion

 • Ekskluzywne kosmetyki o wartości 4 tys. złotych od Firmy Sephora dla Duetu Karolina Kuczer i Marcin Płoszaj.
 • Wyróżnienie od Firmy Swarovski w postaci biżuterii o wartości 2 tys. złotych dla Marty Borowskiej.
 • Magazyn Rynek Mody ufundował wyróżnienie wrtości 6 tys. złotych w postaci: publikacji w Rynku Mody i wsparcia promocyjno-sprzedażowego dla Anety Zielińskiej.
 • Galeria Handlowa Echo ufundowała czek w  wysokości 2 tys. złotych dla Łukasza Stachowicza.
 • Firma Media Markt ufundowała maszynę do szycia i wysokiej klasy żelazko parowe dla Duetu Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska.
 • Marka Matrix i Studio Fryzur Exclusive - Iwona Futer ufundowała zestaw kosmetyków oraz profesjonalny sprzęt do włosów dla Agaty Warmuz.
 • Twarzą tej edycji Off fashion została Monika Malec, otrzymała nagrodę w postaci bielizny Stelli McCartney ufundowaną przez salon Bella Rosa.
 • Kancelaria prawna "Pałucki i Trusiński" z Warszawy ufundowała nagrodę w wysokości 6 tys. złotych w postaci rocznej opieki prawnej w zakresie prawa mody, praw autorskich i pokrewnych oraz własności intelektualnej i innych dla Katarzyny Skórzyńskiej.
 • Statuetkę „Talent” od Firmy Hexeline otrzymała Aneta Larysa Knap.
 • Bon stypendialny o wartości 15 tys. złotych od Foso Fashion Diamonds Discovery dla Agnieszki Oleńskiej.
 • Zaproszenie do udziału w pokazach  na  Warsaw Fashion Street otrzymali: Duet Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska, Roman Marchewka i Aneta Zielińska.
 • Staż w Akademii Koefia otrzymała Magdalena Floryszczyk.
 • Statuetkę Przyjaciel Off Fashion otrzymali Grzegorz Czekaj i Adam Smuga.

  Program XIV Edycji Off Fashion Kielce


  14 listopada 2013r g. 18.00

  Miejsce: Za stalową kurtyną – Plac Moniuszki 2b, KCK


  formula plynnosci02Pokaz biżuterii „Formuła płynności”
  Kolekcja biżuterii „Formuła płynności” jest firmowana przez Wodociągi Kieleckie, gdzie narodziła się i mogła rozwijać jej idea. Autorka – Justyna Nieduziak – na co dzień magister ochrony środowiska, podjęła się stworzenia biżuterii nawiązującej na różnych płaszczyznach do żywiołu wody.
  Tytuł kolekcji „Formuła płynności” wyznacza rządzącą nią sprzeczność ujmowania w formułę, we wzór, w namacalną formę nieuchwytności wody, której istotą jest płynność. Tak powstały delikatne bransoletki, figlarne kolczyki jak i okazałe kolie, Autorka sięga do inspiracji naturą i jej organicznymi materiałami: lawą wulkaniczną, masą perłową, perłą rzeczną czy turkusem. Tym samym powstała kolekcja ekologiczna, dająca drugie, piękniejsze życie i znaczenie materiałom z których została stworzona.


  Nasze motto do pokazu „Początkiem wszechrzeczy jest woda”
  Tales z Miletu
  WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI


  15 listopada 2013r g. 19.00
  Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej WINDA, Plac Moniuszki 2b, KCK


  ptakicollageWernisaż Marty Hryniak
  – „Moda w kinie, największe kreacje”
  Firma Laloushka powstała w czerwcu 2010 roku. Marta Hryniak zarówno projektuje jak i wykonuje własnoręcznie większość dodatków i akcesoriów.
  Laloushki przeznaczone są dla dorosłych, dzieci, kolekcjonerów i fashionistów. Nikt nie pozostaje na nie obojętnym.
  Lalki są precyzyjnie wykonane, najczęściej w pojedyńczych egzemplarzach. Liczy się każdy detal, biżuteria, czasem zaskakujące akcesoria. Ogromną część produkcji firmy stanowią dziś lalki personalizowane. Powstają na zamówienie i są portretem konkretnych osób. Każda lalka jest więc inna, ma własny styl i charakter. Są wśród nich postacie świata designu i mody, są aktorzy filmowi i teatralni. Na wystawę złoży się 20 lalek portretujących wielkie aktorki w niezapomnianych strojach, które na zawsze zaistniały w historii filmu, ale wpłynęły także na historię mody. Stały się punktem odniesienia i inspiracją dla fashionistów na całym świecie.
  WSTĘP WOLNY


  16 listopada 2013r g. 19.00
  Miejsce: Za stalową kurtyną – Plac Moniuszki 2b, KCK


  chagallSpektakl „Hommage á Chagall”
  TEATRU GROTESKA W KRAKOWIE
  Po raz pierwszy w historii konkursu Off Fashion pokazujemy spektakl teatralny. Spektakl w którym nie pada ani jedno słowo. Pojawiają się za to obrazy artysty które ożywają na scenie
  i nabierają cielesnej trójwymiarowości. Harmonijnie współgrają ze sobą plastyczne środki wyrazu: aktorzy w maskach, lalki i multimedia. „Hommage á Chagall” – to sztuka o uczuciu Marca Chagala do ukochanej Belli. Czy jest coś bardziej alchemiczne niż miłość?
  Ten spektakl należy do kategorii niezapomnianych!!!
  WSTĘP ZA BILETAMI


  17 listopada 2013r, godz. 16.00
  Miejsce: Galeria Handlowa Echo, ul. Świętokrzyska, Kielce - modowy wybieg przed Perfumerią Sephora

  Prezentacja kolekcji młodych projektantów:
  Maria Słabiak "Ma:dam"
  COLORSHAKE
  WSTĘP WOLNY

  sephora logo


  17 listopada 2013r, godz. 17.00
  Miejsce: Galeria Handlowa Echo, ul. Świętokrzyska, Kielce - amfiteatr Galerii
  Pokaz autorskiej kolekcji:
  Anna Kałuża - "La Lady Petite"
  WSTĘP WOLNY

  logo echo 250

  17 listopada 2013r, godz. 17.30
  Miejsce: Galeria Handlowa Echo, ul. Świętokrzyska, Kielce - amfiteatr Galerii
  Pokaz autorskiej kolekcji:
  Rafała Zielińskiego - Kolekcja dyplomowa "Un losange"
  WSTĘP WOLNY

  logo echo 250

  22 listopada 2013r g. 18.00
  Miejsce: Targi Kielce; ul. Zakładowa 1; Kielce
  Półfinał Konkursu Off Fashion
  g. 18.00 - Półfinał Konkursu Off Fashion
  g. 21.00 – ogłoszenie werdyktu jury
  WSTĘP WOLNY

  logo targikielce 250

  23 listopada 2013r g. 19.00
  Miejsce: Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b Kielce
  Duża Scena KCK
  Gala Finałowa
  - „Wariacje na temat czerni” – pokaz otwierający
  - Pokaz finałowej 20 projektantów
  - Grupa MoCarta
  fish4h

  - pokaz kolekcji studentów rzymskiej Akademii Mody Koefia
  - odczytanie werdyktu jury XIV edycji Konkursu Off Fashion, wręczenie nagród i wyróżnień
  WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI I WEJŚCIÓWKAMI

Pokonkursowy pokaz w Brukseli

20.06.2013
Pokaz pokonkursowy w Brukseli 

20 czerwca 2013 r. po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion odbył się pokonkursowy pokaz poza granicami naszego kraju - w Brukseli.

Był to efekt współpracy z Domem Polski Wschodniej  zrzeszający pięć polskich województw: Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie i Warmińsko-Mazurskie. Patronat honorowy nad imprezą objął Pan Artur Harazim - Ambasador RP w Królestwie Belgii.

 

Każdy z regionów reprezentował projektant wybrany podczas ostatniej XIII edycji Off Fashion. Czwórka z nich to finaliści konkursu: Duet Ima Mad, Rafał Zieliński, Duet Siblings oraz Joanna Pieczyńska. Województwo Świętokrzyskie reprezentowała półfinalistka konkursu Sara Szczygielska. Młodzi projektanci stworzyli swoje kolekcje w oparciu o regionalizm i fascynację kulturą miejsca. Województwa przygotowały również pokazy towarzyszące. Tak więc województwo Podkarpackie zaprezentowało pracę zbiorową projektantów: Edyty Bełżek-Sokal, Anny Kałamarz-Kucz i Doroty Tarnowskiej, Tatiany Pytkowskiej, Magdaleny Raczek. Województwo Podlaskie - pokaz kolekcji inspirowanej logo województwa Podlaskiego pt. "Różnorodność" Elwiry Horosz. Województwo Warmińsko Mazurskie zaprosiło projektantkę Barbarę Cały.

XIII edycji Off Fashion towarzyszył konkurs na zaprojektowanie gadżetu modowego ogłoszony przez Dom Polski Wschodniej. Spośród wielu zgłoszeń jury w składzie przedstawicieli 5 województw wybrało projekt apaszki i poszetki męskiej pani Katarzyny Łęckiej - projektantki z Kielc. Podczas pokazu w Brukseli został on oficjalnie zaprezentowany.

Kolekcje projektantów poprzedzał pokaz lalek teatralnych stworzonych przez wybitnych polskich scenografów i kostiumologów. Lalki pochodzą z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Lalki animowali pracownicy Kieleckiego Centrum Kultury.

Modelki i modeli przygotowywały wizażystki z perfumerii Sephora.

Imprezę poprowadzili Adam Smuga - student Uniwersytetu Warszawskiego, kielczanin i Damian Kopytto - Misjonarz pracujący w Brukseli.

Pokaz został bardzo gorąco przyjęty. Otrzymaliśmy wiele gratulacji. Dopisali goście. Nie zabrakło samej księżnej Aleksandry Belgijskiej.

Edycja XIII

24-25.05.2013

Nagrody regulaminowe XIII edycji Off Fashion
I nagroda - 15000 zł. dla Ima Mad, nagroda dodatkowa od firmy Sephora
II nagroda - 6000 zł. dla Macieja Trzmiela, nagroda dodatkowa od firmy Big Star
III nagroda - 3000 zł. od Targów Kielce dla Anety Zielińskiej, nagroda dodatkowa od firmy Media Markt

Zwycięzcy edycji

 

IMA MAD

 

Maciej Trzmiel

urodzony w Warszawie w 1990r.
Przygodę z modą rozpoczął w 2009 roku podejmując naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jego pierwsza kolekcja została wyróżniona w III edycji Fashion Designer Awards przez magazyn VIVA!MODA, gdziem odbył staż. Męska kolekcja Saburau znalazła się w ścisłym finale IX edycji Off Fashion.

 

Aneta Zielińska

Absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie. Ukończyła również staż w Akademii Koefia w Rzymie. Laureatka wielu konkursów modowych. Projektowanie ubioru jest dla niej sposobem na wypowiedź artystyczną. Impresje i wrażenia przekłada na materiał i artystyczne koncepty swoich realizacji. Jej kolekcje to opowieści o uczuciach.

Wyróżnienia XIII edycji Off Fashion

 • Wyróżnienie w postaci czeku na 2000 zł. przyznał dyrektor Galerii Handlowej Echo w Kielcach dla Michała Wójciaka
 • Wyróżnienie w postaci czeku na 1000 zł. za innowacyjność formy w kostiumie od dyrektora Wzgórza Zamkowego dla Pauliny Ptasznik
 • Wyróżnienie od firmy Media Markt (maszyna do szycia) - dla Katarzyny Jaworskiej
 • Statuetka "Talent" oraz kupon materiału - wyróżnienie przyznane przez ekskluzywną markę Hexeline dla Macieja Trzmiela
 • Dorota Wróblewska wyróżniła udziałem w na Warsow Fashion Street: Romana Marchewkę, Radosława Smędzika, Annę Obodyńską
 • Statuetka "Przyjaciel Off Fashion" od Dyrektor Naczelnej Kieleckiego Centrum Kultury Pani Magdaleny Kusztal otrzymała Katarzyna Zawadzka
 • Wyróżnienie dla najlepszej modelki od Firmy Bella Rosa dla Kingi Wiewiór
 • Wyróżnienie od portalu e-vive profesjonalna sesja zdjęciowa, jej publikacja na łamach portalu oraz wywiad z jej autorem dla Anety Zielińskiej
 • Wyróżnienie w postaci indeksu na uczelnię Teko w Danii dla Ima Mad
 • Wyróżnienie od Lidii Popiel i Mariusza Przybylskiego dla Radosława Smędzika


  Program XIII Edycji Off Fashion Kielce


  17 maja 2013r g. 19.00
  MIEJSCE: GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ "WINDA" - PLAC MONIUSZKI 2B KCK
  Rzeźba w modzie "Beyond Fashion" wernisaż Haliny Mrożek


  mrozekHalina Mrożek - Absolwentka wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Za swoją pracę dyplomową Sculpt Couture została wyróżniona Medalem ASP. Zdobywczyni pierwszego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Mody Off Fashion Kielce (2010), drugiego miejsca w międzynarodowym konkursie Creative Graduate Prize (2009), reprezentowała polską modę w międzynarodowym konkursie Reimagine (2013). Jej realizacje były prezentowane na wystawach, między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Galerii Nowej czy Pałacu, Sztuki w Krakowie, na festiwalach sztuki oraz mody (Warszawskie Targi Sztuki, Art & Fashion Festival, Off Fashion, Warsaw Fashion Street) oraz publikowane w magazynach polskich i zagranicznych, jak na przykład "Kmag", "Machina", "Exklusiv", "Fashion Magazine","IdollMag".
  WSTĘP WOLNY

  18 maja 2013r g. 16.00 i 18.00
  MIEJSCE: GALERIA HANDLOWA ECHO UL. ŚWIĘTOKRZYSKA; KIELCE
  g. 16.00 Pokaz kolekcji firmy GOSHICO


  goshicoGOSHICO to polska marka toreb, inspirowanych sztuką etniczną o oryginalnym wzornictwie i wysokiej jakości wykonania, która od kilku lat podbija serca kobiet nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Unikatowe połączenie filcu z haftowanymi folkowymi ornamentami, to autorski pomysł GOSHICO. Firma nie ogranicza się jednak do produkcji torebek filcowych, ale tworzy również modele materiałowe, pikowane i futrzane oraz inne akcesoria, np. etui na telefony komórkowe czy tablety. W ubiegłym roku twórczynie marki - siostry GOSHICO - zainicjowały nową linię produktów - GOSHICO id - która proponuje torebki wykonane z rzadkich, luksusowych gatunków skór w limitowanych kolekcjach, a nawet pojedynczych egzemplarzach (projektowanych także na specjalne zamówienie klientek). Wszystkie torebki spod znaku GOSHICO tworzone są ręcznie, zgodnie z najwyższymi standardami polskiej produkcji.
  Podczas pokazu w ramach Off Fashion Kielce zostaną zaprezentowane torebki zarówno z linii GOSHICO, jak i GOSHICO id. Wszystkie produkty z aktualnej oferty obu marek można także obejrzeć na stoisku obok wybiegu. Zachęcamy również do odwiedzenia stron: www.goshico.com oraz www.goshicoid.com.

  g. 18.00 Prezentacja kolekcji studentów wydziału wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
  WSTĘP WOLNY

  21 maja 2013r g. 21.30
  MIEJSCE: UL. DUŻA 8; KIELCE
  POKAZ KOLEKCJI WIOSNA/LATO 2013 MAX MARA

  papryczkiWyjątkowość tego pokazu polega nie tylko na przedstawieniu ekskluzywnej marki ale na pobudzeniu poprzez modę życia kulturalnego i społecznego miasta. W roli modelek wystąpią Panie z Fundacji "Szansa dla niewidomych" z towarzyszeniem Klubu Sportowego "Efektor Kielce" występującego w siatkarskiej Plus Lidze. Pokaz odbywa się po zachodzie słońca na jednej z urokliwych ulic miasta (ul. Duża )
  WSTĘP WOLNY  24 maja 2013r Półfinał Konkursu Off Fashion g. 18.00

  MIEJSCE: BAZA ZBOŻOWA - UL. ZBOŻOWA; KIELCE
  g. 18.00 - Półfinał Konkursu Off Fashion
  g. 21.00 - ogłoszenie werdyktu jury
  g. 12.00 - 20.00 - showroom

  showroomSHOWROOM - zakupy autorskich kolekcji od projektantów:
  Jakub Pieczarkowski
  Bola
  Madox
  The Urban Beard
  Colorshake
  KOD
  CAHA
  Anna Blauth
  MySaru
  Aleksandra Markowska
  Neuf Bijoux
  La Boba
  RUSHdnm

  WSTĘP WOLNY

  25 maja 2013r Gala Finałowa g. 19.00
  MIEJSCE: KIELECKIE CENTRUM KULTURY PLAC MONIUSZKI 2B KIELCE

  - g. 14.00 - Galeria Winda
  Promocja książki "Smart Casual - męski styl" i spotkanie z autorem Krzysztofem Łoszewskim prowadzący Michał Zaczyński
  - g. 19.00 - Duża Scena KCK

  Gala Finałowa
  - "Idea i Obsesja w kostiumie" - pokaz otwierający
  - Pokaz finałowej 20 projektantów
  - zespół PLATEAU - Projekt Grechuta
  - kolekcja studentów Teko, Via University w Danii
  - odczytanie werdyktu jury XIII edycji Konkursu Off Fashion, wręczenie nagród i wyróżnień


  WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

  patroni 1

Edycja XII

30.11.2012-01.12.2012

Za nami XII edycja Międzynarodowego Konkursu dla projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, która odbyła się 30 listopada - 1 grudnia 2012r w Kielcach. Motto przewodnie tej edycji brzmiało "Zodiac Influece". Galę poprowadził Tomasz Kammel, a muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół Wilki.

Zwycięzcy edycji

 

Duet Joanna Klara Palma i Agnieszka Rymarczyk

Duet Joanna Klara Palma i Agnieszka Rymarczyk.

Obie studiują w Łodzi, ale jak same mówią, na co dzień "urzędują” w Warszawie. Duet planuje rozkręcić swoją markę modową.

 

Wioletta Bobak

 

Joanna Samolewicz

Gala rozpoczęła się widowiskowym pokazem kostiumów operowych zaprojektowanych przez kostiumolog panią Małgorzatę Słoniowską z Opery Wrocławskiej. Następnie na scenie zaprezentowano pokaz finałowych kolekcji 20 projektantów, najlepszych z grona 100 półfinalistów. Prace oceniało jury w składzie:

 • przewodniczący Mariusz Brzozowski,
 • Marcin Paprocki,
 • Mariusz Przybylski,
 • Michał Zaczyński,
 • Wojciech Grzybała,
 • prof. Barbara Hanuszkiewicz,
 • Dorota Wróblewska,
 • Katarzyna Zawadzka
 • i po raz pierwszy Dorota Williams.
  W tym roku również oceniało dodatkowe jury złożone z Blogerów pod przewodnictwem "Mr Vintage" czyli Michała Kędziora, Ewy Kowalewskiej "Kondrat - Harel" i Wojciecha Szarskiego "Macaroni Tomato".

Pierwszą nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych otrzymał duet projektantek w składzie: Joanna Klara Palma i Agnieszka Rymarczyk za kolekcję "The Big Bang", nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego. Dodatkowym upominkiem była ekskluzywna torebka od Firmy SIMPLE. Druga nagroda w wysokości 6 tysięcy złotych powędrowała do Wioletty Bobak za kolekcję "Inspiracja Zamkiem". Dodatkowy podarunek ufundowała Firma Dauglas , zaś trzecia nagroda w wysokości 3 tysięcy złotych ufundowana przez Targi Kielce trafiła do Joanny Samolewicz za kolekcję "Morze jasności". Dodatkowym upominkiem był ekskluzywny naszyjnik z prawdziwych pereł oceanicznych wykonany przez Firmę Visanti.

Oprócz nagród regulaminowych przyznane były wyróżnienia. Wyróżnienie za innowacyjność formy w kostiumie w postaci czeku na 2 tysiące złotych od Wzgórza Zamkowego otrzymał duet Siblings Jan Sętowski i Irmina Rydzykowska. Czek na 2 tysiące złotych od Galerii Echo trafił do rąk Katarzyny Pałcik. Projektantka ta otrzymała również statuetkę "Talent" Hexeline i kupon materiału. Maszynę do szycia i żelazko parowe przekazała swoim faworytom Firma Media Markt. Sprzęt trafił do rąk Beaty Modrzyńskiej i Damiana Koniecznego. Tradycyjnie już Dorota Wróblewska wręczyła cztery nagrody w postaci zaproszenia na Warsaw Fashion Street. Powędrowały one do:

 • Bolesława Juliana Zajączkowskiego,
 • Duetu Joanna Klara Palma i Agnieszka Rymarczyk,
 • Anety Zielińskiej
 • Magdaleny Stępnik - Kozłowskiej.

Swoją nagrodę przyznało jury Blogerów - wyróżnili oni Anetę Zielińską. Do grona Przyjaciół Off Fashion dołączył Leszek Ślusarski z Radia Kielce. Nagrodzono również najlepszą modelkę. Tym razem była to Anna Piątek.

Dodatkową atrakcją Gali Finałowej był pokaz kolekcji "Gaudi" Iwony Leliwa Kopystyńskiej.

W tym roku podczas XII edycji Konkursu Off Fashion zorganizowano wiele imprez towarzyszących m.inn w Galerii Sztuki Współczesnej "WINDA" odbył się wernisaż Edwarda Dwurnika. W Galerii Echo odbyły się pokazy twórczości młodych, utalentowanych polskich projektantów, absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy. W Galerii odbył się również pokaz Anety Raźniak zatytułowany "The Voice of Generation".

Kolejna XIII edycja Off Fashion już za pół roku, która odbędzie się w dniach 24-25 maja 2013r. 

Program XII Edycji Off Fashion Kielce


Imprezy towarzyszące

25.11.2012 r., godz. 16.00, 17.00, 18.00
Galeria "Echo"

mskpu aPrezentacja projektów absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii Projektowania Ubioru z Warszawy. Zapraszamy na niesamowity pokaz młodych, twórczych projektantów.
Szkoła mody MSKPU to jedyna policealna, niepubliczna szkoła artystyczna w Polsce, która jest oficjalnym partnerem University for the Creative Arts (Rochester, Wielka Brytania).www.mskpu.com.pl

Dzięki zawartej między uczelniami umowie, dyplomanci szkoły mogą kontynuować naukę na UCA bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych i od razu od II roku studiów. www.ucreative.ac.uk/Rochester

logo echo 250
 

25.11.2012 r., godz. 17:00
Galeria "Echo"

razniak rPokaz mody Anety Raźniak, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowania. Prezentowana przez nią kolekcja to podsumowanie pięciu lat studiów.
Projekt "The Voice of a Generation", to dwie kolekcje ubrań młodzieżowych Progress&Strike, wyrażających uliczny luz inspirowany kulturą streetwear (i nie tylko), uznanych przez autorkę za jedno z najważniejszych zjawisk w kulturze współczesnych aglomeracji miejskich.
WSTĘP WOLNY

logo echo 250


29.11.2012 r., godz. 18:00
Galeria Sztuki Współczesnej WINDA


dwurnik aWystawa Edwarda Dwurnika, wybitnego polskiego malarza i grafika, jednego z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w "documenta 7" w Kassel w 1982 roku).
Także - jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki.
Niepokorny i prowokacyjny, zmienny i nieprzewidywalny, pełen diabelskiego poczucia humoru, do dziś budzi skrajne reakcje i poruszenie, także wśród twórców najmłodszego pokolenia. Mieszka i pracuje w Warszawie.
WSTĘP WOLNY

winda logo1 100x75 8ae50460f6de330d52ac5b59eea02dc0


Imprezy Główne

PÓŁFINAŁ
30.11.2012 r., godz. 18.00
Targi Kielce ul. Zakładowa 1

g. 18.00 - Pokaz mody "Konstelacje" przygotowany przez studentów pierwszego i drugiego roku kierunek: wzornictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
g. 18.15 - półfinały Konkursu
g. 21.30 - ogłoszenie wyników
WSTĘP WOLNY

logo targikielce 500 100x57 25f588db15ba97878b3afd5821f3e3a8 logo isp m 150x65 94fa420b0dcba1de30951ee76b09ab05

FINAŁ KONKURSU
1.12.2012 r., godz. 19.00
Duża Scena KCK, Gala finałowa


gala pW programie:
"Zodiak w kostiumach operowych"- pokaz mody
"GAUDI" - inspirowana secesją współczesna kolekcja Iwony Leliwa-Kopystyńskiej - finalistki Off Fashion
Pokazy konkursowe
Gwiazda wieczoru - zespół WILKI
WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI - ODBIÓR KASA KCK - 41 34-381-42

Serdecznie ZAPRASZAMY!
 

Edycja XI

25-26.05.2012

Nagrodzeni XI edycji Off Fashion

Nagrody regulaminowe:

I miejsce - Katarzyna Lanckorońska
II miejsce - Anka Letycja Walicka
III miejsce - Maciek Trzmiel

Zwycięzcy edycji

 

Katarzyna Lanckorońska

 

Anka Letycja Walicka

 

Maciej Trzmiel

urodzony w Warszawie w 1990r.
Przygodę z modą rozpoczął w 2009 roku podejmując naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jego pierwsza kolekcja została wyróżniona w III edycji Fashion Designer Awards przez magazyn VIVA!MODA, gdziem odbył staż. Męska kolekcja Saburau znalazła się w ścisłym finale IX edycji Off Fashion.


Wyróżnienia:

 • Wyróżnienie w postaci czeku na 2.000 zł od powstającego w Kielcach Laboratorium otrzymała Katarzyna Jaworska
 • 2.000 tys. złotych od Galerii Handlowej Echo w Kielcach otrzymał Maciej Trzmiel
 • Firma Media Markt ufundowała wysokiej klasy maszynę do szycia otrzymała Paulina Matuszelańska
 • Statuetka "Talent" oraz kupon materiału to wyróżnienie przyznane jest przez ekskluzywną markę Hexeline otrzymała Katarzyna Jaworska
 • Indeks w Wyższej Szkole Teko Business and Design w Danii otrzymała Dorota Morawetz
 • Półroczne stypendium w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa otrzymał Maciej Trzmiel
 • Dorota Wróblewska wręczyła nagrodę w postaci pokazu na Warsaw Fashion Street otrzymała Karolina Marczuk
 • Statuetka "Przyjaciel Off Fashion" wręczyła dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury i organizatorka konkursu pani Magdalena Kusztal paniom Biance Lami i Connie Vaever
 • Wyróżnienie dla najlepszej modelki otrzymała Paulina Spera
 • Nagrodę główną od jury Blogerów otrzymała Katarzyna Kmiecik
 • Wyróżnienie od portalu e-vive.pl otrzymała Katarzyna Jaworska


Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Program XI Edycji Off Fashion Kielce

 


Imprezy Towarzyszące


20.05.2012 r., godz. 13:00

Galeria "Echo"

Prezentacja Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa
Adam Bakun "BEAUTIFUL BOYZ"
Marta Galik "DETERMINE YOUR LIMITS"
Katarzyna Kwiecień-Oleksak "MARZYCIEL"
Xymena Maciuk "EIDO"
Marta Makary "BARBARIAN"
Magdalena Mól "GWIJA"
Eliza Surówka "TRIO"
Anna Wiszniewska "ILUZJON"
Angelika Wojas "UPADEK"


20.05.2012 r., godz. 16:00
Galeria "Echo", Performance "Ceramika noszona"
wstęp wolny

Performance "Ceramika noszona" - Maciej Kasperski, fryzury Ewa Żurowska i Paweł Oszywa, makijaż Monika Kozieł. CERAMIKA NOSZONA to obiekty ceramiczne zakładane na ciało i eksponowane jako wyjątkowe przedmioty, jako przenośna ekspozycja - w konwencji pokazu haute couture. Celem tego cyklu jest znalezienie relacji między przedmiotem a ciałem. Stworzenie abstrakcyjnej rzeźby, która byłaby użytkowa, tzn. byłoby możliwe zabranie jej ze sobą dzięki ergonomicznym kształtom.
Forma, kolor, kształt scalone z ciałem, tworzące niecodzienne kompozycje.

cn 003cn 097 cn 133


21.05.2012 r., godz. 17.00
Mała Scena KCK
Spotkanie dyskusyjne "Czy Kielce mogą być centrum designu?"
wstęp wolny

inkubator1Spotkanie dyskusyjne skierowane do przedstawicieli środowisk związanych z designem, przedstawicieli władz miasta, organizacji pozarządowych, lokalnych artystów, studentów, osób zainteresowanych designem zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie.
Celem spotkania jest próba odpowiedzenia na pytanie czy Kielce mają potencjał, aby stać się centrum designu i mody oraz być wyznacznikiem nowych trendów.

kpt 400 150 150x56 75f18301f2e496d82db286cf22800181 

22.05.2012 r., godz. 19.30
ul. Duża 8 (przed butikiem MaxMara),
Pokaz mody Firmy MaxMara - po zachodzie słońca zapraszamy na najmodniejszą ulicę tego wieczoru - Duża 8

logo maxmara 150x50 3d94304c5153a779d5f8e7aa9a7c3012


23.05.2012 r., godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej WINDA, Warsztaty zapachowe
informujemy, że lista uczestników jest już zamknięta

Ideą warsztatów zapachowych, składających się z dwóch części (OFF i FASHION) jest fuzja trendów, mody i awangardy.
Spotkanie to autorski projekt Marty Siembab, założycielki pracowni zapachowej Senselier, autorki pierwszych w Polsce warsztatów poświęconych zmysłowi węchu.
Część FASHION poświęcona zostanie kreacji poprzez zapach. Uczestnicy poznają wzajemne wpływy i zależności świata mody i perfumiarstwa, odpowiemy na pytania: komu zawdzięczamy najważniejsze perfumy w historii? Jak pachniało się wśród wyższych sfer w XVIII wiecznej Francji, jakich perfum - ikon, zapachów-legend nie można nie znać? Uczestnicy wezmą również udział w angażującym wszystkie zmysły ćwiczeniu łączenia zapachów i tkanin, a także poznają tajniki kreowania wizerunku poprzez zapach - czyli jak pachnieć niewinnie i młodo?
Część OFF poświęcona będzie nowym ścieżkom w perfumiarstwie, czyli poza utartym szlakiem. W tej części warsztatów uczestnicy poznają perfumy niebanalne, awangardowe, przełamujące istniejące schematy - niszowe rozwiązania zapachowe, które pozwalają tchnąć nowe życie w ubranie, tkaninę, projekt.

wz1 wz2 wz3

logo senselier


23.05.2012 r., godz. 19.00
Galeria Sztuki Współczesnej WINDA
Wernisaż wystawy "Zapach luksusu"
wstęp wolny

sosenkoWystawa "Zapach Luksusu" jest wyjątkowym projektem. Stworzyła go Katarzyna Sosenko - historyk sztuki, córka jednego z największych kolekcjonerów prywatnych w Polsce.
Wystawa pokazuje dzieje luksusowego produktu jakim były perfumy i ich historię na przestrzeni kilkuset lat. Układ chronologiczny, który stanowi główną narrację, krok po kroku ilustruje epoki historyczno-stylistyczne począwszy od prehistorii, poprzez barok i rokoko, okres biedermaier, secesję i art deco.
Uzupełnieniem tematu będą takie urządzenia i wynalazki, jak m. in. wentylator salonowy rozpylający zapach we wnętrzach pałacowych, podróżne luksusowe puzdra na przybory toaletowe, porcelanowe naczynia na poutpourie, z przełomu XVIII i XIX w pochodzące ze znamienitych europejskich wytwórni porcelany, flakony oryginalnej "Eau de Cologne", naczynia i akcesoria z laboratorium perfumeryjnego, flakon zamykany na kluczyk.
Wystawa "Zapach Luksusu" jest fragmentem największej kolekcji akcesoriów mody w Polsce, w której skład wchodzą takie tematy jak: sakiewki, torebki, kapelusze i nakrycia głowy, wachlarze, parasolki i laski, guziki, szminki, pudry, przyborniki toaletowe.

1 2 4


26.05.2012 r., godz. 12.00 - 14.00
Galeria Sztuki Współczesnej WINDA,
Panel dyskusyjny pt. "Blogi o modzie - wpływowi pasjonaci czy tanie narzędzie marketingowe" prowadzony przez Mr. Vintage
wstęp wolnypanel blogiPo raz pierwszy w Polsce odbędzie się tego typu spotkanie, podczas którego podejmiemy dyskusję na temat polskich blogów modowych, których wciąż przybywa, mają realny wpływ na współczesną modę, na to jak ubierają się Polacy i czy blogi są zagrożeniem dla tradycyjnych czasopism piszących o modzie.
Do dyskusji zaprosimy najbardziej opiniotwórczych blogerów, ale także przedstawicieli tradycyjnych mediów i przedstawicieli marek, które w swoich działaniach promocyjnych aktywnie wykorzystują blogi o modzie. Zastanowimy się nad tym czy blogi są tanim narzędziem marketingowym, czy jest to nowe medium, które w sposób atrakcyjny pokazuje modę.Imprezy Główne


PÓŁFINAŁ
25.05.2012 r., godz. 18:00
Baza Zbożowa ul. Zbożowa 4
pokazy konkursowe


FINAŁ KONKURSU
26.05.2012 r., godz. 19.00
Duża Scena KCK, Gala finałowa

W programie:
• "Pierwsze kuszenie" - kostiumowa historia o tym co się zaczęło, trwa i nie wiadomo jak się skończy…
• Pokazy konkursowe
• Pokaz Katarzyny Łęckiej (kielczanki) projektantki, która zadebiutowała na London Fashion Week 2012
• Gwiazda wieczoru - Andrzej Piaseczny 

Edycja X

4-5.11.2011

X edycja Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion dobiegła końca. Jej temat brzmiał "Afterlife - c.d" i była zadedykowana Wielkim Krawcom, którzy odeszli. Podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury zaprezentowano oprócz 20 finalistów najlepsze kolekcje z dziewięciu poprzednich edycji. Można było również podziwiać pokaz "Upiorna panna młoda". Publiczność rozgrzała znakomita grupa Zakopower.

Zwycięzcy edycji

 

George Stoilov

 

Nikolay Bozhilov

 

Jacek Mroczkowski

Propozycje projektantów oceniało jury złożone z ekspertów:

 • Paprocki & Brzozowski,
 • prof. Barbara Hanuszkiewicz,
 • Wojciech Grzybała,
 • Tomasz Jacyków,
 • Michała Zaczyński,
 • Farouk Chekoufi,
 • Mariusz Przybylski,
 • Vaewer Coni,
 • Michał Kuś,
 • Katarzyna Zawadzka 
 • Barbara Mietkowska. 

Zatem pierwsza nagroda w wysokości 10.000,00 zł trafiła do Georgea Stailova studenta Narodowej Akademii Sztuki w Sofii. Druga nagroda w wysokości 5.000,00 złotych trafiła do Nikolaya Bozhilova również studenta Narodowej Akademii Sztuki w Sofii. Czek na kwotę 3.000,00 zł oraz trzecie miejsce otrzymał Jacek Mroczkowski – projektant odzieży i obuwia z Warszawy. Nie zabrakło wyróżnień. Maszynę do szycia od Firmy Media Markt otrzymał Jakub Haber. Statuetkę HEXE Talent od Firmy Hexeline otrzymała Aneta Zielińska. Biżuterię z pereł Firmy VISANTI otrzymała Magdalena Stępnik-Kozłowska. Wreszcie portal planetfashion.pl docenił Nikolaya Bozhilova. Mariusz Brzozowski, Marcin Paprocki i Mariusz Przybylski wyróżnili Nikolaya Bozhilova. Oprócz projektantów zostali wyróżnieni również modelki i modele Kamila Młynarczyk i Faustyna Ząbek oraz Dawid Nowicki z Agencji Pinawells wszyscy dostali upominki od Firmy Bella Rossa oraz Dyberg/Kern. Tradycyjnie już, Dyrektor Naczelna Kieleckiego Centrum Kultury Magdalena Kusztal przyznała statuetkę Przyjaciela Off Fashion. Tym razem trafiła ona do dwóch kieleckich mediów: Radia Kielce do pani Ewy Okońskiej i Echa Dnia do pani Doroty Klusek.


Program X Edycji Off Fashion Kielce29 października 2011 g. 21.00

Mała Scena KCK, Plac Moniuszki 2B

nosferatuPokaz filmu "Nosferatu Symfonia Grozy" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.
- Horror niemy; prod. Niemcy; reż Friedrich W. Murnau
Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy
CZERWIE - alternatywna formacja z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu.
Grupa Czerwie zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy znani wcześniej z gry w takich projektach jak Odkryta Ameryka i Macica, Bordo, Maguka, Szip.
Czerwie są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Oraz wielu innych kosmicznych projektów teatralno-filmowo-plastyczno-absurdalnych.
Uskuteczniono sprawnie około 300 koncertów. Wyszła nawet kiedyś oficjalnie na świat płyta pt. "Padlina" oraz limitowany projekt wystawienniczy pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu".
Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek.
WSTĘP WOLNY


2 listopada 2011r g. 19.00
Stalowa Kurtyna KCK, Plac Moniuszki 2B, Kielce

Pokaz Mody SIMPLE CREATIVE PRODUCTS
BOUTIQUE

"You have to be born a sex symbol. You don’t become one. If you’re born with it, you’ll have it even when you’re 100 years old"(Sophia Loren) - "Musisz urodzić się jako symbol seksu. Nie staniesz się nim. Jeśli się z tym urodziłaś, będziesz to mieć nawet kiedy masz 100 lat".

Taki cytat jako motto swojej najnowszej limitowanej kolekcji wieczorowej BOUTIQUE by SIMPLE CREATIVE PRODUCTS wybrała projektantka Lidia Kalita.
Co znajdziemy w kolekcji?
Czerwień, bo jest seksowna, czerń, bo jest tajemnicza, cekiny, bo podkreślają kobiece kształty, klasykę, bo jest intrygująca.
Proste, ale niezwykle kobiece sukienki, eleganckie bluzki i ołówkowe spódnice za kolano. Całość uzupełniają torebki z lakierowanej skóry. Maleńka torebka przypominająca stare etui na aparat fotograficzny z dużym zapięciem, które pełni rolę niebanalnej ozdoby oraz wieczorowa torebka na łańcuszku z metalowymi rączkami – podkreślającymi jej geometryczny kształt. W kolekcji można znaleźć także buty – czółenka i botki wykończone futrem oraz kozaki na wysokich obcasach z lakierowanej czarnej skóry.

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI
( zaproszenia do odbioru w kasie KCK Tel. 41-34-381-42)


3 listopada 2011r g. 19.00
Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4, Kielce
Pokaz mody połączony z wystawą fotograficzną prof. Barbary Hanuszkiewicz
Kolekcja nosi tytuł "Songkran" - kolekcja etniczna. Tajlandię prof. B. Hanuszkiewicz odwiedziła po raz pierwszy w 1997r Był to krótki pobyt, z którego przywiozła kupione na rynku w Chiang Mai , fragmenty etnicznych ubiorów plemienia Akha. Powstał z nich „Tajski Tryptyk”. Część szmatek etnicznych została niewykorzystana. Czekały w koszu ponad dziesięć lat. Po raz drugi odwiedziła Chiang Mai w 2008r. Znowu zafascynowało prof. B. Hanuszkiewicz bogactwo haftów, intensywność kolorów i precyzja wykonania koralikowych detali. Przez trzy tygodnie była codziennie gościem w uliczkach wielkiego targowiska, gdzie kobiety z plemion zamieszkujących okolice Złotego Trójkąta – Birma, Laos, Tajlandia – sprzedawały biżuterię tkaniny, spatynowane poprzez czas fragmenty etnicznych kostiumów. Oglądała, zestawiała, kupowała. Po powrocie sięgnęła do kosza i ze zbioru wszystkich materiałów zaprojektowała kolekcję SONGKRAN. Jej zasadą jest swobodne mieszanie fragmentów tkanin i ozdób sześciu plemion: Karen, Hmong, Mien, Lahu, Akha i Lisu, w ubiorach nawiązujących formą do autentycznych ornatów, fartuchów, spódnic i spodni. Intensywny kolor w połączeniu z czernią jest kluczem kompozycyjnym kolekcji.
Wystawa fotograficzna zatytułowana "Tajlandia królestwo szczęśliwych słoni"
WSTĘP WOLNY

4 listopada 2011r g. 18.00
Targi Kielce, ul. Zakładowa1, Kielce
Półfinały Konkursu

• 18.00 Prezentacja Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Instytut Sztuk Pięknych kierunek Wzornictwo w Kielcach.
• 18.30 rozpoczęcie konkursu - z udziałem jury
w trakcie konkursu:
• prezentacja projektantów zakwalifikowanych do półfinału.
• ok. g. 22.30 - ogłoszenie wyników półfinału - wybór finałowej 20-stki projektantów.

WSTĘP WOLNY

5 listopada 2011r g. 19.00
Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2B, Kielce
Finał Konkursu – Gala
W programie:
• "Panna młoda nie z tej ziemi" - pokaz kolekcji sukien ślubnych Firmy PRONUPTIA oraz niezwykłych pereł Firmy VISANTI
• prezentacja 20 finalistów
• Gwiazda wieczoru zespół ZAKOPOWER
• retrospektywa dziewięciu minionych edycji
• ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI
(zaproszenia do odbioru w kasie KCK Tel. 41 34 -381-42) 

Edycja IX

27-28.05.2011

IX Edycja Międzynarodowego Konkursy dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion dobiegła końca.
"Jestem Lady Off" - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznej wiosennej edycji. Choć konkurs zadedykowany był kobiecie zwyciężyła kolekcja męska.
Off Fashion jest wydarzeniem, które na stałe już wpisało się w kalendarz zarówno kielczan jak i projektantów oraz entuzjastów mody tak w kraju jak i zagranicą. Tegoroczną, uroczystą Galę Off Fashion uświetniły takie gwiazdy jak Małgorzata Kożuchowska, która po raz drugi wystąpiła w roli prowadzącej oraz obdarzona niezwykłym talentem wokalnym, solistka jazzowa Urszula Dudziak, która wystąpiła jako gwiazda wieczoru przy towarzyszeniu chóru znanego szerokiej publiczności z programu Bitwa na Głosy.

Zwycięzcy edycji

 

Beata Guzińska

 

Ewelina Kosmal

 

Iwona Leliwa-Kopystyńska

Dwadzieścia jeden kolekcji zaprezentowali w sobotę na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury półfinaliści IX edycji Off Fashion. Prawie połowę stanowiły propozycje mody męskiej. Ze względu na wysoki poziom prezentowanych projektów wyłonienie przez jurorów zwycięskiej kolekcji okazało się trudnym zadaniem. Podczas gdy publiczność słuchała występu Urszuli Dudziak oraz towarzyszącego jej chóru, jury w składzie:

 • Karen Staghoj,
 • profesor Barbara Hanuszkiewicz,
 • Dorota Wróblewska,
 • Tomasz Jacyków,
 • duet projektantów
 • Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski,
 • Wojciech Grzybała,
 • Farouk Chekoufi,
 • Hexeline - Katarzyna Zawadzka,
 • Malwina Wędzikowska,
 • Rinke Rooyens,
 • Katarzyna Świeżak
 • Michał Zaczyński
  wskazało zwycięzcę.

Pierwszą nagrodę wysokości 12.000 złotych otrzymała Beata Guzińska, która zaprezentowała męską kolekcję zatytułowaną "I am Off to dalston". Projektantka na co dzień mieszkająca w Londynie stworzyła zwycięską kolekcję w oparciu o tkaniny pochodzące z różnych części świata m.in. z Ghany, Jamajki czy Nigerii. Przypominające szaty, nieco archaiczne stroje Beaty Guzińskiej, choć oszczędne w formie znacznie wyróżniały się barwą, tkaniną oraz  sakralnymi motywami.
Drugą nagrodę otrzymała pochodząca z Końskich absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru Ewelina Kosmal z damską, geometryczną kolekcją utrzymaną w barwach ziemi, z pomarańczowym akcentem w postaci masek.
Autorka trzeciej nagrodzonej kolekcji warszawianka Iwona Leliwa - Kopystyńska również zaprezentowała propozycje dla mężczyzn. Jak sama o sobie mówi jest "weteranką Kieleckiego Off-u" gdyż brała udział w konkursie już po raz siódmy. Oby Pani Iwona nie zawiodła nas i kolejnym razem,  zwłaszcza, że jej projekty nawiązujące w swej stylistyce do wojowników ninja niezwykle się nam podobały.
Na IX Off Fashion nie zabrakło wyróżnień: maszynę do szycia od firmy Media Markt otrzymała Beata Guzińska. Katarzyna Jaworska została wyróżniona przez firmę Hexeline oraz Huberta Piekarza, reprezentującego firmę Dessange Paris.  Z kolei indeksy na uczelnię TEKO Design+Business z Danii z rąk Karen Staghoj otrzymały Ewelina Kosmal i Iwona Leliwa-Kopystyńska. Natomiast statuetkę "Przyjaciel Off fashion" z rąk dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury Magdaleny Kusztal otrzymał Michał Zaczyński - szef działu "Styl życia" tygodnika NewsweekPolska.

Swoje nagrody tradycyjnie już przyznała Dorota Wróblewska. Zaproszenie na organizowany przez nią Warsaw Fashion Street wręczyła:

 • Małgorzacie Skorupie,
 • Iwonie Leliwie-Kopystyńskiej,
 • Ninie Królikowskiej.

Z kolei na imprezę o nazwie Street of Design zaproszenia dostali:

 • Aleksandra Wawak,
 • Natalia Ślizowska,
 • Beata Guzińska,
 • Ewelina Kosmal, 
 • duet projektantów Emilia Jankowska i Marcin Tomaszewski,
 • Olga Rutkowska.

Podczas tej edycji nie tylko projektanci zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Pod lupę zostały wzięte również modelki. Choreograf pokazu finałowego Jarosław Szado wyróżnił i nagrodził czternastoletnią Martynę Foks, która otrzymała zegarek Hugo Bossa. Dodatkowe wyróżnienie przyznał natomiast Marii Wiśniewskiej z KCK za doskonałą koordynację konkursu i otrzymała torbę marki BAGGHY.


Program IX Edycji Off Fashion Kielce29 października 2011 g. 21.00

Mała Scena KCK, Plac Moniuszki 2B

Pokaz filmu "Nosferatu Symfonia Grozy" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.
- Horror niemy; prod. Niemcy; reż Friedrich W. Murnau
Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy
CZERWIE - alternatywna formacja z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu.
Grupa Czerwie zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy znani wcześniej z gry w takich projektach jak Odkryta Ameryka i Macica, Bordo, Maguka, Szip.
Czerwie są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Oraz wielu innych kosmicznych projektów teatralno-filmowo-plastyczno-absurdalnych.
Uskuteczniono sprawnie około 300 koncertów. Wyszła nawet kiedyś oficjalnie na świat płyta pt. "Padlina" oraz limitowany projekt wystawienniczy pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu".
Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek.
WSTĘP WOLNY


2 listopada 2011r g. 19.00
Stalowa Kurtyna KCK, Plac Moniuszki 2B, Kielce

Pokaz Mody SIMPLE CREATIVE PRODUCTS
BOUTIQUE

"You have to be born a sex symbol. You don’t become one. If you’re born with it, you’ll have it even when you’re 100 years old"(Sophia Loren) - "Musisz urodzić się jako symbol seksu. Nie staniesz się nim. Jeśli się z tym urodziłaś, będziesz to mieć nawet kiedy masz 100 lat".

Taki cytat jako motto swojej najnowszej limitowanej kolekcji wieczorowej BOUTIQUE by SIMPLE CREATIVE PRODUCTS wybrała projektantka Lidia Kalita.
Co znajdziemy w kolekcji?
Czerwień, bo jest seksowna, czerń, bo jest tajemnicza, cekiny, bo podkreślają kobiece kształty, klasykę, bo jest intrygująca.
Proste, ale niezwykle kobiece sukienki, eleganckie bluzki i ołówkowe spódnice za kolano. Całość uzupełniają torebki z lakierowanej skóry. Maleńka torebka przypominająca stare etui na aparat fotograficzny z dużym zapięciem, które pełni rolę niebanalnej ozdoby oraz wieczorowa torebka na łańcuszku z metalowymi rączkami – podkreślającymi jej geometryczny kształt. W kolekcji można znaleźć także buty – czółenka i botki wykończone futrem oraz kozaki na wysokich obcasach z lakierowanej czarnej skóry.
WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI
( zaproszenia do odbioru w kasie KCK Tel. 41-34-381-42)


3 listopada 2011r g. 19.00
Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4, Kielce
Pokaz mody połączony z wystawą fotograficzną prof. Barbary Hanuszkiewicz
Kolekcja nosi tytuł "Songkran" - kolekcja etniczna. Tajlandię prof. B. Hanuszkiewicz odwiedziła po raz pierwszy w 1997r Był to krótki pobyt, z którego przywiozła kupione na rynku w Chiang Mai , fragmenty etnicznych ubiorów plemienia Akha. Powstał z nich „Tajski Tryptyk”. Część szmatek etnicznych została niewykorzystana. Czekały w koszu ponad dziesięć lat. Po raz drugi odwiedziła Chiang Mai w 2008r. Znowu zafascynowało prof. B. Hanuszkiewicz bogactwo haftów, intensywność kolorów i precyzja wykonania koralikowych detali. Przez trzy tygodnie była codziennie gościem w uliczkach wielkiego targowiska, gdzie kobiety z plemion zamieszkujących okolice Złotego Trójkąta – Birma, Laos, Tajlandia – sprzedawały biżuterię tkaniny, spatynowane poprzez czas fragmenty etnicznych kostiumów. Oglądała, zestawiała, kupowała. Po powrocie sięgnęła do kosza i ze zbioru wszystkich materiałów zaprojektowała kolekcję SONGKRAN. Jej zasadą jest swobodne mieszanie fragmentów tkanin i ozdób sześciu plemion: Karen, Hmong, Mien, Lahu, Akha i Lisu, w ubiorach nawiązujących formą do autentycznych ornatów, fartuchów, spódnic i spodni. Intensywny kolor w połączeniu z czernią jest kluczem kompozycyjnym kolekcji.
Wystawa fotograficzna zatytułowana "Tajlandia królestwo szczęśliwych słoni"
WSTĘP WOLNY


4 listopada 2011r g. 18.00

Targi Kielce, ul. Zakładowa1, Kielce
Półfinały Konkursu

• 18.00 Prezentacja Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Instytut Sztuk Pięknych kierunek Wzornictwo w Kielcach.
• 18.30 rozpoczęcie konkursu - z udziałem jury
w trakcie konkursu:
• prezentacja projektantów zakwalifikowanych do półfinału.
• ok. g. 22.30 - ogłoszenie wyników półfinału - wybór finałowej 20-stki projektantów.

WSTĘP WOLNY


5 listopada 2011r g. 19.00

Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2B, Kielce
Finał Konkursu – Gala
W programie:
• "Panna młoda nie z tej ziemi" - pokaz kolekcji sukien ślubnych Firmy PRONUPTIA oraz niezwykłych pereł Firmy VISANTI
• prezentacja 20 finalistów
• Gwiazda wieczoru zespół ZAKOPOWER
• retrospektywa dziewięciu minionych edycji
• ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI
(zaproszenia do odbioru w kasie KCK Tel. 41 34 -381-42)

 

Edycja VIII

5-6.11.2010

Gala Finałowa VIII edycji Off Fashion 2010 już za nami. Galę otworzyła piękna kolekcja Kamili Fedak zatytułowana "Kawa czy herbata" do pokazu grał DixiLand Band z Kielc. Następnie zaprezentowało się 21 finalistów, każdy z nich przedstawił 2 stroje. Na wybiegu mieliśmy także okazję podziwiać autorską kolekcję przygotowaną specjalnie na Off Fashion Małgorzaty Dudek "Aftermath". Podczas obrad jury mogliśmy posłuchać 8 fantastycznych mężczyzn czyli AUDIOFEELS. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru była Justyna Steczkowska, która świetnie poprowadziła Galę wraz z Anetą Czaban. Makijażem podczas pokazu zajęła się ekipa ze Studia Sztuki z Warszawy, z Europejskiej Akademii Zdrowia i Urody z Kielc a także Marhe oraz Marta Miłoszewska. Fryzury wykonał Ekskluzywny Salon Fryzur Sallambier. Choreografią i doskonałą  organizacją pracy backstage'u Jarek Szado. Finałem imprezy była chwila na którą wszyscy czekali - ogłoszenie werdyktu Off Fashion 2010r. Jury, w którym znaleźli się:

 • prof. Barbara Hanuszkiewicz,
 • Bianca Lami,
 • Dorota Wróblewska,
 • Katarzyna Zwolińska,
 • Wojciech Grzybała
 • Duet Paprocki i Brzozowski,
 • Mariusz Przybylski,
 • Michał Zaczyński
  jednogłośnie przyznało:

I miejsce - Halina Mrożek

II miejsce - Shumik 100%

III miejsce - Paweł Świerczyński

Zwycięzcy edycji

 

Halina Mrożek

Halina Mrożek ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w 2009 roku. Jej Praca dyplomowa "Kultura Rzeźby" została odznaczona Medalem Akademii Sztuk Pięknych. Zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Off Fashion Kielce (2010) oraz drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie – Nagroda Twórczych Absolwentów (2009) (Creative Graduate Prize).
Jej prace prezentowane były przez liczne instytucje kultury i sztuki, w tym przez: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Solvay Centrum Sztuki Współczesnej, Galerię Nowa, Pałac Sztuki w Krakowie, a także na festiwalach sztuki i mody, jak: Targi Sztuki w Warszawie, Festiwal Sztuki i Mody, Off Fashion i Moda z Ulic Warszawy. Były również publikowane w czasopismach polskich i zagranicznych, takich jak: Wysokie Obcasy, Machina, Exklusiv, EksMagazyn, Idoll Mag, OOO MAGAZINE i Novo Magazine.

 

Shumik 100%

 

Paweł Świerczyński

Wyróżnienie jury - Magdalena Stępnik - Kozłowska

Bianka Lami stypendium na Akademii Koefii w Rzymie wyróżniła Anetę Zielińską.

Dorota Wróblewska zaprosiła do udziału  w pokazach mody na Warsaw Fashion Street

 • Beatę Guzińską,
 • Magdalenę Stępnik Kozłowska,
 • Shumik 100%,
 • Halinę Mrożek,
 • Witalije Małyszko,
 • Sylwie Kawińską
 • Jacka Kłosińskiego.

Wyróżnienie w postaci statuetki "Talent" od Firmy HEXELINE  dostała Marta Góźdź, Firma MediaMarkt nagrodziła wysokiej klasy maszyną do szycia Halinę Mrożek.
Organizatorzy


Program VIII Edycji Off Fashion Kielce4 listopada 2010r g. 19.00

Galeria WINDA, Plac Moniuszki 2, Kielce

"Z torebką przez Miasto"

Przez wieki ukrywała się w fałdach ubrania, ale ponad dwieście lat temu udało jej się wydostać spod spódnicy.

Zapraszamy wszystkich miłośników pięknych torebek na niecodzienną wystawę stworzoną ze zbiorów kielczanek, Pani Doroty Wróblewskiej, Pracowni Kaletniczej "de Mehlem" z Krakowa, Muzeum Narodowego w Kielcach oraz prywatnych zbiorów kielczan.

Akademia KOEFIA gościem OFF FASHION 2010

WSTĘP WOLNY


5 listopada 2010r g. 16.00

Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Kielce

g. 16.00 - konkurs

WSTĘP WOLNY


6 listopada 2010r g. 19.00

Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b, Kielce

g. 19.00 - Gala


w programie:

- pokaz mody Kamili Fedak "Kawa czy herbata" - kolekcja ta powstała z nietypowych materiałów jak ziarna palonej kawy czy torebki ekspresowej herbaty. Dopełnieniem wizerunku każdej postaci jest specjalnie zaprojektowane unikatowe obuwie.

- prezentacja 20 finalistów

- gwiazda wieczoru - "Audiofeels"

- gościnny pokaz mody Małgorzaty Dudek "Aftermath"

- wyłonienie 3 laureatówBEZPŁATNE ZAPROSZENIA DO ODEBRANIA W KASIE KCK

Tel. 41 34-490-54

Edycja VII

28-29.05.2010

Kochani Projektanci,

VII edycja festiwalu już za nami.
Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym GRATULUJEMY!
Podziwiamy Was za waszą pasję i kreatywność. Wierzymy, że dzięki takim ludziom jak Wy: młodym, zdolnym i pracowitym nasza moda nabierze charakteru i wyjątkowości. Mamy nadzieję, że spotkamy się w listopadzie w Kielcach. O wszystkich nowinkach będziemy Was na bieżąco informować. Na razie też musimy trochę odpocząć, czego i Wam życzymy.

Do miłego zobaczenia!

 

Zwycięzcy VII edycji:

Nagrody regulaminowe:

I miejsce - Marcin Podsiadło
II miejsce - Agata Krajewska
III miejsce - Witalija Małyszko

Zwycięzcy edycji

 

Marcin Podsiadło

 

Agata Krajewska

 

Witalija Małyszko

Wyróżnienia i nagrody VII edycji konkursu Off Fashion:

Wyróżnienie - dwa indeksy Uczelni TEKO Design + Business z Danii zdobyli:

 • Łucja Zając
 • Marcin Podsiadło

Wyróżnienie - zaproszenie na WARSAW FASHION STREET otrzymali:

 • Ewelina Torbińska
 • Wojciech Haratyk
 • Agata Krajewska

Wyróżnienie - stypendium w Studio Sztuki w Warszawie zdobył Marcin Podsiadło

Wyróżnienie - nagrodę "HEXE TALENT" w postaci statuetki oraz rocznej opieki artystycznej i kuponów materiału na kolejną kolekcję zdobyła Dorota Morawetz

Wyróżnienie - nagrodę ufundowaną przez Firmę Media Markt w postaci wysokiej klasy maszynę do szycia zdobył Marcin Podsiadło

Wyróżnienie - statuetkę "Przyjaciel Off Fashion" otrzymali Ewa Filipecka - Akademia MakijażuWojciech Grzybała


Program VII Edycji Off Fashion Kielce

 

Imprezy towarzyszące


27 maja 2010r g. 12:00-17:00

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach im. Józefa Szermentowskiego
www.plastyk.kielce.pl


- Warsztaty Uczelni TEKO Design + Business.
Prowadzenie: Malene Harsaa, wykładowca uczelni TEKO Design + Business z Danii
Warsztat skupia się na tworzeniu idei oraz pomysłów, częściowo opartych na trendach i inspirującym wprowadzeniu, na którym uczestnicy mogą uzyskać inspirację i zacząć tworzyć własne słowa kluczowe, a częściowo na pracy na niewielką skalę w 3D z wykorzystaniem alternatywnych materiałów takich jak papier i plastik. Dzięki temu, podczas warsztatu uczestnicy stworzą ciekawe kształty i sylwetki jako wstęp do procesu projektowania. Podczas warsztatu dodatkowo będzie prezentacja uczelni TEKO Design + Business oraz pokaz filmu z pokazu mody.
Uczelnia TEKO Design + Business jest największym skandynawskim instytutem designu i lifestylu,
więcej informacji: www.teko.dk oraz www.teko.studiazagranica.pl


27 maja 2010r g. 20:30
Pokaz mody "Lalki teatralne na wybiegu"
Muzeum Zabawek i Zabawy (Plac Wolności 2), Kielce Dziedziniec Muzeum
W programie: - wieczorny pokaz kostiumów lalek teatralnych z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" na dziedzińcu Muzeum.
Prezentacja 10 bajek.

WSTĘP WOLNYProgram główny


28 maja 2010 r. g. 16:00
Konkurs Off Fashion - półfinał
Hotel Kongresowy - Patio (Al. Solidarności 34, Kielce)

g. 16:00 - 16:15 - pokaz mody - Jacob Birge
- Pokaz najnowszej kolekcji sukienek - Sphematoma Jacoba Birge. Jacob Birge jest laureatem konkursu Off Fashion 2008. Dzięki konkursowi Off Fashion znalazł się w szkole projektowania TEKO w Danii. Podczas VII edycji OFF Fashion Jacob Birge reprezentuje właśnie tą szkołę.
g. 16:20 - pokazy konkursowe
g. 20:00 - pokaz mody Dory Krincy.
DORA KRINCY projektant mody, kostiumograf. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Współpracuje z największymi, m.in. z francuskim domem mody Cymbeline w Paryżu, gdzie była jedną z czołowych projektantek. Projektowała dla znanej marki Prét-â-Porter w Egipcie - Mobaco. Jako samodzielny projektant tworzy w swoim atelier w Polsce oraz realizuje specjalne zamówienia we Francji, Londynie, Belgii. Zaprojektowała stroje dla ekipy Polskiej reprezentacji na targach Expo 2008 w Saragossie. Tworzy kostiumy teatralne oraz kolekcje Haute Couture. Jej specjalnością są stroje unikatowe, ślubne, wieczorowe, a także akcesoria obuwie i biżuteria. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in.: "Złotej Nitki", "Złotego Guzika", "Najpiękniejszej Sukni Ślubnej". W swoich kolekcjach oddaje istotę kobiecości, z jej tajemnicą, temperamentem i grą żywiołów. W projektach sukien wizytowych i ślubnych splata tradycję z nowoczesnością, etniczną egzotykę z awangardą, łączy element kostiumu historycznego ze współczesną linią. Fascynują ją kostiumy filmowe. Jej realizacje od lat poruszają i zadziwiają wymagający świat mody. Nie zgadza się na skostniałe konwencje i stereotypy, ale odkrywa żywe piękno klasycznych form, które interpretuje w nowoczesny sposób. Ubiera gwiazdy estrady. W jej kreacjach wystąpiły: Tatiana Okupnik, Justyna Steczkowska, Grażyna Brodzińska, Hanna Kochańska, Olga Borys, Hania Stach, Martta Węg, Miss Polski, Miss Francji oraz aktorki ekranu hiszpańskiego, francuskiego. Prezentowała swoje stroje w najbardziej znanych i prestiżowych miejscach, m.in. na wieży Eiffela, w salonie Madame Fontneay na Champs Elysees w Paryżu, w Hotelu Sheraton, w Sali Kongresowej oraz Muzeum Narodowym w Warszawie, w Klubie Spadkobierców w Łodzi oraz we współpracy z Ambasadami Polski w Egipcie, Jordanii i Libanie. Na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia im. Ludwika van Bethowena, gościnnie zaprezentowała suknię na gali otwarcia XIV Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwika van Beethovena w Operze Narodowej w Warszawie. Z inicjatywy Dory Krincy powstało Stowarzyszenie Kostiumografów Polskich.
g. 20:15 – pokazy konkursowe
g. 21:00 – ogłoszenie wyników

WSTĘP WOLNY


29 maja 2010r g. 19:00
GALA KONKURSU OFF FASHION
Kieleckie Centrum Kultury (Plac Moniuszki 2B, Kielce)

W programie:
- pokaz mody kostiumów operowych Małgorzaty Słoniowskiej. Pełną charakteryzację modelek przygotuje Studio Sztuki Charakteryzacji z Warszawy.
- prezentacja 20 finalistów
- gwiazda wieczoru – grupa akrobatyczno-taneczna "Ocelot"
- ogłoszenie wyników finału VII edycji Konkursu OFF Fashion


WSTĘP ZA OKAZANIEM ZAPROSZENIA
(zaproszenia do odebrania w kasie KCK - tel. 41 343-81-42)

 

Edycja VI

6-7.11.2009

Jurorami VI edycji Międzynarodowego konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion byli:

 • Prof. Barbara Hanuszkiewicz
 • Agnieszka Migoń
 • Dorota Wróblewska
 • Tomasz Jacyków
 • Duet Paprocki i Brzozowski
 • Wojciech Grzybała
 • Mariusz Przybylski
 • Michał Zaczyński
 • Katarzyna Zawadzka

Nagrodzeni:

I miejsce - Iwona Leliwa – Kopystyńska

II miejsce - Iwona Pilch

III miejsce - Katarzyna Konieczka

Zwycięzcy edycji

 

Iwona Leliwa-Kopystyńska

 

Iwona Pilch

 

Katarzyna Konieczka

Wyróżnienia przyznane przez Panią Dorotę Wróblewską w postaci pokazu mody na czerwcowym Warsow Fashion Street otrzymali:

 • Grzybek Dominika,
 • Konieczka Katarzyna,
 • Ewelina Torbińska,
 • Iwona Leliwa-Kopystyńska,
 • Magdalena Stępnik-Kozłowska,
 • Sylwia Kawińska,
 • Alicja Zdebska,
 • Iwona Pilch,
 • Dorota Matykiewicz,
 • Monika Kowalska

Statuetkę "Talent" ufundowaną przez Firmę Hexeline oraz opiekę artystyczną nad młodym projektantem otrzymała Iwona Pilch

Nagrodę Foto-Fashion.com  za najbardziej fotogeniczną kreację OFF otrzymała Katarzyna Konieczka

Nagrodę Dyrektora Naczelnego KCK Magdaleny Kusztal - Przyjaciel Off Fashion otrzymali prof. Barbara Hanuszkiewicz i Aneta Czaban

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Edycja V

5-6.06.2009

Jury w składzie:

 • Mariusz Brzozowski – przewodniczący
 • Marcin Paprocki
 • prof Barbara Hanuszkiewicz
 • Bianca Cimiotta
 • Lene Pedersen
 • Tomasz Jacyków
 • Wojciech Grzybała
 • Mariusz Przybylski
 • Agnieszka Migoń

Wyłoniło z pośród 20 uczestników 3 finalistów:

I miejsce - Katarzyna Ochocka

II miejsce - Sylwia Świeczkowska, Jarosław Ewert 21 22

III miejsce - Grażyna Łoboda

Zwycięzcy edycji

 

Katarzyna Ochocka

 

Sylwia Świeczkowska, Jarosław Ewert

 

Grażyna Łoboda

Wyróżnienie honorowe jury:

 • Bartosz Malewicz
 • Magdalena Dąbrowska

Stypendium Akademii Koefia

 • Magdalena Śmielak

Udział w pokazie mody na Warsaw Street Fashion

 • Ochocka Katarzyna
 • Dąbrowska Magdalena

Edycja IV

13-14.11.2008

Jury w składzie:

 • Duet projektantów Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki,
 • prof. Barbara Hanuszkiewicz z Katedry Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,
 • Ilona Felicjańska - modelka, prof. Małgorzata Bielecka,
 • Dziekan Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
  wybrało w Pokazach Konkursowych w Targach Kielce finałową 20 a oto ona:

Połoz Paulina i Karolina Biadasz- "Flexigam"
Jakowienko Tomasz i Ligia Dzik - "LIT"
Czesak Monika - "Baggy"
Kawińska Sylwia - "Dystans"
Habrych Katarzyna - "Kosmiczna osobliwość"
Jabłońska Danuta - "za mundurem chłopcy sznurem, karmazynowa dama, jak plaster miodu"
Kozaczuk Katarzyna - "Zmienne kształtowanie formy"
Klimowicz Krzciuk Justyna i Magdalena Orzech - "Magiczna noc"
Kopystyńska-Leliwa Iwona - "Comme la femme"
Mroczkowski Jacek - "Przekręcona"
Klimczak Ewelina - "Grey"
Duet Projektantów "Alexis and Pony" Marta Mandla Rychlik Szymon - "The Kingdom"
Piskorz Beata - "Choose between"
Walkowiak Ewa - "Mon Dieu!"
Pitchouguina Anna -
Zawadzka Magdalena - "Urban Chic"
Wiącek Aleksandra - "Nocentis"
Skwara Grzegorz - "Arabella"
Frolova Varvara - "Woman's look"
Grupa Artystyczna FORMALINA - "Sok z Żuka"

Zwycięzcy edycji

 

Ewa Walkowiak

 

Katarzyna Kozaczuk

 

Marta Mandla i Szymon Rychlik

Natomiast spośród tej 20 jurorzy wyłonili zwycięzców:

Wyróżnienie jury - Jakowienko Tomasz i Ligia Dzik

III miejsce - Mandla Marta i Rychlik Szymon

II miejsce - Kozaczuk Katarzyna

I miejsce - Walkowiak Ewa


Oprócz nagród przyznanych przez jury wyróżnienia otrzymali

Wyróżnienie Przyjaciel Konkursu Off Fashion:

 • Wojciech Lubawski – Prezydent Miasta Kielce
 • Anna i Piotr Kozłowscy - Salon Fryzur Sallambier
 • Barbara i Kazimierz Słapkowie - Perfumeria For You.
 • Katarzyna Śledzińska - wyróżnienie Dyrekcji Kieleckiego Centrum Kultury
 • Jacek Mroczkowski - wyróżnienie Agencji Medialno-Reklamowej Perpetuum Mobile oraz Biuro Podróży Selva Tour
 • Kinga Rylska - Złoty Manekin wyróżnienie Karoliny Malinowskiej.

Edycja III

5-6.06.2008

Finałowa Gala rozpoczęła się 7 czerwca kilka minut po godzinie 19 fantastycznym pokazem kostiumów Doroty Kołodyńskiej przygotowanych do „Balu Wampirów" Romana Polańskiego. W dynamicznym spektaklu przygotowanym przez Kielecki Teatr Tańca były i emocje, i perfekcyjna choreografia, i doskonałość kostiumów.

Największe jednak emocje towarzyszyły samym pokazom konkursowym. Wyobraźnia projektantów połączona z wdziękiem modelek i muzyką na żywo Rodrigeza i D.J CEZa sprawiały, że Duża Scena Kieleckiego Centrum Kultury wybuchała brawami po każdym pokazie finalistów.

Jury w składzie:

 • Barbara Hanuszkiewicz - przewodnicząca
 • Karolina Malinowska - modelka
 • Lise Bogild-Jacobsen - TEKO School of Design
 • Magdalena Siwiec - Fashion Magazine
 • Mariusz Brzozowski - projektant
 • Marcin Paprocki - projektant
 • Tomasz Jacyków - stylista

miało rzeczywiście niełatwe zadanie.

W końcu tak oczekiwany werdykt zapadł....


Wyróżnienie honorowe jury - Dorota Odój

III miejsce - Go Kurek  -  nagroda pieniężna od Prezesa Targów Kielce  

II miejsce - Magdalena Stępnik-Kozłowska - nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego  

I miejsce - Paulina Ko nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Kielce oraz nagroda  w postaci indeksu  Wyższej Szkoły Projektowania i Biznesu - Design and Business School  TEKO w Danii

Zwycięzcy edycji

 

Pauline Ko

 

Magdalena Stępnik-Kozłowska

 

Go Kurek

Na półfinałowe pokazy w Pałacyku Tomasza Zielińskiego 6 czerwca stawili się projektanci nie tylko z Polski ale także z Litwy i Rumunii.
Od godziny 16 na wybiegu pojawiły się pierwsze modelki ubrane w przygotowane przez projektantów stroje. Pokazy, bacznie obserwowane przez profesjonalne jury pod kierownictwem profesor Barbary Hanuszkiewicz, trwały do godziny 21. Wyniki półfinału ogłoszone zostały o godz. 21:30.
Przypominamy że zgłosiło się 174 projektantów, do półfinału zakwalifikowało się 84, a do finału 20. Przedstawiamy finałową 20.

Lista projektantów zakwalifikowanych do finału III edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion

1. Bittner Olga - Poznań
2. Bucka Agata - Poznań
3. Chlipała Klaudyna - Kraków
4. Franz Emanuel - Austria
5. Idzikowska Martyna i Anna Biczysko - Ustronie Morskie, Szczerców
6. Jutkiewicz Katarzyna - Kraków
7. Klimczak Ewelina i Sabina Koryl - Rzeszów
8. Kurek Go - Warszawa
9. Kobierska Monika - Rawa Mazowiecka
10. Ko Pauline - Kraków
11. Leliwa  - Kopystyńska  Iwona - Warszawa
12. Modlibowska Marta  - Międzychód
13. Odój Dorota - Niemce
14. Pop Anamaria Florica - Rumunia
15. Stachowska Marta - Łódź
16. Stępnik - Kozłowska Magdalena - Kielce
17. Sułkowska Katarzyna - Łódź
18. Śledzińska Katarzyna - Inowrocław
19. Wijata Artur - Kielce
20. Zwierzyńska Joanna  - Lublin

Edycja II

4-6.10.2007

Zakończyliśmy II edycję Konkursu Off Fashion. Czujemy satysfakcję z faktu, że przez kilka dni Kielce stały się stolicą mody. W zgodnej opinii jurorów, organizatorów, uczestników i publiczności była to impreza ze wszech miar udana, stojąca na bardzo wysokim europejskim poziomie.

Dziękujemy wszystkim projektantom za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy laureatom... i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Off Fashion, która odbędzie się w maju 2008 r. Macie więc czas kochani projektanci na przygotowanie kolejnych designerskich projektów. W najbliższych tygodniach pojawi się na naszej stronie nowy regulamin i karta zgłoszenia.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratuluję.

Magdalena Kusztal
Dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury

 

Lista laureatów II edycji Off Fashion

I miejsce - Aleksandra Wiącek - kolekcja powstała z inspiracji PRL-owskimi osiedlami, ich klimatem i kolorystyką kolekcja mody ulicznej dla kobiet i mężczyzn
II miejsce - Piotr Drzał - kolekcja ubiorów unikatowych z wykorzystaniem pozytywnej deformacji.
III miejsce - Bogna Hamryszczak - w architektonicznych kształtach tej kolekcji fascynujące wydają się płynne i faliste formy...

Zwycięzcy edycji

 

Aleksandra Wiącek

Aleksandra Wiącek, projektant ubioru, stylista, laureatka konkursów : Złota Nitka, Off Fashion, Cracow Fashion Awards.  Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, a przygotowania zawodowego uczyła się u najlepszych w Londynie : Maria Grachvogel, Jenne O, Vivienne Westwood.  W Polsce pracowała w wiodących markach na rynku min. MOHITO i Vito Vergelis, równocześnie pracując jako projektant i stylista sesji zdjęciowych pod własną marką LUQ.  

Artystyczne ADHD , uwielbia mówić i i ma bzika na punkcie socjologii. Realizuje swoje pasje  jako stylista, projektant, a ostatnio jako visual merchandiser. Interesuje się wszystkim co jest związane z modą, kreowaniem, sztuką, nieustannie dążąc do realizacji swoich pomysłów. Ostatnio zafascynowana połączeniem  mody z muzyką Elektroclash

 

Piotr Drzał

Piotr Drzał zafascynował się modą już w Liceum Plastycznym. Swoją pasję rozwijał na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, gdzie intensywnie szukał swojego kierunku. Brał udział w licznych pokazach i eventach. Bardzo cennym doświadczeniem był staż w atelier Georges'a Hobeiki w Bejrucie.

Dużą uwagę przywiązuje do tkanin, z którymi później pracuje. Muszą mieć w sobie to "coś" czym go urzekną. W ubiorze lubi formę i konstrukcję.

Kolekcje Piotra Drzała to przede wszystkim przemyślane formy, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i dobrym detalem.

FINALISTA I LAUREAT NAJWAŻNIEJSZYCH KONKURSÓW MODOWYCH TAKICH JAK:

- Złota Nitka
- Off Fashion
- Baltic Fashion Award
- Fashion Designer Award

 

Bogna Hamryszczak

Wyróżnienia:

  • Projektant Dagmara Żarnowiec - wyróżnienie Dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury Magdaleny Kusztal (bardzo dziewczęca kolekcja w kolorach szarości i granatu, podkreślona akcentami żółcieni, z licznymi zakładkami i marszczeniami o zabawnej nazwie „Piff - puff"

  • Projektant Iwona  Leliwa - Kopystyńska (Kolekcja „Wróble to opowieść o hałaśliwych mieszkańcach miasta. Które w swej szarości nadają jednak miastu koloru i atmosfery radości)

  • Projektant Dorota Odój (kolekcja powstała w wyniku inspiracji bogatym zdobnictwem ubioru historycznego; zderza formę z oryginalną fakturą złotych sznurków) wyróżnienie od hurtowni dodatków krawieckich "Grażka"

  Edycja I

  25-27.05.2007

  Podczas Gali finałowej Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody "OFF FASHION", jury pod przewodnictwem Mariusza Brzozowskiego (projektant) w składzie:

  • Marcin Paprocki (projektant, dziennikarz mody),
  • Augustyna Nowacka,
  • prof. Barbara Suszczyńska-Rąpalska (ASP Kraków),
  • prof. Małgorzata Garda (ASP Łódź),
  • Małgorzata Bielecka (AŚ Kielce)

  przyznało nagrody za najlepsze projekty:

  I Miejsce - Grażyna Majewska
  II Miejsce - Bogna Hamryszczak
  III Miejsce - Jacob Birge

  Zwycięzcy edycji

   

  Grażyna Majewska

   

  Bogna Hamryszczak

   

  Jacob Birge

  Jakub "Jacob" Bartnik jest projektantem mody działającym pod pseudonimem Jacob Birge. Laureat konkursu OFF Fashion, dzięki któremu rozpoczął naukę na największej skandynawskiej uczelni - TEKO w Danii. Po dwóch latach przeniósł się do Edynburga, aby kontynuować edukację na prestiżowej uczelni University of Edinburgh, gdzie uzyskał tytuł BA (Hons) w 2012 roku. Jego kolekcja dyplomowa była pokazywana podczas Graduate Fashion Week w Londynie. Po ukończeniu studiów otrzymał grant z programu Starter for 6 na założenie własnej marki – Jacob Birge Vision, która dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Tygodnia mody w Londynie. Współpracował ze stylistami Lady Gagi, Jessie J i Ady Szulc. W 2013 roku był nominowany do dwóch międzynarodowych nagród: WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards.
  Jego prace były publikowane w magazynach Vogue, Glamour, Harper’s Bazaar, Trendland, Wanderland, Idol, Fabolous i wielu innych.

  (źródło projectrunway.tvn.pl)

  Wyróżnienie Dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury Magdaleny Kusztal - Katarzyna Ochocka
  Wyróżnienie Prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochonia - Agnieszka Witkowska
  Wyróżnienie "Wysokich Obcasów":

  • Grażyna Majewska
  • Katarzyna Ochocka
  • Alicja Antoszczyk
  • Dominika Naziębły
  • Agnieszka Witkowska
  • Dorota Bakota