ScrollToTop

Projektanci poprzednich edycji

Halina Mrożek

Halina Mrożek ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w 2009 roku. Jej Praca dyplomowa "Kultura Rzeźby" została odznaczona Medalem Akademii Sztuk Pięknych. Zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Off Fashion Kielce (2010) oraz drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie – Nagroda Twórczych Absolwentów (2009) (Creative Graduate Prize).Jej prace prezentowane były przez liczne instytucje kultury i sztuki, w tym przez: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Solvay Centrum Sztuki Współczesnej, Galerię Nowa, Pałac Sztuki w Krakowie, a także na festiwalach sztuki i mody, jak: Targi Sztuki w Warszawie, Festiwal Sztuki i Mody, Off Fashion i Moda z Ulic Warszawy. Były również publikowane w czasopismach polskich i zagranicznych, takich jak: Wysokie Obcasy, Machina, Exklusiv, EksMagazyn, Idoll Mag, OOO MAGAZINE i Novo Magazine.

Duet Agnieszka Gajos i Paulina Matuszelańska

Marcin Podsiadło

Katarzyna Lanckorońska

Paweł Świerczyński

Michał Mrzygłód

Jest studentem drugiego roku projektowania mody męskiej na London College of Fashion.Zadebiutował w 2013 roku ze swoją autorską kolekcją 'chin-suru' (z jap. 'mikrofalówka'), otrzymując drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów Ubioru 'Złota Nitka' w Łodzi. Wyróżniony nagrodą Hush Warsaw oraz T-mobile Fashion za debiut roku 2013.Kolejna kolekcja - 'call of duty' - zaprezentowana została w części w finale konkursu OFF Fashion w Kielcach, pełna premiera kolekcji zaplanowana jest natomiast na początek lipca tego roku. Swój styl projektowy opisuje jako bezkompromisowy eklektyzm odarty z kategorii płciowości. Tworzony z myślą o mężczyznach, niekoniecznie jednak do nich kierowany. Oderwany i niekompletny. Oparty na tłumaczeniu elementów rzeczywistości, na ich zestawianiu oraz późniejszym przekładaniu na język mody.

Kinga Skaskiewicz

Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie gdzie zdobyła wiedzę nie tylko w dziedzinie projektowania, ale również konstrukcji i technologii odzieży. Samodzielnie zajmuje się szyciem ubrań i wykonywaniem dodatków do swoich kolekcji. Brała udział w wielu pokazach mody w całej Polsce, między innymi w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

Jacob Birge

Jakub "Jacob" Bartnik jest projektantem mody działającym pod pseudonimem Jacob Birge. Laureat konkursu OFF Fashion, dzięki któremu rozpoczął naukę na największej skandynawskiej uczelni - TEKO w Danii. Po dwóch latach przeniósł się do Edynburga, aby kontynuować edukację na prestiżowej uczelni University of Edinburgh, gdzie uzyskał tytuł BA (Hons) w 2012 roku. Jego kolekcja dyplomowa była pokazywana podczas Graduate Fashion Week w Londynie. Po ukończeniu studiów otrzymał grant z programu Starter for 6 na założenie własnej marki – Jacob Birge Vision, która dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Tygodnia mody w Londynie. Współpracował ze stylistami Lady Gagi, Jessie J i Ady Szulc. W 2013 roku był nominowany do dwóch międzynarodowych nagród: WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards. Jego prace były publikowane w magazynach Vogue, Glamour, Harper’s Bazaar, Trendland, Wanderland, Idol, Fabolous i wielu innych. (źródło projectrunway.tvn.pl)

Bogna Hamryszczak

Katarzyna Skórzyńska

Duet Joanna Klara Palma i Agnieszka Rymarczyk

Duet Joanna Klara Palma i Agnieszka Rymarczyk. Obie studiują w Łodzi, ale jak same mówią, na co dzień "urzędują” w Warszawie. Duet planuje rozkręcić swoją markę modową.

Zuzanna Feliga

Aleksandra Wiącek

Aleksandra Wiącek, projektant ubioru, stylista, laureatka konkursów : Złota Nitka, Off Fashion, Cracow Fashion Awards.  Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, a przygotowania zawodowego uczyła się u najlepszych w Londynie : Maria Grachvogel, Jenne O, Vivienne Westwood.  W Polsce pracowała w wiodących markach na rynku min. MOHITO i Vito Vergelis, równocześnie pracując jako projektant i stylista sesji zdjęciowych pod własną marką LUQ.   Artystyczne ADHD , uwielbia mówić i i ma bzika na punkcie socjologii. Realizuje swoje pasje  jako stylista, projektant, a ostatnio jako visual merchandiser. Interesuje się wszystkim co jest związane z modą, kreowaniem, sztuką, nieustannie dążąc do realizacji swoich pomysłów. Ostatnio zafascynowana połączeniem  mody z muzyką Elektroclash

Go Kurek

Magdalena Stępnik-Kozłowska

Pauline Ko

Zofia Osińska

IMA MAD

Łukasz Stachowicz

Urodzony w 1988 w Rzeszowie. Mieszka w Krakowie i Berlinie. Absolwent SAPU Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (Faculty of Fashion Design / Cracow School of Art and Fashion). Autor Kolekcji dyplomowej "Lamperia", która zdobyła nagrodę Cracow Fashion Award 2011, jako "Najlepsza Kolekcja Roku". Swoje prace prezentował m.in. na Out Of Schedule OFF - Fashion Week Poland Fashion Philosophy w Łodzi. Laureat nagrody PREMIUM YOUNG DESIGNERS AWARD Jesien/Zima 2012/13 w kategorii Menswear w Berlinie.

Joanna Samolewicz

Wioletta Bobak

Ewa Walkowiak

Katarzyna Kozaczuk

Piotr Drzał

Piotr Drzał zafascynował się modą już w Liceum Plastycznym. Swoją pasję rozwijał na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, gdzie intensywnie szukał swojego kierunku. Brał udział w licznych pokazach i eventach. Bardzo cennym doświadczeniem był staż w atelier Georges'a Hobeiki w Bejrucie. Dużą uwagę przywiązuje do tkanin, z którymi później pracuje. Muszą mieć w sobie to "coś" czym go urzekną. W ubiorze lubi formę i konstrukcję. Kolekcje Piotra Drzała to przede wszystkim przemyślane formy, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i dobrym detalem. FINALISTA I LAUREAT NAJWAŻNIEJSZYCH KONKURSÓW MODOWYCH TAKICH JAK: - Złota Nitka- Off Fashion- Baltic Fashion Award- Fashion Designer Award

Marta Mandla i Szymon Rychlik

Katarzyna Ochocka

Sylwia Świeczkowska, Jarosław Ewert

Grażyna Łoboda

Iwona Leliwa-Kopystyńska

Iwona Pilch

Katarzyna Konieczka

Agata Krajewska

Witalija Małyszko

Shumik 100%

Ewelina Kosmal

Katarzyna Jaworska

Najlepsza przyjaciółka igły, znajoma manekina i siostra tkaniny, która zawsze potrafi pogodzić zwaśnione strony. Zaszywając się w komnacie swojej bezgranicznej ciszy tworzy dzieła przepełnione nutą elegancji i wyjątkowości. Przyjaźń jest na szczycie w jej hierarchii wartości, dlatego kolekcja "During the day" nawiązuje do tej wartości. Kolekcja zachęca, aby zaprzyjaźnić się z modą. Każdy z nas może zadać sobie pytania Czy warto ją polubić? Czy dać jej szanse? Katarzyna Jaworska serdecznie Was do tego zaprasza

George Stoilov

Nikolay Bozhilov

Jacek Mroczkowski

Grażyna Majewska

Anka Letycja Walicka

Maciej Trzmiel

urodzony w Warszawie w 1990r.Przygodę z modą rozpoczął w 2009 roku podejmując naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jego pierwsza kolekcja została wyróżniona w III edycji Fashion Designer Awards przez magazyn VIVA!MODA, gdziem odbył staż. Męska kolekcja Saburau znalazła się w ścisłym finale IX edycji Off Fashion.

Aneta Zielińska

Absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie. Ukończyła również staż w Akademii Koefia w Rzymie. Laureatka wielu konkursów modowych. Projektowanie ubioru jest dla niej sposobem na wypowiedź artystyczną. Impresje i wrażenia przekłada na materiał i artystyczne koncepty swoich realizacji. Jej kolekcje to opowieści o uczuciach.

Beata Guzińska

Michał Wójciak

Filip Wojciechowski

Zuzanna Kwapisz

Dastin Poraziński

Kamil Parcheta

Angelika Józefczyk

Yuqi Wang

Long Tang

Natalia Golec

Sandra Stachura

Duet Rad - M.Jóźwicki, J.Rusin