OffNews

KONKURS

W 1913 roku tango szturmem przejęło europejskie parkiety. Ponad wiek później spoglądamy na ten fascynujący moment w historii mody i wraz z Muzeum Teatralne w Warszawie oraz Kieleckie Centrum Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na rekonstrukcję sukni typu tango-visite. W ciągu najbliższych kilku tygodni postaramy się przybliżyć Wam ten inspirujący temat oraz podzielić się przykładami i inspiracjami , więc zachęcamy do uważnego śledzenia naszych fanpage.
Szczegółowy regulamin konkursu, informacje o nagrodach oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Teatru Wielkiego w zakładce Działalność (bezpośredni link w komentarzu).

Zobacz informacje o KONKURSIE na stronie Teatru Wielkiego. 
W ramach inspiracji w poszukiwaniu tangowych sukien do rekonstrukcji, będziemy publikować projekty, rysunki i zdjęcia z epoki. Dziś sięgamy po wielkiego Léona Baksta (1866–1924) scenografa i projektanta kostiumów związanego z Ballets Russes Diagilewa. Prezentowany przez nas projekt kostiumu dla Ethel Levy pochodzi z rewii „Hullo, Tango!” Maxa Pembertona i Alberta de Courville z muzyką Louisa Hirscha wystawionej w londyńskim Hippodrome  23 grudnia 1913 roku.Grafika:Le Dernier Tango, Xavier Sager, ok. 1913.Costume design for Ethel Levy in Hello Tango by L. Bakst, 1914.Carte postale Xavier Sager – Collection D.Lescarret.

Polecamy także

Competition entries

NEW JUROR

NEW JUROR

NEW JUROR

ScrollToTop