Jury

Duet Paprocki&Brzozowski Jako duet znani są od 2000 roku. Swoje umiejętności doskonalili na wydziale tkaniny i ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończyli z wyróżnieniem w 2002 roku. Dwa lata później zadebiutowali swą pierwszą, autorską kolekcją, która zapewniła im tytuł Projektantów Roku 2004.

Na koncie mają wiele innych nagród m.in.: “Złotą Nitkę” czy nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów. W maju 2005r zostali nagrodzeni tytułem “Osobowość w Modzie i w Sztuce”.

Projektanci znani są z zamiłowania do zwiewnych, eterycznych tkanin, kobiecych krojów oraz wyszukanych form. Od 2010 roku duet projektantów tworzy także kolekcje męskie.

Wojciech Grzybała Historyk sztuki, dziennikarz, znawca trendów, szef działu mody dwutygodnika Gala. Wcześniej związany z polską edycją magazynu Grazia. Zdobywca nagrody „Nadzieja Kielc” w 1999 roku. Swoje pasje modowe łączy ze sztuką, o której także pisze. Współfundator i prezes Fundacji Andrzeja Wróblewskiego założonej wspólnie z Spadkobiercami artysty (córką Martą Wróblewską i wnuczką Krystyną Łysik) oraz Magdaleną Ziółkowską. Współkurator wystawy, m.in. ‘Patrzeć wciąż naprzód’ w Muzeum Narodowym w Krakowie. Pomysłodawca i współredaktor monumentalnej monografii Andrzeja Wróblewskiego „Unikanie Stanów Pośrednich”.

Michał Zaczyński Dziennikarz. Publikuje m.in. w “Polityce” i “Vogue”. Wykładowca, ekspert mody, autor bloga michalzaczynski.com

Maciej Jóźwicki i Juliusz Rusin Jako duet RAD współpracują od 2017 roku. Absolwenci wzornictwa oraz projektowania ubioru Uniwersytetu Artystycznego oraz WSUS w Poznaniu. Trzykrotnie stawali na podium OFF Fashion by w 2019 zająć I miejsce. Ich kolekcja “Wiesia” w tym samym roku zdobyła “Złotą Nitkę” podczas Łódź Young Fashion oraz wyróżnienie florenckiej Polimody dla najlepszej kolekcji w trakcie KTW Fashion Week. Ich projekty publikowane były w Vogue Runway, Vogue Polska, Harpers Bazaar, ELLE, L’officiel, Twój Styl, Wysokie Obcasy. W projektowaniu często wykorzystują techniki unikatowe, sami tworzą czy modyfikują materiały, drukują własne półfabrykaty i detale. Marka RAD skierowana jest do kobiet poszukujących mądrej i świadomej mody, a inspirowana postacią Marii Skłodowskiej-Curie – kobietą, która jako jedyna w historii dwukrotnie zdobyła Nagrodę Nobla.

Małgorzata Garda Absolwentka ASP w Łodzi, nauczyciel akademicki od 1975 roku; uprawia twórczość w zakresie projektowania ubioru (ok. 4000 realizacji), kostiumu filmowego, plakatu oraz fotografii; reżyser pokazów mody, twórca i kurator wystaw, biegły sądowy. Stworzyła autorskie programy kształcenia studentów ubioru dla kilku uczelni (między innymi ASP w Łodzi, Politechniki Łódzkiej. Universite de la Mocie z lyonu, WST w Katowicach, ASP w Warszawie, WPA UAM). Współtworzyła programy o modzie dla TVP1 i TVP3. W 2012 roku otrzymała tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych.

Tomasz Miler Pasjonat krawiectwa miarowego, alkoholi starzonych i eleganckiego, ale nowoczesnego, stylu życia. Z wykształcenia biotechnolog i tłumacz konferencyjny (UP oraz STiJO UAM Poznań). Po latach kariery zawodowej jako tłumacz konferencyjny otworzył pracownię krawiecką i sklep z klasycznymi ubraniami męskimi, który szybko przeobraził się w markę ubraniową Miler Menswear, która po 6 latach obecności na rynku zatrudnia 30 osób i sprzedaje ubrania klasyczne, które oferują mężczyznom powrót do klasycznej męskiej elegancji we współczesnym wydaniu. Kolekcje marki można obejrzeć na ShopMiler.com lub odwiedzając flagowy salon przy okazji wizyty w Poznaniu przy ul. Podgórnej 4.

Magdalena Płonka Autorka pierwszej książki w Polsce o odpowiedzialnej modzie: „Etyka w modzie-CSR w przemyśle odzieżowym”; jedyna doktorantka z CSR w modzie w kraju – doktorat obroniony na IADE Creative University w Lizbonie pod przewodnictwem słynnej Prof. Sandy Black z London Collage of Fashion; projektantka ubioru (tytuł magistra na łódzkiej ASP) a także Biegły Sądowy w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Panelistka Ghent Global Fashion Conference, stypendystka Lion’s Club, zdobywczyni laurów dla projektanta w konkursach Złota Nitka, Srebrna Pętelka. Zaliczona do 100 najbardziej wpływowych kobiet przez magazyn Pani, publicystka oraz visiting profesor na uczelniach zagranicznych oraz krajowych, w tym w warszawskiej MSKPU.

Dr Paweł Węgrzyn Polski projektant mody, ekspert mody, fashionista i fashioncoach, finalista Konkursu na najlepszego projektanta mody 2019 „Polish Fashion Anatomy”, Przewodniczący Kapituły jurorskiej Konkursu Akademii Sztuk Pięknych „Art. Fashion Designer”, konkursu na najlepszego projektanta mody Haute Couture, juror konkursów na najlepszą modelkę i modela m.in. World Fresh Faces oraz międzynarodowego konkursu na najprzystojniejszego mężczyznę świata – Mister Supranational 2019, twórca marki Paweł Węgrzyn-fashion. Za dotychczasowe artystyczne osiągnięcia nagrodzony Ex Librisem dedykowanym jego imieniu wykonanym przez znanego polskiego Ex Librisionistę Krzysztofa Kmiecia. Ma na swoim koncie wiele polskich i zagranicznych pokazów mody, fashion week-ów także na zaproszenia zagranicznych Konsulatów Generalnych m.in. w 2019  na zaproszenie Konsula Generalnego Białorusi. W 2005 r. laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Marketingowy Wizjoner Roku – Marketer 2005”, zdobywca Marketing Excellence Award 2016 (Berlin). Wykładowca podczas Konferencji „Prawo Designu i Mody” Uniwersytetu Śląskiego 2019. W swoich kolekcjach pokazuje innowacyjne podejście do klasyki i łamie obowiązujące dotąd konwencje i standardy. Znakiem rozpoznawczym  marki Paweł Węgrzyn-fashion jest  asymetria w marynarkach i żakietach. Rozwiązania konstrukcyjne klasycznej odzieży i dość odważne formy jakie proponuje znajdują bardzo wielu miłośników, w tym wielu znanych nazwisk z mediów i telewizji zwłaszcza na zachodzie Europy ale ostatnio od kilku lat także w Polsce. Marka Paweł Węgrzyn – fashion jest na dobrej drodze zostanie znaną europejską marką.

Marzena Singh Redaktor naczelna oraz wydawca jednego z najstarszych tytułów modowych na polskim rynku wydawniczym – Fashion Magazine oraz serwisu fashionpost.pl. Odpowiada za strategię rozwoju oraz linię wydawniczą magazynu i serwisu internetowego. Kieruje pracą redakcji od strony merytorycznej i artystycznej. Dzięki holistycznemu podejściu do zarządzania, konsekwentnie buduje silną grupę medialną działającą w obszarze fashion&lifestyle. Zasiada w jury konkursów dla młodych projektantów m.in. Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru czy krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Prywatnie mama dziewięcioletniego Aleksa, miłośniczka dobrego designu i polskich projektantów. Na stałe mieszka w Londynie.

Katarzyna Łęcka Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz włoskiego Instytutu Mody Polimoda. Zanim założyła markę L. Catherine Londyn pracowała jako reporter dla Telewizji Polskiej oraz TVP Chicago w Stanach Zjednoczonych. Po ukończonych studiach we włoskiej Florencji została członkiem zespołu zarządzania produktem w domu mody Emilio Pucci należącym do grupy Louis Vuitton. Swoje zacięcie modowe „szlifowała” pod okiem wykładowców z Saint Martins College of Art w Londynie, tak by w 2010 roku powstała marka L.Catherine London. Pierwsza kolekcja okazała się sukcesem, po którym szybko pojawiły się kolejne – pokazy w Londynie, Nowym Yorku, Paryżu, Brukseli czy Los Angeles. O oryginalnym stylu projektantki pisała międzynarodową prasa, a zdjęcia poszczególnych kolekcji ukazywały się m.in. w New York Times, amerykańskim Forbes, brytyjskim Vouge czy włoskim Glamour. Jej autorskie projekty modeli biznesowych realizowane są zarówno przez brytyjskie, jak i nowojorskie firmy. Za działania na rzecz organizacji charytatywnej Kwiat Kobiecości została nagrodzona Perła Mądrości. Mieszkała w Kioto, Los Angeles i Florencji tak aby na stałe osiąść w Londynie. I to właśnie tu pracuje dla takich domów mody jak Burbbery, Roberto Cavalli czy Balenciaga. A z domem mody Louis Vuitton związana jest na stale od ostatnich pięciu lat.

Ewa Chabielska Pochodzi z Wrocławia, gdzie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na kierunku Projektowanie ceramiki. Po studiach zajmowała się projektowaniem form użytkowych oraz reklamą. Szybko jednak jej zainteresowania wyznaczyły nową drogę rozwoju zawodowego. Branża modowa, stylizacja oraz ich wpływ na wizerunek osobisty zainspirowały ją do podjęcia edukacji w prywatnej szkole Kreacji wizerunku – Artystycznej Alternatywie w Krakowie. Kilka lat pracowała jako stylista. Po przeprowadzce do Kielc, tworzyła Laboratorium Mody, przemianowane później na Pracownię Tkaniny Instytutu Dizajnu. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Wzgórza Zamkowego, w ramach którego działa Instytut Dizajnu w Kielcach. Prywatnie interesuje się współczesnym designem, nie tylko w kontekście produktu czy usługi, ale również emocji jakie wywołuje i jakie wartości niesie.

Katarzyna Wróblewska

Artystka, która z duża swobodą i ogromną przyjemnością łączy eksperymentowanie w obszarze sztuki z działaniem projektowym. Tworzywem, a właściwie medium, poprzez które się wypowiada, jest naturalna skóra. Traktuje ją z szacunkiem, mimo że nieustannie poszukuje dla niej nowych form i możliwości użycia, poddając rozmaitym eksperymentom. Efekty jej pracy nie pozostawiają odbiorców obojętnymi, zaskakują kształtem, rozwiązaniami formalnymi i niezwykłym dopracowaniem detali.

Dr hab. prof. uczelni Katarzyna Wróblewska wykłada na Wydziale Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe, a w lutym 2018 roku stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe.

ScrollToTop