Jury

Duet Paprocki&Brzozowski

Jako duet znani są od 2000 roku. Swoje umiejętności doskonalili na wydziale tkaniny i ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończyli z wyróżnieniem w 2002 roku. Dwa lata później zadebiutowali swą pierwszą, autorską kolekcją, która zapewniła im tytuł Projektantów Roku 2004.

Na koncie mają wiele innych nagród m.in.: „Złotą Nitkę” czy nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów. W maju 2005r zostali nagrodzeni tytułem „Osobowość w Modzie i w Sztuce”.

Projektanci znani są z zamiłowania do zwiewnych, eterycznych tkanin, kobiecych krojów oraz wyszukanych form. Od 2010 roku duet projektantów tworzy także kolekcje męskie.

Wojciech Grzybała

Historyk sztuki, dziennikarz, znawca trendów, szef działu mody dwutygodnika Gala. Wcześniej związany z polską edycją magazynu Grazia. Zdobywca nagrody „Nadzieja Kielc” w 1999 roku. Swoje pasje modowe łączy ze sztuką, o której także pisze. Współfundator i prezes Fundacji Andrzeja Wróblewskiego założonej wspólnie z Spadkobiercami artysty (córką Martą Wróblewską i wnuczką Krystyną Łysik) oraz Magdaleną Ziółkowską. Współkurator wystawy, m.in. ‚Patrzeć wciąż naprzód’ w Muzeum Narodowym w Krakowie. Pomysłodawca i współredaktor monumentalnej monografii Andrzeja Wróblewskiego „Unikanie Stanów Pośrednich”.

Michał Zaczyński

Dziennikarz niezależny, autor bloga michalzaczynski.com. Poprzednio wicenaczelny magazynów „Grazia” i „Fashion Magazine”. W latach 2007-2012 szef działu Styl tygodnika „Newsweek Polska”. Juror konkursów mody, stały wykładowca szkoły Via Moda oraz Instytutu Via Moda przy Akademii Leona Koźmińskiego.

Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”. „Wprost”, „Viva Moda!”, „Elle”, „Monitorze”, „Logo”, „Coachingu”.

Mariusz Przybylski

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych (Wydział Marketingu Międzynarodowego). Za jego marką kryją się najszlachetniejsze tkaniny, wysoka jakość wykonania, a przede wszystkim nowatorskie spojrzenie na modę męską.

Swoją karierę rozpoczął od stworzenia autorskiej kolekcji, która była jego pracą dyplomową. Kolejnym istotnym wydarzeniem na drodze zawodowej było zaprojektowanie kolekcji wiosna-lato 2006. Od tego momentu Mariusz Przybylski zmierza w jasno określonym kierunku – tworzenia mody luksusowej dla mężczyzn. U niego ubiera się Bogusław Linda, Piotr Adamczyk, Andrzej Piaseczny.

Katarzyna Zawadzka

Od 9 lat czuwa nad wizerunkiem oraz rozwojem marki Hexeline (rodzinnej firmy, której właścicielem, załóżycielem i głównym projektantem jest Halina Zawadzka) pełniąc funkcję Brand Managera, a od stycznia 2015 objęła również stanowisko Prezesa Zarządu.
Zgrany duet Matki i Córki z sukcesem rozwija markę na rynku rodzimym i zagranicznym, o czym świadczą liczne nagrody, m.in.”Superbrands”; tytuł „The Leading Woman Entrepreneurs of the World” nagroda przyznana przez organizację Star Group z Los Angeles zajmującą się promocją kobiet biznesu na całym świecie, czy wielokrotne wymienienie nazwiska Haliny Zawadzkiej na liście „50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce” przez Home&Market.

Jakub „Jacob” Bartnik

Projektant mody działający pod pseudonimem Jacob Birge. Laureat konkursu Offfashion, dzięki któremu rozpoczął naukę na największej skandynawskiej uczelni – TEKO w Dani. Po dwóch latach przeniósł się do Edynburga aby kontynuować edukację na prestiżowej uczelni University of Edinburgh gdzie uzyskał tytuł BA (Hons) w 2012 roku. Jego kolekcja dyplomowa była pokazywana podczas Graduate Fashion Week w Londynie. Po ukończeniu studiów otrzymał grant z programu Starter for 6 na założenie własnej marki – Jacob Birge Vision, która dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Tygodnia mody w Londynie. Współpracował ze stylistami Lady Gagi, Jessie J, czy Ady Szulc. W 2013 roku był nominowany do dwóch międzynarodowych nagród : WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards. Jego prace były publikowane w magazynach Vogue, Glamour, Harper’s Bazar China, Trend land,Wanderland, Idol, Fabolous i wielu innych.

Profesor Nadzwyczajny oraz Promotor Instytutu Technologii Mody w Pekinie (BIFT); dwadzieścia lat doświadczenia w nauczaniu w zakresie projektowania ubioru i tekstyliów na BIFT.

Egzaminatorka w zakresie projektowania tekstyliów Narodowej Chińskiej Organizacji Oceny Umiejętności Zawodowych

Wykładowca Wizytujący na Wydziale Wzornictwa Artystycznego i Nauk Odzieżowych Uniwersytetu Minnesoty, USA.

Wykładowca Wizytujący na Wydziale Mody i Tekstyliów Uniwersytetu Metropolitalnego w Manchesterze.

Członek Panelu Oceniającego w amerykańskim konkursie Fundacji Sztuki Modowej (AOF).

Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Tekstyliów i Odzieży (ITAA)

Uczestniczka wytycznych akademickich oraz wymiany we wspólnym programie chińsko-brytyjskim na Uniwersytecie Sztuki w Londynie.

Ewa Bardadin
Dziennikarka, Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, korespondent z Rzymu w sektorze mody, stylistka, krytyk mody.

Redaktor naczelna Gali. Z wykształcenia italianistyka, z zawodu dziennikarka, która przeprowadziła setki wywiadów z największymi gwiazdami w Polsce i na świecie. Influencerka i milośniczka mody, która przyjaźni się z wieloma polskimi projektantami i świat show biznesu zna od podszewki. Zna biegle 4 języki.

ScrollToTop