XXII Edycja Konkursu Off Fashion

Wiwat Kielce!

Tu można zajrzeć do Raju i Piekła, wypić herbatę w różowej porcelanie, poznać magię największych złóż krzemienia pasiastego i zobaczyć inne ślady historii Ziemi zapisane wcześniej, niż pojawili się ludzie. Na Kielecczyźnie mamy coś jeszcze, o czym często nie wiecie. Wyjątkowych artystów, którymi zachwyca się cały świat.

Stąd pochodzi Rafał Olbiński – światowej sławy grafik, ilustrator i plakacista. Dzięki jego surrealistycznym pracom możemy marzyć na jawie. Tu zrobiono malarskie czarno-białe zdjęcia zaliczane do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, ważnej w historii fotografii.

W Kielcach urodził się laureat nagrody Grammy jazzman i kompozytor Włodek Pawlik.  Tu swoją karierę zaczynał  gitarzysta Marcin Patrzałek, półfinalista  amerykańskiego „Mam Talent”. Kielecki rodowód mają aktorzy: Wiesław Gołas, Rafał Zawierucha i Dagmara Domińczyk, solista operowy Grzegorz Szostak , tancerz i choreograf Tomasz Wygoda. Jesteśmy także krainą porcelany. Tej designerskiej i współczesnej Marka Cecuły, tej sprzed lat, Lubomira Tomaszewskiego, odtworzonej w kształcie oraz… różowym kolorze przez  Adama Spałę w Ćmielowie. A także rzemieślniczo formowanego szkła w hucie Tadeusza Wrześniaka w Staszowie.

Tych eksportowych artystów moglibyśmy wymieniać jeszcze długo. Choćby Darek Makaruk, który ożywił wideomappingiem 40 chińskich wieżowców w Shenzen. Pora porzucić scyzoryki i Baby Jagi! Kielce to miejsce, gdzie rodzą się gwiazdy! Drodzy projektanci,  może wy będziecie kolejną z nich? XXII Edycja Off Fashion odbywa się pod hasłem „Wiwat Kielce!”

Czekamy na Wasze projekty, wyjątkowe, nietuzinkowe stylizacje. Być może zainspiruje Was nasze miasto, region. A może odkryjecie coś zupełnie innego?

Prace oceniać będzie profesjonalne jury, a wsparcie zapewniają nam najlepsze uczelnie artystyczne w Polsce. Jest o co walczyć, bo na zwycięzców czekają nagrody o wartości ponad 40 tys. złotych!


Prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi datami dotyczącymi Konkursu Off Fashion.

do 10 maja 2020 r.
Nadesłanie zgłoszenia wraz ze zdjęciami lub szkicami oraz wypełnionej i podpisanej Karty zgłoszenia na adres:
Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2b, 25-334 Kielce z dopiskiem Biuro Konkursu OFF Fashion lub pocztą elektroniczną na adres: offfashion@kck.com.pl

15 maja 2020 r.
Obrady jury i wybór 30 finałowej.
Laureaci zostaną poinformowani o decyzji Jury.

24 października 2020 r.
Finał konkursu i uroczysta Gala, w Kieleckim Centrum Kultury.
Przyznanie I, II, III miejsca.

Zobacz Regulamin Konkursu i Kartę zgłoszenia

ScrollToTop