Konkurs

Konkurs Off Fashion odbywa się w Kielcach i ma za zadanie stworzyć szansę zawodowego startu młodym projektantom, których zapał i kreatywność odmieniają nasze spojrzenie na rynek mody w Polsce, a ulicom naszych miast nadają znamiona indywidualności i oryginalności.

Pierwsza edycja konkursu OFF FASHION odbyła się w maju 2007 roku. Swoje prace nadesłało ponad 300 projektantów nie tylko z Polski ale także i z Indii, Kazachstanu, Niemiec, Anglii, Danii.

Dzięki otwartej formule OFF FASHION pokazało jak bardzo nieograniczona jest ludzka pomysłowość i wizjonerstwo, jak ludzie z odległych od siebie miejsc, z wielkich miast i zakurzonych miasteczek, wyrośli z różnych kulturowych tradycji, tworzą kreacje niezwykłe. Rzeźbią w tkaninie, bawią się kolorem, potwierdzają, że wyobraźnia nie ma granic. Że Talent to niezwykła rzecz!

Konkurs wpisał się na stałe w kalendarz imprez poświęconych modzie i od razu stał się w tym kalendarzu imprezą ważną.
Stał się wielką szansą dla debiutantów, jest ważnym punktem odniesienia względem innych konkursów mody organizowanych w kraju a także pokazał, że Kielce mogą być stolicą mody.

Niebagatelną rolę w rozwoju imprezy odgrywa profesjonalne jury oceniające nadsyłane prace. Są to najwyższej klasy specjaliści: krytycy mody, wybitni projektanci, wykładowcy wyższych uczelni tak z Polski jak i z zagranicy.

Off Fashion to również szeroko otwarte okno na świat. Nasi laureaci, dzięki współpracy KCK ze szkołami w Rzymie i Danii zdobywają indeksy Artystycznych Szkół Wyższych fundowane przez naszych Europejskich partnerów. Mają również możliwość zaprezentowania swoich kolekcji na prestiżowych pokazach mody np. w Brukseli czy na AltaRoma Moda w Rzymie (zakończyliśmy oficjalny kalendarz pokazów mody 2014r.)

Współpracujemy z Artystycznymi Szkołami: Szkoła Artystycznego Projektowania z Krakowa, Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy, Uczelnia VIA Design z Danii i Akademią Mody KOEFIA z Rzymu.

Potrzebna jest pasja i wiara we własne siły, potrzebny jest wielki wysiłek i pomysł. Narodziła się z tego naprawdę kapitalna impreza. Co z pewnością udowodnią kolejne edycje.

ScrollToTop