I miejsce – Adrian Lewandowski
kolekcja „Wirusy, mutacje, kody” – ubiór jako medium w autorskiej kreacji zaangażowany komunikat społeczny o problemach człowieka doby globalnej wioski”
Kolekcja to inspiracja wirusami i bakteriami wywołującymi choroby weneryczne. Projektant
wirusom, które wywołują zakażenie chorobami wenerycznymi przypisał rolę głównych bohaterów swojej kolekcji. Oglądane pod mikroskopem obrazy, rozkładane na czynniki pierwsze stanowiły kopalnię wizualnych odkryć. Adrian Lewandowski skupił uwagę na sześciu najczęściej występujących chorobach. Są to: HIV, kiła, rzeżączka, świerzb okolic intymnych, zapalenie cewki moczowej oraz opryszczka narządów płciowych. Obrazy zostały przełożone na grafiki, które stanowiły punkt wyjścia do zaprojektowania haftów, układanych modułowo tworząc całość kompozycji kostiumu. Gotowe hafty ozdobiono diamencikami i naszywanymi koralikami.
II miejsce – Maria Próchnicka
kolekcja „Transformacje – pomiędzy kostiumem a obiektem”
Kolekcja składa się z pięciu sylwetek, których forma balansuje pomiędzy obiektywem, a kostiumem. Organiczny charakter został uzyskany dzięki zastosowaniu struktury opartej na własnej technice marszczenia, zwiększając jej plastyczność i interaktywność.
III miejsce – Sandra Skórka
kolekcja „Giardino”
Projektantka w kolekcji łączy bogactwo form i kształtów, jakie tworzy natura w różnych zakątkach świata. Kultura to nie tylko świat ludzi, ale też przyroda, w którą rezonujemy. Szczególną uwagę poświęcono na poznanie świata grzybów, które mają ogromny wpływ na życie człowieka. Jedna z sylwetek to „rzeźba botaniczna” łącząca wiele gatunków roślin, wykonana z 992 skórzanych kwiatów, tworzących sensoryczną fakturę. Sposób wykonania jest inspirowany modą haute couture i twórczością Maison Lemarie. Ważną rolę w kolekcji Sandry Skórki odgrywa rzemiosło. Buty tworzące integralną część kolekcji, projektantka wykonała samodzielnie. Materiały, które zostały użyte do stworzenia kolekcji to wełna, jedwab i skóra.