OffNews

Wietrzenie Szaf i Warsztaty Graficzne

Odśwież swoją szafę, wymieniając się z innymi ubraniami

Uporządkuj swoją garderobę z myślą o planecie. Finałowi konkursu OFF Fashion towarzyszyć będzie społeczna, sąsiedzka akcja Wietrzenia Szaf i wymiany ubrań. 23 lipca o godzinie 11:00 przyjdź na plac przed głównym wejściem do Kieleckiego Centrum Kultury, przynieś swoje znoszone rzeczy i przekaż je dalej w świat!

Na śmietnik? Nie! Promujemy i edukujemy. Podczas naszego święta mody będziemy mówić o zasadach recyklingu i upcyklingu (tworzenia z rzeczy używanych towarów o większej wartości niż oryginał).

Zachęcamy Was, żebyście dawali drugie życie swoim ukochanym bluzkom, spodniom czy torbom. Jak to zrobić? Znajdując dla nich nowych właścicieli lub nadrukowując na nich ekologiczne hasła. W ramach działania zaplanowaliśmy warsztaty z projektantami specjalizującymi się w recyklingu odzieży.

Dla uczestników wydarzenia firma VIVE Textile Recycling skompletuje bawełniane t-shirty, gładkie bluzy i ubrania z drugiej ręki, które dzięki stemplom wykonanym w technice linorytu zyskają nowy, graficzny charakter. 

Stemple będą wykonane ręcznie za pomocą dłut graficznych. Przygotowane w tradycyjny sposób matryce pokryte zostaną farbą drukarską i odbijane na ubraniach. Grafiki będą przypominać o najważniejszych postulatach idei zero waste i odpowiedzialnej konsumpcji. W trakcie zajęć będzie można także nanieść graficzne wzory na ubrania przyniesione przez uczestników akcji.  

Biorąc udział w warsztatach będziecie mieli okazje stworzyć dla siebie unikatowe ubrania, zaznaczając swój oryginalny styl. Dzięki takim praktykom, przede wszystkim zadbamy o naszą planetę, ograniczając produkcję tekstylnych odpadów.

Tegorocznej edycji Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion przyświeca hasło „Love Planet”. Chcemy pokazać, że można wyglądać modnie i jednocześnie dbać o planetę. Wspieraj razem z nami akcje wietrzenia szaf i przeróbki, promuj razem z nami ekologiczne rozwiązania!

Warsztaty graficzne w ramach XXIV edycji OFF Fashion „Love Planet”

Celem warsztatów graficznych organizowanych w oparciu o hasło przewodnie tegorocznej edycji OFF Fashion „Love Planet”, jest nadanie nowego życia używanej odzieży.

Na uczestników wydarzenia czekać będą skompletowane przez firmę VIVE Textile Recycling bawełniane t-shirty, gładkie bluzy i ubrania z drugiej ręki, które dzięki stemplom wykonanym w technice linorytu zyskają nowy, graficzny charakter. 

Stemple będą wykonane ręcznie za pomocą dłut graficznych. Przygotowane w tradycyjny sposób matryce pokryte zostaną farbą drukarską i odbijane na ubraniach. Grafiki odnosić się będą do ekologicznych haseł i przypominać o najważniejszych postulatach idei zero waste oraz odpowiedzialnej konsumpcji.

W trakcie warsztatów będzie można także nanieść graficzne wzory na ubrania przyniesione przez uczestników akcji.  

Polecamy także

Lista projektantów zakwalifikowanych do II etapu

Casting Off Fashion

Idea Multi Kulti

XXV Edycja Offfashion

ScrollToTop