OffNews

OFF FASHION CORAZ BLIŻEJ…

“Jestem dumna, że OFF Fashion tworzą ludzie z Kielc, że wykorzystujemy przy produkcji tego wydarzenia potencjał mieszkańców naszego regionu.”

mówiła podczas konferencji prasowej dyrektor KCK Augustyna Nowacka.

Gala finałowa XXIII Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion odbędzie się 23 lipca w Kieleckim Centrum Kultury.

Konkurs nie odbyłby się bez wsparcia Miasta Kielce. Opowiadał o nim obecny na dzisiejszej konferencji prasowej w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki: 

Nie wyobrażamy sobie, żeby nie wesprzeć imprezy z taką tradycją i rangą w świecie mody. To jedno z najbardziej wartościowych wydarzeń w Kielcach, cenione także w  środowisku branżowym. Ma wyrobioną markę, jest rozpoznawalne w Polsce i poza granicami. Zgłaszają się także projektanci spoza kraju. Miasto Kielce wspiera konkurs finansowo, Kieleckie Centrum Kultury dba najwyższy poziom merytoryczny i organizacyjny.

“Konferencja prasowa poświęcona była także gali finałowej i jej programowi, nowościach i zmianach w przebiegu konkursu (po raz kolejny półfinał przeprowadzono na podstawie zgłoszeń). Już wiadomo, że poziom jest wysoki. Do finału awansowało 37 projektantów. Wybrać nie było łatwo: – Ten konkurs bardzo się rozwinął. Od pewnego czasu nie zgłaszają się już osoby przypadkowe i poziom wszystkich projektantów, zwłaszcza w tym roku, jest bardzo wysoki. Jury miało wielki problem, żeby wyłonić finałową trzydziestkę siódemkę. Bardzo mnie cieszy, że dzisiaj to jest konkurs rozpoznawalny i zgłoszenia przysyłają profesjonaliści, co świadczy o randze wydarzenia.”

podsumował uczestniczący w obradach jury półfinałowego wicedyrektor KCK Artur Wijata.

Polecamy także

Kolejny casting Off Fashion w czerwcu

OFF FASHION: casting

Lista projektantów zakwalifikowanych do II etapu

Casting Off Fashion

ScrollToTop